Feng shui: Jak zařídit ložnici podle zásad feng shui

Feng shui: Jak zařídit ložnici podle zásad feng shui

Ložnice podle zásad feng shui je víc než ostatní pokoje v bytě místem, které by mělo odrážet vás a váš partnerský vztah. Jednoduše řečeno – vyberte si postel, barvy, doplňky či obrazy podle feng shui a vytvořte si takovou ložnici, jaký chcete mít vztah.

30. 4. 2019

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Postel je grunt
Máte v ní relaxovat, nabírat síly, snít a utužovat partnerský život. Proto v ní musíte mít prostor, pohodlí a pocit stability a bezpečí. Malá rozvrzaná postel, pod níž skladujete zimní oblečení nebo šanony s dokumenty o hypotéce, není ideální.

Postel podle feng shui je především dostatečně velká pro vás i partnera. Pokud ho nemáte a chcete ho mít, určitě investujte do dvojlůžka, pokud možno se spojenou matrací a oporou v podobě pevného čela, a manifestujte tak svůj záměr. Jestliže máte lůžko pro jednoho a nechcete v tomto ohledu ve svém životě nic měnit, pak je to v pořádku.

    

Vaše postel ale v každém případě musí být bytelná, stabilní a nesmí vrzat. Vždy ji mějte čistě povlečenou (pro dva!), a má-li úložný prostor, pak ho využívejte pouze na lůžkoviny. Ideální ale je, aby pod ní byl volný prostor, kudy může proudit energie. A nezapomeňte na dobrý přístup pro oba spáče z obou stran.  

Pozornost věnujte i skříňkám nebo policím nad hlavou, které by mohly rušit váš spánek podvědomým strachem, že na vás spadnou. Podobně jako lustr nad postelí. V pokoji pak postel umístěte tak, abyste viděli na dveře i okno (to rozhodně nemějte za hlavou) a nohy vám nemířily ze dveří. Vše je o pocitu bezpečí.

Přečtěte si také

#bydlení #rekonstrukce #stavební spoření

Střecha korunuje dům. Vyberte tu správnou střešní krytinu

2 minuty čtení

http://www.radcenafinance.cz/data/userfiles/loznice_obrazy_f657d2d3e5b3734b5.jpgCo z ložnice vykázat?
Rozhodně vše, co neladí – posilovací stroje, pracovní stůl, televizi, ale i děti. Ano, děti. Ty mají svůj pokoj, kam vy nezasahujete, tak proč by měly ony zasahovat do vašeho prostoru?

Ne že by do pokoje nemohly nebo že tu „nesmíte“ mít postýlku pro miminko. Ale neměli byste je zvát do své partnerské postele každou noc. Do ložnice podle feng shui taky nepatří rodinné obrázky nebo fotky dětí na pláži. Na to jsou jiná místa v bytě, která patří rodině. Tohle je váš chrám, váš a vašeho partnera. Takže dekorace – obrazy a fotky především – by měly odrážet vás dva. Vzpomeňte si na svatební fotky v oválných rámečcích nad postelemi našich babiček.

Barvy a doplňky určují atmosféru
Šťastné partnerské fotky jsou ideální dekorací, ať už je pověsíte nad postel, nebo v rámečku postavíte na komodu. Pokud na tohle nejste, zvolte obrazy, které navozují klid a harmonii nebo symbolizují lásku a vášeň. Rozhodně se vyhněte motivům, jako je rozbouřené moře, zasněžená krajina nebo bitevní scény. Vyhněte se i vazbám ze suchých květin – vy přece chcete kvetoucí a harmonický vztah, takže váza s květinami ano, ale s živými.

Barvy podle feng shui volte spíše tlumené, přírodní, navozující klid a harmonii. To platí pro stěny, povlečení i doplňky, ale je dobré dodat trochu vášně pomocí detailů v barvách lásky, tedy červené nebo růžové. Stačí polštářky, svíčky, sošky… Máte-li víc odvahy, použijte vášnivé barvy na část (!) stěny nebo na zajímavou tapetu, která bude dominovat prostoru.

http://www.radcenafinance.cz/data/userfiles/postel_shutterstock_1031095150.jpgPočítejte do dvou
Chcete-li mít šťastný život v páru, měla by číslo dvě odrážet i ložnice. Proto se snažte mít doplňky vždy v páru. A nemusí to být dvě identické věci – klidně se mohou od sebe lišit tak jako vy s partnerem. Pamatujte tedy na dva noční stolky se dvěma lampičkami, dvě svíčky, dva koberečky na stranách postele a tak dále.  

Více, či méně?
Kde se nemusíte omezovat, to je světlo. Pozvěte si ho do ložnice v různých podobách a užívejte si ho podle nálady. Pusťte ho dovnitř oknem, které rámují hezké záclony a závěsy, pomocí lustru a několika lamp, ale i svíček, které navodí atmosféru intimity.

„Méně“ zase platí pro rostliny (ty by tu měly být opravdu jen okrajově), ale také pro zrcadla. Pokud zrcadlo v ložnici potřebujete, pak ho umístěte tak, aby nebylo proti oknu ani vchodu – kvůli odrážení energie – a abyste se v něm neviděli z postele. To vyvolává pocit nebezpečí. 

A nezapomeňte…
… vyhodit z ložnice vše, co připomíná vaše bývalé partnery. Ať už váš předešlý vztah skončil dobře, nebo špatně, teď máte nový a upomínky na minulost s někým jiným do něj nepatří.

Další články v rubrice

Nezapomeňte připravit chalupu na zimu. Jak na to?

Nezapomeňte připravit chalupu na zimu. Jak na to?

Sezona se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Tak jako každý podzim i tentokrát byste měli vaši chalupu připravit na „zimní spánek“. Bez dostatečné péče hrozí, že místo vaší relaxace bude rychleji chátrat. Navíc silný mráz může bez náležitých opatření způsobit zbytečné a nákladné škody.

Spaní pod stropem: Co je dobré vědět, než se rozhodnete spát na vysoké noze?

Spaní pod stropem: Co je dobré vědět, než se rozhodnete spát na vysoké noze?

Pokud máte malý byt a bojujete s nedostatkem místa, nejspíše jste již přemýšleli o různých řešeních. Když se nemůžete či nechcete hned přestěhovat, možností může být spaní u stropu v různých podobách. Určitý prostor ušetříte, na druhou stranu má i tato varianta své nevýhody.

Stavba pergoly: Důležitý je dobrý plán a kvalitní materiály

Stavba pergoly: Důležitý je dobrý plán a kvalitní materiály

Dát si kávu ve stínu vlastní pergoly, co víc si v létě přát. Máte již tuto možnost, nebo o ní teprve přemýšlíte, respektive sníte? Pokud zatím patříte do druhé skupiny, vězte, že postavit pergolu zvládnete při troše šikovnosti i svépomocí. Jak na to?

Jak na výběr plotu aneb Který vám vydrží navěky a který je nejvhodnější právě pro vás

Jak na výběr plotu aneb Který vám vydrží navěky a který je nejvhodnější právě pro vás

Vymezuje a chrání váš prostor, také by měl reprezentovat a vkusně doplnit váš dům. Řeč je o plotě, který je při správném výběru pomyslnou třešinkou na dortu každého obydlí a dotváří jej jako celek. Vybírat byste jej měli hned podle několika hledisek.

Top