RÁDCI NA FINANCE

poradí i vám

Zdenka Zemanová

oblastní ředitelka Modré pyramidy
Cesta k finanční gramotnosti dětí krok za krokem

Cesta k finanční gramotnosti dětí krok za krokem

Ať chceme nebo ne, finanční gramotnost je celoživotním studium, které nikdy nekončí a do kterého se opravdu vyplatí investovat dostatek času. U dětí to platí dvojnásob. Naučit je hospodařit s penězi tak při troše píle rozhodně nemusí patřit jen do kategorie rodičovských snů. Poradíme několik zásad, jak na to.

Rozhodla brigáda

Zdeňka Zemanová začala o svém profesním zaměření uvažovat už během studia ekonomické školy, když si našla brigádu jako operátorka v call centru Komerční banky, a.s. Po dokončení školy už byla rozhodnutá, že její další cesta povede do Modré pyramidy. V roce 2010 nastoupila na pozici poradce a během následujících let se vypracovala na pozici oblastní ředitelky pro Liberec, kde působí dosud.

Narození syna přineslo posun v práci

Zdeňka hned na začátku správně vycítila, že nejdůležitější je budovat dobré vztahy s klienty. S tím měla ostatně zkušenost už od dětství. „Odmalička jsem se setkávala se zákazníky v květinářství rodičů a učila jsem se s nimi komunikovat. Těšilo mě, když jsem lidem dobře poradila s kytičkami a oni se k nám pak znovu vraceli. A stejnou mám radost i teď, když se mi vrací spokojení klienti,“ říká. Další životní zkušeností, která ovlivnila Zdenčinu práci, bylo narození syna. „Lépe se teď dokážu vžít do situace rodin s dětmi, a tak jsem se začala více zabývat financemi rodin,“ dodává Zdeňka Zemanová.“


Práce na rodičovské? Hlavní je organizace času

V práci pro Modrou neustala Zdeňka ani během rodičovské dovolené. Velkou výhodou je pro ni možnost organizovat si čas podle svého. Bez podpory v rodině by to ovšem nešlo. „Největší oporou je mi manžel, na kterého se mohu kdykoli spolehnout,“ říká Zdeňka Zemanová. Svoje zkušenosti se skloubením práce a mateřství předávala maminkám v únoru 2017, kdy se stala ambasadorkou Modré pyramidy pro maminkovský portál Modrý koník a informovala maminky o možnostech práce v Modré pyramidě.

Volný čas

Volný čas trávím se svým manželem, který, stejně jako já, vyhledává adrenalinové sporty. Máme rádi jízdu na motorce a jezdíme na motorkářské srazy. To je pro mě vždy největší odreagování. Někdy nám ale nestačí ani to a manžel pak vymýšlí různé aktivity jako kurzy paraglidingu, kitingu a jiné.

 

 

 

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zeptejte se našich finančních poradců.

 

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Další články v rubrice

Top