RÁDCI NA FINANCE

poradí i vám

Tomáš Kmínek

generální reprezentant Modré pyramidy
Jak financovat pořízení nemovitosti?

Jak financovat pořízení nemovitosti?

Chystáte se na koupi domu, bytu nebo stavebního pozemku? Stavíte dům nebo plánujete jeho zásadní přestavbu? Pokud se rozhodnete financovat koupi nebo rekonstrukci Hypoúvěrem, nezatížíte nadměrně svůj rodinný rozpočet. Hypoúvěr můžete navíc využít i ve formě předhypotečního nebo tzv. pohotovostního úvěru.

Klikatá cesta k Modré
Cesta Tomáše Kmínka k Modré pyramidě byla klikatá. Hned po střední škole ho náhodně oslovila pracovnice na stánku, zda by pro společnost nechtěl pracovat. Tehdy se hledali noví lidé, kteří by nabízeli stavební spoření. Vydržel pouze dva měsíce, uzavřel několik smluv. V lednu 2000 odešel do počítačové firmy, kde setrval dva a půl roku, pak nějakou dobu pracoval s filmovými databázemi a po čtyřech letech se obloukem do Modré pyramidy vrátil.

Začátky nebyly snadné
Tomáš začal s prací pro Modrou na jaře 2004, v „nejhorším“ období, kdy končily nejvýhodnější smlouvy ke stavebnímu spoření a státní podpora se snižovala. On se přesto během prvního roku dostal do VIP klubu pro nejlepší finanční poradce a manažery. Rok působil jako poradce, pak dostal nabídku vést oblast v centru Prahy. Tři roky působil na manažerské pozici, aby se v roce 2008 vrátil zpátky na obchodní pozici, která ho nejvíce naplňuje. Podařilo se mu umístit se 5krát za sebou v žebříčku top deseti nejlepších poradců, takže je jedním ze členů VIP klubu Modré pyramidy. V současné době zastává Tomáš Kmínek post generálního reprezentanta, což je v rámci struktury Modré pyramidy z obchodního hlediska nejvyšší pozice.

Nejdůležitější je vnitřní motivace
Po střední škole složil Tomáš státnice z angličtiny, začal studovat soukromou VŠ, Bankovní institut v Praze, ale ve třetím ročníku z důvodu pracovní vytíženosti studia ukončil. „Pro práci poradce je nezbytná maturita,“ říká Tomáš Kmínek a pokračuje: „Ale jinak není důležité, jestli máte tři vysokoškolské tituly nebo střední školu, ani to, jestli je vám dvacet nebo šedesát. Důležité je, jakou máte vnitřní motivaci, jak jednáte s klienty a zda vás práce baví.“

Zájmy
Tomáše baví filmy, cestování, počítače a sport. V roce 1999 založil s kamarády ze střední školy tým malého fotbalu Hanspaulka. Každou neděli dopoledne tráví na zápasech, občas proběhne soustředění. Jako fanoušek Sparty pravidelně navštěvuje její zápasy. Velmi rád cestuje. S manželkou vyráží do méně i více vzdálených destinací, nejraději těch exotických.

DOTAZNÍK

Dostával jste kapesné?
Pamatujete si na první práci?
Jak jste utratil první vlastní peníze?

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zeptejte se našich finančních poradců.

 

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Další články v rubrice

Top