RÁDCI NA FINANCE

poradí i vám

Ing. Lucie Cvičková

obchodní manažerka pro oblast Frýdek-Místek
Dodatečný dárek pod stromeček aneb na co nezapomenout koncem roku

Dodatečný dárek pod stromeček aneb na co nezapomenout koncem roku

U stavebního nebo penzijního spoření můžete získat díky dodatečnému vkladu na konci roku pár tisíc korun navíc. U stavebka ve formě nejvyšší možné státní podpory a u penzijního spoření jako slevu na dani z příjmů. Pokud jste v průběhu roku nespořili na maximum, ledacos tedy můžete ještě teď dohnat!

K práci finanční poradkyně u Modré pyramidy přivedl Lucii Cvičkovou její bratr Aleš Kocur. Dodnes je mu za tuto šanci vděčná. Získala díky tomu práci, která je nejen zábavná, ale především smysluplná.

Obchodnice odmala
Lucie tíhla k obchodu již od dětství. Jako malá prodávala sousedům krokodýlky z perliček, pletené náramky či místní noviny. I další brigády, které si hledala jako starší, spočívaly v komunikaci s lidmi. Když dokončila obor marketing a obchod na Vysoké škole báňské v Ostravě a zrovna pracovala jako brigádnice, obrátil se na ni její bratr Aleš Kocur s nabídkou na místo poradkyně u Modré pyramidy. Lucie ji přijala a u Modré pyramidy už zůstala.

Práce jako zábava
„Dodnes jsem bráchovi vděčná za to, že mě do Modré pyramidy přivedl,“ říká Lucie. Na práci ji totiž baví úplně všechno. „Modrou“ považuje Lucie za svou druhou rodinu. Ráda komunikuje s klienty i s ostatními poradci, užívá si kolektiv, ve kterém panuje skvělá atmosféra a pozitivní nálada. Baví ji společné akce, ať už oblastní nebo celorepublikové. „Dokonce jezdím ráda i na oblastní nebo zemské porady, což není zas tak obvyklé,“ směje se Lucie. V neposlední řadě jí vyhovuje i systém práce, který je založený na poradenství, nikoliv na prodeji produktů. „Spokojení jsou všichni. Klienti to oceňují a my poradci máme z práce nejen velkou radost, ale i pěkný výdělek,“ říká Lucie.

Stále na stejné vlně
„Za jeden ze svých největších pracovních úspěchů považuji to, že dokážu předávat ostatním to, co jsem se naučila, a to i díky bratrovi, který mě navedl na správnou cestu,“ vysvětluje Lucie. Dodnes uvádí v praxi to, co si osvojila na školeních v roce 2012, a stále dělá svou práci poctivě a kvalitně. „Je jednoduché sklouznout k prodeji produktů. Moje práce ani zaškolování nových poradců s tím ale nemá nic společného. Mám radost, že se mi úspěšně daří předávat dovednosti a zkušenosti dál,“ dodává Lucie Cvičková.

Exotika za odměnu
A jaké jsou viditelné úspěchy? Lucii se daří v produkci Moudrého pojištění. Za rok 2017 dosáhla největšího ročního obratu i počtu uzavřených smluv. Její úspěchy oceňuje Modrá pyramida pravidelně mimo jiné i zajímavými odměnami v podobě zahraničních cest pro členy VIP klubu Modré pyramidy. Lucie tak měla šanci podívat se do Japonska, na Madagaskar a nově i do Karibiku.

A další radostné povinnosti
Pokud zbývá Lucii trocha volného času, nejraději ho tráví aktivně, s manželem, rodinou a kamarády. Ráda fotí, vaří, plave, jezdí na kolečkových bruslích a chodí po horách. Co nevidět přibydou jí a jejímu manželovi další radostné povinnosti. Očekávají přírůstek do rodiny, a proto mají plné ruce se stavbou a zařizováním domečku.

DOTAZNÍK

Dostávala jste kapesné?
Nedostávala. Maximálně nějaké drobné na nanuk. Ale peníze jsme si s kamarádkou šetřily a pak jsme maminkám koupily na Den matek kytici růží. Dodnes na to naše maminky nezapomněly.


Pamatujete si na první práci? 
Když nepočítám brigády v Café baru na Žermanické přehradě jako servírka, kuchařka, uklízečka nebo pracovnice půjčovny lodiček, dále výrobu kancelářských potřeb u pásu a práci ve výzkumné agentuře TNS Aisa během vysoké školy, byl můj první regulérní zaměstnavatel Modrá pyramida.


Jak jste utratila první vlastní peníze?
Jsem člověk spořivý, takže jsem si je odložila na „horší časy“.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zeptejte se našich finančních poradců.

 

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Další články v rubrice

Top