Rekonstrukce předsíně

Rekonstrukce předsíně

Rekonstrukce předsíně: Nyní je přehledná, vzdušná a příjemná

6. 12. 2016

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Manželé Techmanovi z Kladna několik let řešili, co provést s předsíní svého rodinného domu v Kladně. Bylo v ní totiž tolik různých dveří, že postrádala domáckou vřelost a připomínala spíše školní chodbu. „Měla jsem dojem, že takovou předsíň ani nelze zpříjemnit,“ vysvětluje Zuzana Techmanová, proč se s žádostí o rekonstrukci předsíně obrátila na interiérové designérky z časopisu Nové proměny bydlení.

Proměnu předsíně vzala do rukou designérka Denisa Bartošová, která se snažila roztříštěný prostor stylově sjednotit a zašpuntovaný průsečík rodinného domu provzdušnit. Zatímco dříve předsíň připomínala chaotickou temnou past, z níž není úniku, zásahy expertky při rekonstrukci do ní vnesly světlo a vtip.

Původně chtěla mít majitelka domu v předsíni pruhovanou tapetu, to by ale nebyla šťastná volba. „Neuspořádanost předsíně by tím ještě podtrhla,“ uvedla Denisa. Místo toho doporučila zrušit koberec a nevyhovující dlažbu vyměnit za novou v neutrálním odstínu. Předsíň nechala osadit novými dveřmi, které dostaly světlý nátěr bílou lazurou, zatímco starší dveře vestavěné skříně přetřela jemně béžovým odstínem. Mezi dveřmi jsou nově i jedny posuvné, ale všechny spojuje styl klik a úchytek.

Na stěny vybrala designérka tapety s jemnými motivy. Zuzana Techmanová zvolila variantu s ptáčky a vzor tapety designérka doplnila lustrem se stínidlem v podobě ptačí klícky. Když lustr svítí, dráty klece vrhají na strop jemné stíny pruhů, po nichž paní domu tolik toužila.

Po celé proměně působí předsíň čistě a přehledně, je příjemné se v ní zastavit, odkryté a zrenovované schodiště navíc místnost výrazně provzdušnilo. Předsíň je příjemně zabydlená i díky mnoha detailům, na které je radost se podívat. Doplňky ale nejsou jen vtipné, jsou také funkční. Díky keramické dlažbě se předsíň snadno udržuje. Originální světlo s dvojicí ptáčků v kleci korunuje uvolněnou atmosféru, která v rekonstruované předsíni vládne.

5 tipů, jak úspěšně rekonstruovat předsíň

Jednotný styl

Všechny stěny a dveře dostaly nový světlý odstín a doplňují je kliky či úchytky opět v jednom stylu.

Tapeta a lustr

Ptačí motivy na tapetě záměrně doplňuje i zajímavý lustr: Jeho stínidlo vypadá jako klec se živými ptáčky. Pobaví vás hned při vstupu do bytu – je vtipným uvítáním a zároveň v předsíni dolaďuje styl.

Poodhalení

Dřívější sevření se uvolnilo také zrušením dvojice dveří a otevřením schodiště v předsíni. Beton schodů je obložený dřevem.

Více funkcí

Doplňky umožňují předsíň lépe využít: Je tu několik věšáků, lavice na sezení, zrcadlo, hodiny, odkládací stolky…

Obnova skříně

Vestavěnou skříň v předsíni jsme zrepasovali, nalakovali, vyměnili úchytky za nové. Výsledek? Je jako nová.

STRUČNĚ A RYCHLE

PROSTOR

Do předsíně vede sedmero dveří, denní světlo se sem dostává přes okenní tabule centrálních dveří. Na podlaze byla před rekonstrukcí stará dlažba a tmavý koberec, na stěnách tmavé obklady spolu s bílými nátěry.

PROBLÉM

Každé dveře měly jiný styl i odstín, chybělo kvalitní osvětlení a možnost sednout si k přezouvání. Věšák měl omezenou kapacitu, schody do patra byly studené. V předsíni vládla ponurá atmosféra.

ŘEŠENÍ

Podlahu předsíně tvoří nová dlažba, vyměnili jsme dveře a dali jim světlý odstín, dvoje jsme zrušili a odkryli tak zrenovované schodiště. Dveře mají nové a jednotné kování, předsíň dostala díky rekonstrukci osobitý styl.

Tip Propojení ptačích motivů na tapetě a na lampě. Stylové dekorace se vtipně doplňují a navozují přátelský dojem. Při pohledu na ně se vám chce létat.

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Tapeta 8 540 Kč
Nábytek 29 749 Kč
Stavební úpravy a práce 55 070 Kč
Doplňky 16 658 Kč
   
Celkem 110 017 Kč

Reprezentativní příklad (Rychloúvěr):
RPSN níže uvedeného příkladu je 5,61 %. Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 100 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 %. Měsíční splátky: 1.– 180. splátka je 816 Kč, 181. splátka je 674 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 147 110 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Nabídka platí pro žádosti o Rychloúvěr podepsané v době od 14. 8. – 29. 9. 2017 a zároveň doručené na centrálu Modré pyramidy nejpozději do 6. 10. 2017.

Nejčtenější články

Top