Rekonstrukce obývacího pokoje

Rekonstrukce obývacího pokoje

Proměna obývacího pokoje

21. 9. 2017

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

V hlavní roli jemné barvy

Obývací pokoj je duší celého bytu a také přirozeným centrem dění domova. Ovšem abyste vytvořili pohodlný společenský prostor, je třeba mít vyřešeno hned několik oblastí – od nábytku podporujícího konverzaci po vytvoření příjemné odpočinkové atmosféry v místnosti. Podobně o obývacím pokoji smýšlí i Emilie Valentová, která chtěla svůj stávající obývák obléknout do elegantnějšího hávu a zároveň mít místo, ze kterého bude vyzařovat pohoda a v němž se bude cítit skvěle každá návštěva.

Emilie bydlí ve starším činžovním domě. Do jejího obývacího pokoje se vchází z předsíně a prochází se jím krásnými dvoukřídlými dveřmi do ložnice. Součástí pokoje je kuchyňský kout v neutrální krémové barvě, a protože si Emilie byt pronajímá, nemá zatím v plánu kuchyň měnit.

Ještě donedávna byl prostor zařízený provizorně. Prim hrála červená a oranžová barva. Místnost lemoval světlý nízký nábytek rozmístěný podél stěn a někde i těsně vedle sebe, což působilo těžkopádně. Třeba obdélníkový stůl umístěný u zdi, ten u hostů vyvolával pocit stísněnosti.

Holé stěny zdobily jen tapety s vlčími máky a k nim ladily červené doplňky. Obecně místnost působila neutěšeně, směs nábytku různých barev a stylů neslibovala nápadité použití.

Emiliiným přáním bylo, aby se designérce Kristýně Kouřilové podařilo přirozeně a vkusně propojit kuchyňskou zónu a prostor klasického obývacího pokoje. Chtěla také dostatečně velké úložné prostory na knihy a drobnosti. Důležité pro ni bylo, aby mohla v obýváku pohodlně večeřet třeba i osmičlenná společnost. Pojďme na to!

Světlé barvy přidají na eleganci

Jako první přišly na řadu barvy. Agresivní červenou a oranžovou nahradily teplé tóny a energii dodaly měděné a zelené odstíny. Zařízení v bílé a šedé barvě a v dekoru světlého dřeva oživila jemně růžová v kombinaci s šik měděnými doplňky ve vysokém lesku.

S barvami se zacházelo tak, že bílá je používaná jako základ na nábytku, oknech a textilu. Růžová je na měkkých prvcích – na polštářích a na pohovce. A pracuje se i se zelenou, která je přírodní barvou, jež dodává energii a vitalitu.

Nábytek: menší kusy

V obýváku je knihovna, kulatý jídelní stůl, který jde rozložit na ovál, a pohodlné sezení. V prostoru jsou pak umístěné hlavně menší kusy nábytku. Důležitým prvkem Emiliina obývacího pokoje je zmíněná knihovna. Kristýna radila použít přírodní materiály, a tak knihovna není z plastu, ale z kovu. Je ovšem natřená na bílo. Emilie zpočátku bílou knihovnu nechtěla, když ji ale viděla v kontextu všeho ostatního, líbila se jí. Hřbety knih navíc tvoří hezkou dekoraci.

Dejte si záležet na doplňcích

Dominantou pokoje je velké měděné svítidlo, které krásně vyniká mezi jemnými odstíny ostatního nábytku. Zajímavým detailem je i to, že se v něm odráží celá místnost i část sousední ložnice. Důležité jsou v prostoru také květiny, které jej zabydlují a dodávají mu skvělou energii.

Roh místnosti před vstupem do ložnice vyplnila světlá pohovka a odkládací plochy. Protikladem něžné barevnosti je tapeta s jemnými, chladnějšími geometrickými vzory. Nad sezení je vyvedeno další světlo, menší odnož centrálního lustru. Designérka Kristýna pak do obýváku pořídila pár dražších designových kousků, které mohou být výrazné. Budou Emilii dělat radost a díky své jedinečnosti se jí jen tak neomrzí.

Tři body k úspěchu

Něžné barvy

Růžová, měděná, bílá, svíčky a měkké polštáře, to je vážně velká romantika.

Nápadné detaily

Vypíchněte detaily (v našem případě jsou to třeba ty měděné), a budete překvapeni, kolik úspěchu sklidíte.

Dbejte na design

Nebojte se nakoupit si pár pěkných designových kousků, které obývací pokoj rozzáří a dodají mu na výjimečnosti.

STRUČNĚ A RYCHLE

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Nábytek 53 170 Kč
Tapeta 4 500 Kč
Textil 7 792 Kč
Osvětlení 23 240 Kč
Doplňky 2 495 Kč
   
Celkem 91 197 Kč

Reprezentativní příklad (Rychloúvěr s Rizikovým životním pojištěním Pyramida)
RPSN níže uvedeného příkladu je 5,61 %.

Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 100 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 Měsíční splátky: 1.– 180. splátka je 816 Kč, 181. splátka je 674 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 147 110 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření, směrování příjmu a plateb na účet vedený Komerční bankou, a.s. a sjednání Rizikového životního pojištění Pyramida (náklady nejsou zahrnuty v RPSN).

Nejčtenější články

Top