Rekonstrukce dětského pokoje

Rekonstrukce dětského pokoje

Proměna pokojíčku: kompromis mezi dětským a dospělým světem

26. 9. 2016

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Původně chtěli rodiče čtrnáctileté Stely zařídit její pokoj podle svého vkusu. Slečna je ale přemluvila, aby to nechali na ní. A na interiérové designérce Nových proměn bydlení Saše Dýckové. Výsledek? „Už se těším, až jednou tenhle nádherný pokoj zdědím,“ říká Stelina maminka Lucie Konečná.

V původním pokoji vládl chaos, nábytek ani doplňky nebyly příliš sladěné, to ale Stele nijak nevadilo. Problém byl ovšem v tom, že chybělo místo na věci, oblečení, práci či odpočinek. A tak se Saša Dýcková pustila do práce. Nepraktickou policovou skříň nahradila novou vestavěnou skříní se šuplíky a tyčí na šaty, původní úzké lůžko obměnila 140 centimetrů širokou postelí na kolečkách s opěradlem u stěn a se šuplíkem na peřiny, barevnost v pokoji udává tapeta s výraznými puntíky.

Lucie Konečná přiznává, že Stela má jiný vkus než zbytek rodiny. „S manželem jsme vstupovali do manželství ve dvaceti letech chudí, ale plní plánů a energie. Zrekonstruovali jsme nejdříve dva byty třetí kategorie, postupně je měnili, až jsme se dostali k domku za Prahou. Zařízení jsme sbírali po příbuzných a bazarech, vlastní matrace jsme si pořídili až po 10 letech manželství, opravdovou kuchyňskou linku až po 15 letech. Stále milujeme staré krámy, žije se nám v nich spokojeně,“ usmívá se. „Možná proto, že vyrostla mezi těmi krámy, toužila Stela po krásném a novém holčičím pokojíčku, který bude kompromisem mezi dětským a dospělým světem,“ dodává Lucie.

Dříve měla Stela v pokoji vestavěné police, v nichž vybudovala pokojíčky pro panenky Monster High, čímž police naprosto znehodnotila. Když po čase monstra putovala na půdu, ohyzdné police zůstaly. „A já oslovila Nové proměny bydlení s prosbou o pomoc s novým vzhledem pokoje,“ zakončuje Stelina maminka.

3 BODY K ÚSPĚCHU PŘI PROMĚNĚ DĚTSKÉHO POKOJE

Nábytek

Truhlář vyrobil z lamina nábytek na míru: menší skříň na šaty a větší na knížky a drobnosti, velkou postel s opěradly a šuplíkem pod ní. Ve Stelině dětském pokoji tak může přespat kamarádka, případně dva psi. Vznikl také nový stůl, mnohem větší než původní dětský stolek. Na jedné straně má kovovou podnož, na druhé je napevno připevněný k policím.

Tapeta

Saša se Stelou a Lucií vybraly do pokoje puntíkovanou tapetu. Velké puntíky by se ale do malé místnosti moc nehodily, opticky by ji zmenšovaly. Saša tedy navrhla, o kolik by se měly puntíky zmenšit a na jak velké budou ploše. V Lavmi pak vyrobili tapetu na míru, upravenou přímo pro tento pokoj. Od použitých barev se pak odvíjejí další odstíny v místnosti.

Barvy

Pokoj už nemohl působit dětsky. Měl být holčičí a zároveň vypadat trochu dospěle. Základní barvou na nábytku je tak slonová kost, která koresponduje s podkladem tapety. Kromě osvěžující tyrkysové a něžné růžové zvolila Saša do pokoje samé neutrální barvy, podobné těm na tapetě.

STRUČNĚ A RYCHLE

PROSTOR

Bonusem čtvercového pokoje s plochou 3×3 metry je francouzské okno do zahrady. Bylo tu místo pro dvě vestavěné skříně – podél jedné stěny a vedle postele.

PROBLÉM

Policové skříně už nesplňovaly to, co od nich Stela očekávala. Potřebovala víc větších šuplíků a další místo na oblečení, které měla v knihovně v předsíni. Vše působilo opotřebovaně a staře.

ŘEŠENÍ

Designérka navrhla do dívčího pokoje velkou vestavěnou skříň s policemi a zásuvkami a menší šatní skříň s prádelníkem. Stůl navázala na policovou skříň, posteli přidala opěradla. Vybrala barevnost pro mladou slečnu.

Tip Dvoupostel o šířce 140 centimetrů. Do malého dětského pokoje se to původně zdálo pro jedno dítě jako šílený nápad, ale Stela to tak chtěla. A teď jí všichni závidí!

BAREVNOST

 

 

 

 

KOLIK TO STÁLO

Nábytek a vestavěné skříně 79 958 Kč
Osvětlení 7 377 Kč
Ostatní vybavení 18 291 Kč
Stavební úpravy 5 000 Kč
   
Celkem 261 844 Kč

Reprezentativní příklad (Rychloúvěr):
RPSN níže uvedeného příkladu je 5,61 %. Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 100 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 %. Měsíční splátky: 1.– 180. splátka je 816 Kč, 181. splátka je 674 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 147 110 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Nabídka platí pro žádosti o Rychloúvěr podepsané v době od 14. 8. – 29. 9. 2017 a zároveň doručené na centrálu Modré pyramidy nejpozději do 6. 10. 2017.

Nejčtenější články

Top