Rekonstrukce dětského pokoje pro dva kluky

Rekonstrukce dětského pokoje pro dva kluky

Rekonstrukce dětského pokoje: hravost a praktičnost v hlavních rolích

3. 7. 2017

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Dětský pokoj pro kluky má úplně jiné nároky než pokoj pro holky. Je třeba skloubit hravost s praktičností, aby se děti měly kde vyřádit. Co když navíc v pokoji pro kluky tráví čas i jejich sestra, která má sice samostatný pokojíček vedle brášků, ale chce být při hrách často s nimi?

Bratři Kryštof a Kristián Korunkovi bydlí se svými rodiči a sestrou v novostavbě rodinného domu. Jejich dětský pokoj je v patře a má téměř čtvercový půdorys a plochu 21 m².
Jeho dominantou je velké okno, které ho prosvětluje, a navíc prosklené dveře s dlouhým nízkým oknem na vedlejší stěně s východem na balkon.

Minusy, které je třeba rekonstrukcí dětského pokoje vyřešit

Nejčastěji si kluci hrají na zemi, kde mají koberec se silnicemi, hračky jsou všude možně, příliš úložných prostorů pro ně v pokojíčku není. Nedostatkem je také absence funkčního nábytku, kterého je dnes na trhu požehnaně. Třeba knížky se povalují na dvou policích i na parapetu okna na balkon. Nejen díky tomu pokoj stále působí dojmem, že je neuklizený.

Nevyhovující je i uspořádání nábytku. Když chtějí jít rodiče na půdu, musí odsunout postel od stěny, aby se dostali ke stahovacím schůdkům. Rodiče také záporně hodnotí tmavé moře, které dětem kdysi namalovali na zeď. To místnost ztmavuje.

Když chce s brášky v pokojíku přespat jejich sestra, rodiče musí přinést matraci. Na velké posteli spí kluci, je tu ještě pohovka, ta ale není vhodná pro spaní sestry.

Celkově se rodiče shodnou, že s tím, jak sourozenci rostou, pokoj přestává odpovídat jejich potřebám. Koneckonců místnost po nastěhování moc neřešili, protože děti byly v pokojíku spokojené. Dnes je ale situace jiná.

Co budou chtít zlepšit?

Korunkovi by chtěli vyladit interiér, jak z hlediska stylu, tak z hlediska barev.

Dále by chtěli zapracovat na praktickém využití nábytku, který by měl uspokojit nejen kluky, ale i jejich sestřičku. Vždyť úplně původně bylo záměrem maminky Ivany odstěhovat všechny tři děti nahoru do patra. Když budou mít hezké pokoje, obývák v přízemí snad konečně přestane sloužit jako permanentní herna.

Znovuzrození dětského pokoje

Barvy, barvy, barvy
Záměrem designérky Andrey bylo dostat do místnosti barvy. Nové borovicové postele nechala přetřít na žluto a na zeleno a doplnila je černobílým nábytkem a dekoracemi.
Na stěnu chtěla něco výjimečného, a tak oslovila Janu Kloučkovou-Kudrnovou, grafickou designérku a blogerku „z lesa“ nedaleko Olomouce, aby něco vtipného vymyslela. Její návrh cest s domky a autobusem nechala přenést na fólii a vyřezat. Stěnu i nábytek pak přijeli polepit odborníci. Děti přece chtějí zábavu, a tak mohou Kryštof a Kristián rozvíjet fantazii a jezdit po silnicích nejen očima.

Stůl pro tři pod oknem a úložné prostory pro hračky
Stěnu pod oknem lemuje dlouhý stůl vyrobený na míru. Velké postele jsou diagonálně naproti sobě, takže zbývá spousta místa na hraní. Zelená na posteli pokračuje na výmalbě, bílý stůl tak krásně vyniká.

Všechny věci jsou roztříděné v zásuvkách a skříňkách. Bílý nábytek prostor nezaplňuje, ale tváří se nenápadně. Zpod postele se vysouvá další bytelné lůžko. Navíc zelená je Kryštofova oblíbená barva.

Fantazie dětí stále v režimu „on“
Pamatujte, že u dětí vždy zvítězíte, když pro ně vymyslíte co možná nejhravější řešení. V našem případě je velkým „zlepšovákem“ dětského pokoje pro dva kluky to, že mezi skříňkami na zemi a na stěně je zakomponovaná autodráha s domy, stromy a auty. Jedna cesta vede přes skříňku a na té stojí taky dům. Kluci si můžou v duchu představovat, kudy drandí. A to je prostě baví!

Praktický tip

Abyste pověsili plakáty na zeď, nemusíte je dávat do rámu. Přilepte rohy přímo na zeď pomocí barevných papírových washi pásek, které jsou určené pro všechny kreativní duše.

Jak na pokojíček pro tři děti?

Prostor

Tři děti potřebují velkou plochu na hraní a taky spoustu místa na ukládání věcí. 

Originální tapeta

Pokoj získá na výjimečnosti díky originální fólii s cestami, domy nebo auty na stěnách a skříňkách.  

S barvami dojdete nejdál

Použít můžete jakékoliv kombinace, v našem případě se osvědčila černo-bílá, kterou doplnila optimistická zelená a veselá žlutá. 

STRUČNĚ A RYCHLE

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Nábytek 44 554 Kč
Osvětlení 5 546 Kč
Textil a dekorace 14 597 Kč
Dekorace na stěně 11 193 Kč
Malířské práce 6 000 Kč
   
Celkem 87 890 Kč

Reprezentativní příklad:
RPSN níže uvedeného příkladu je 5,76 %.
Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 100 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 5,09. Měsíční splátky: 1.–180. splátka je 820 Kč, 181. splátka je 700 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 148 378 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření, směrování příjmu a plateb na účet vedený Komerční bankou, a. s. (náklady nejsou zahrnuty v RPSN).

Nejčtenější články

Top