Rekonstrukce altánu

Rekonstrukce altánu

Rekonstrukce zahradního altánu za pár korun

13. 6. 2017

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Nejvíce pomohly nové barvy

Někdy stačí jen pár korun, šikovné ruce a trocha času – a výsledek rekonstrukce určité části bytu či domu pak může být doslova revoluční. Jako příklad může sloužit zahradní altán, který vybudovali majitelé domu především pro rodinné oslavy. Je zděný a má dobře táhnoucí krb a dlažbu. Velkou bolestí zahradního altánu však byl provizorní nábytek, který se sem přenášel vždy podle potřeby ze zahrady nebo z domu. Při rekonstrukci altánu stačilo málo – nejvíce přitom pomohly nové barvy.

Inzertní manažerka Pavla nás pozvala ve chvíli, kdy plánovala velkolepou oslavu svých narozenin a chtěla se pustit do stylové výzdoby svého zahradního altánu s krbem. Nejdříve vyklidila letité nánosy odložených věcí – altán sice vypadal o něco lépe, ale stále mu ještě hodně chybělo.

Přímořská nálada

Designérka Zuzana Bernasovská se v zahradním altánu rozhodla vytvořit přímořskou atmosféru. Proto začala výmalbou – podobně jako při klasické rekonstrukci v interiéru. Ostatně proč by nemohl mít i venkovní altán s krbem zajímavé barvy? Z několika odstínů si vybrala dva nejlepší a altán doslova rozzářila. Krb s pískovcovými obklady náhle vystoupil jako zajímavý solitér a celý prostor se rozveselil.

„Všimli jste si, že když se někdo chce obléci do námořnického stylu, vezme si k tomu modrobílé tričko a červený doplněk, který to všechno rozsvítí? Napadlo mě proto postavit do altánu můj oblíbený stůl Red baron. Je správně velký a veselý,“ komentuje Zuzana proměnu.

Původní zařízení altánu nebylo moc útulné, i když svou funkci plnilo dobře. Jedna lavice byla dřevěná, druhá zděná u krbu. Po proměně ovšem zahradní altán dokonale vynikl. „Modrá barva patří k létu a tady se nám s ní podařilo vytvořit malou Itálii,“ říká designérka. Modrá barva vytvořila skvělé pozadí nejen pro krb, ale i pro dřevo či proutěné stínidlo. Na červené desce stolu, která dolaďuje vtipnou námořnickou kombinaci, pak skvěle vyniká modrobílé nádobí.

Nedělejte z altánu skladiště

Zahradní altány prožívají nejlepší chvíle v sezóně, kdy se mění na letní kuchyně a jídelny a my v nich rádi trávíme teplé letní večery. V zimě se do nich však nastěhuje všechno ze zahrady a stanou se obyčejným skladištěm. Také vás už napadlo, že si takový úděl nezaslouží? Pusťte se i vy do rekonstrukce zahradního altánu nebo si postavte takový, který vám bude dělat radost po celý rok.

Nejčtenější články

Top