Proměna ložnice

Proměna ložnice

Proměna ložnice pro cestovatele: Spát pod palmami jako v ráji

21. 1. 2018

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Když máte cestovatelskou duši, nezbavíte se touhy po dálkách nikdy. To přesně je případ Dagmar, pro níž je její vášeň i prací. Ovšem na její ložnici byste to nepoznali. Nutně potřebovala rekonstrukci, ale protože jí chyběla inspirace, pozvala Dagmar odbornici, aby jí pomohla její malou ložnici zařídit.

Dagmar má ráda barevný život. Obrazně i doslova. A má i odvahu, takže designérka Zuzana Bernasovská měla při navrhování její nové ložnice pro cestovatele spoustu prostoru pro hravé kombinace.

Malá místnost a světlý interiér nemusí být vždy dobrou kombinací

Snaha o prosvětlení nevelké místnosti použitím velmi světlých barev a minima nábytku měla za následek spíše strohý, nevýrazný dojem. Příliš nepomohl ani jednoduchý lustr a lesklá tapeta, která se časem okoukala. Ložnice zkrátka postrádala osobitost své majitelky a pocit útulného útočiště. Dagmar si přála vnést do svého pokoje pocity, které zažívá na svých cestách do exotických zemí. Nevelká místnost osvětlená jen jedním oknem tak potřebovala trochu šťávy.

Nebát se barev je důležité

Jelikož se do pokoje s velkou vestavěnou skříní kromě dvoulůžka a malé knihovny už mnoho nevešlo, dostaly hlavní slovo originální doplňky a barvy. Na stěny vybrala Zuzana výraznou tmavší zelenou, která evokuje svěží přírodu, šmolkově modrá na závěsech, polštáři a dalších doplňcích zase připomíná modré dálky. Sytě růžový koberec podtrhl útulnou, ale přitom aktivitou nabitou atmosféru pokoje a červené lampičky dodaly akcent vášně. 

Usínat každou noc na pláži

Protože Dagmar ve svém pokoji postrádala také moment překvapení, který zažívá, když na svých pracovních cestách vstoupí do nevšedně zařízeného hotelového pokoje, sáhla Zuzana po fototapetě s motivem palmové pláže. Ta prostor pokoje opticky rozšiřuje a zároveň přímo zve k noci pod hvězdami.

Nápadité osvětlení

Nový lustr byl naprostou nutností. Neměl ale místnosti příliš dominovat. Zuzana zvolila tak originální, aby vyhovoval nevšední povaze majitelky ložnice, ale zároveň jednoduchý, takže nezatěžuje interiér přílišnou hmotou a nezastiňuje tapetu. U okna jsou naopak velmi výrazné a přitom levné lampiony, které se dají lehce nahradit jinou variantou, jakmile se Dagmar přestanou líbit.

Tapeta jako okno do ráje

Zuzana si pohrála i s průhledem z vedlejší jídelny. Pootevřené dveře odhalují barevný interiér a částečně i fototapetu, která vzbuzuje zvědavost a touhu vstoupit. „Volbu toho motivu jsem potvrdila e-mailem z Honolulu, ale netušila jsem, jak působivá bude v reálu. Když jsem ji pak viděla na vlastní oči, měla jsem pocit, že jsem stále v ráji u oceánu,“ říká Dagmar.

Dagmar má ráda barevný život. Obrazně i doslova. A má i odvahu, takže designérka Zuzana Bernasovská měla při navrhování její nové ložnice pro cestovatele spoustu prostoru pro hravé kombinace.

3 BODY K ÚSPĚCHU

Hlavní dekor

V tomto případě je jím fototapeta s palmami. Navozuje celkovou atmosféru. 

Volba barev

Ty korespondují s dominantní barvou z fototapety. Ale i další barvy se k zelené dobře hodí.  

Doplňky

Netradiční lustr, lampiony, ale i ptačí budka navozují až extravagantní atmosféru. nádech.

STRUČNĚ A RYCHLE

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Koberec 33 660 Kč
Výmalba, tapeta,
tapetování, stěrkování
32 950 Kč
Osvětlení 10 500 Kč
Textilie a doplňky 14 650 Kč
Celkem 91 760 Kč

Reprezentativní příklad:

  RPSN níže uvedeného příkladu je 5,61 %. Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 100 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 %. Měsíční splátky: 1.–180. splátka je 816 Kč, 181. splátka je 674 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 147 110 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Nabídka platí pro žádosti o Rychloúvěr podepsané v době od 2. 1. do 2. 3. 2018 a zároveň doručené na centrálu Modré pyramidy nejpozději do 9. 3. 2018.

Nejčtenější články

Top