Proměna pokoje pro teenagera

Proměna pokoje pro teenagera

Proměna pokoje pro teenagera

4. 11. 2018

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Trefit se do vkusu patnáctiletého syna, pokud jde o bydlení, je téměř sebevražedná mise. Jediná cesta, jak zajistit její úspěch, je pozvat puberťáka, ať s proměnou svého pokoje pomůže.

Původní sušárna připojená k bytu až dodatečně, sloužila skvěle jako pokoj syna Filipa do té doby, než vyrostl. A to doslova. Se svými 190 centimetry se do dětského pokoje (a hlavně na normální postel) už zkrátka nevešel. Bylo třeba pokoj kompletně předělat, a hlavně ho vybavit tak, aby byl funkční, pohodlný a originální. Jenže vměstnat na plochu 8 m2 prodlouženou postel, psací stůl s židlí, místo na knihy, oblečení a sportovní potřeby, přídavnou postel pro kamarády, akvárko s želvou a kytaru, to zní téměř jako šílený plán.

Navrhovat pokoj pro patnáctiletého syna je velká výzva. Musela jsem být praktická, ale hlavně naprosto COOL, LOL a WOW,“ říká designérka Ana Alačková. Co potřebovala? Odvahu, fantazii, barvy a spoustu neotřelých detailů a vychytávek.Hlavně žádné šedé zdi

Pokoji dominuje velkoplošná fototapeta, která pokrývá celou jednu stěnu naproti posteli. Vypadá jako posprejovaná betonová zeď s nápisem No more grey walls. Červená a žlutá barva, které na ní převládají, celý pokoj doslova rozsvítily.

S tapetou skvěle ladí i kusový koberec s motivem britské vlajky, který je natažený v úzkém prostoru před postelí. A modrou a červenou barvu má i přehoz přes postel a opěrný polštář. Naopak neutrální barvu dřeva má psací stůl pod oknem, který doplňuje jednoduchá černá židle a černá látková roleta na okně.
Vedle pracovního stolu našel svoje místo želvák Rafael, jeho akvárko sem pasuje úplně výborně. Nad ním je pak několik otevřených polic, kam Filip ukládá pracovní papíry a školní věci. Jsou schované za boční stěnou vestavěné skříně, takže nejsou vidět a neruší dojem z jinak uspořádaného interiéru.

A co na svůj nový pokoj říká Filip? „Byl jsem proměnou pokoje ohromen! Mamka se dokázala poprat s malým prostorem a dostat sem všechno, co potřebuju.“ Takže veliká pochvala! “

Úložné prostory na míru

Aby byl prostor malého pokoje využitý opravdu do posledního centimetru, nechala Ana vyrobit sadu skříněk na míru. Mají dotykové otvírání a vejde se do nich všechno, co Filip potřebuje uložit. Navíc je tak snazší udržet pokoj uklizený.

Nad postelí zase vznikla dlouhá polička, kam si Filip vystavuje všechny svoje oblíbené knížky. Jelikož je vášnivý čtenář, je jich poměrně hodně, a tak váhu slov drží kovové trubky. Ty jsou ostatně motivem, který se tu opakuje ještě na originálních svítidlech nad postelí a na držáku na skateboard na zdi. Vše vzniklo na zakázku podle vlastního návrhu maminky-designérky. Tyhle osobité kousky dobře doplňuje černé kovové svítidlo z nábytkářského obchodu Kika v industriálním duchu.

Pohodlná postel především

A jak dostat do pokoje s půdorysem nudle i další postel, kde by mohli přespávat kamarádi? Odpověď našla Ana poměrně snadno. Pod postel, která byla vyrobena taky na míru, protože má prodlouženou délku 210 cm, se snadno vešel futon jako přídavné lůžko, a ještě zbylo místo pro úložný prostor. Postel jako taková se po ustlání stává přes den pohovkou, kde Filip může odpočívat, číst, učit se, hrát na kytaru anebo surfovat na mobilu. Místo obyčejného polštáře tu má originální kousek – dlouhý červený opěrný polštář podél zdi, který je vyroben z flanelového prostěradla, starší přikrývky a námořnického lana.

Tři body k úspěchu

1. Tvořit spolu

Když předěláváte pokoj pro teenagera, pozvěte ho k tomu. Je to jeho místo a mělo by odrážet jeho vkus, nápady a představy.

2. Využít prostor

V miniaturním pokoji je potřeba využít každý centimetr. Pomůže nábytek na míru a hodně úložného prostoru.

3. Nebát se barev

Není třeba bát se barev nebo výrazných dekorací. Stačí zajímavá tapeta a pokoj získá náboj.

STRUČNĚ A RYCHLE

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Nábytek na míru 54 200 Kč
Osvětlení 8 270 Kč
Židle 1 714 Kč
Textil a dekorace 7 281 Kč
Tapeta a lepení 2 959 Kč
Celkem 74 547 Kč

 Reprezentativní příklad (Rychloúvěr):
RPSN níže uvedeného příkladu je 5,67 %.


Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 100 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 %. Měsíční splátky: 1.– 180. splátka je 816 Kč, 181. splátka je 613 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 147 506 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření.

Nejčtenější články

Top