Proměna šeříkové ložnice

Proměna šeříkové ložnice

Přívětivá šeříková ložnice pro tři

8. 8. 2018

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Jak zařídit ložnici, aby byla romantická, ale zároveň moderní a praktická? S trochou pomoci je to hračka. Jelikož rekonstrukce ložnice byla součástí přestavby celého bytu, majitelka opět pozvala designérku Denisu Bartošovou, s níž v bytě proměňovala už kuchyni, jídelnu, koupelnu, obývací pokoj a předsíň. Teď konečně došlo i na místo k odpočinku.

Bohunka Pivonková se při zařizování bytu 4+1 nemohla rozhodnout, jestli z malé místnosti o 12 m2 udělat prostornou šatnu, nebo útulnou ložnici. Vyhrála ložnice, a to ze dvou důvodů. Jednak vcházet do šatny přes jídelnu není zrovna praktické, ale především čelní zeď, kam se ideálně hodily plánované vestavné skříně, tvoří plášť budovy, a je tedy velmi chladná. Ve skříních by se srážela vlhkost ze stěny a prádlo by plesnivělo, takže v téhle ložnici skříně nenajdete.

Do moderní ložnice pro rozrůstající se rodinu se ovšem muselo vejít víc věcí než jen manželská postel. Denisa myslela taky na postýlku, přebalovací stůl a spoustu dalších praktických nebo „jen“ krásných drobností.

Něco nového, něco starého, ale hlavně šeříkového
Malá místnost s jedním oknem potřebovala prosvětlit zajímavou barvou stěn. Obě dámy se shodly na šeříkové. „Šeříková barva je prostě nejlepší, působí něžně, ale přitom ne moc sladce,“ říká spokojeně Bohunka. K prosvětlení a pocitu vzdušnosti přispěly i nové dveře s oválným zasklením.

Jelikož čelní stěna proti dveřím musela zůstat volná, jediné místo, kam se dala umístit postel, bylo mezi dveře a okno. Nové manželské dvoulůžko se vešlo perfektně a zůstalo místo i na uličku mezi postelí a oknem, takže je pohodlně přístupné z obou stran.

Bílá postel v rustikálním stylu pěkně vyniká na šeříkové stěně a skvěle ladí také k nové borovicové podlaze, stejně jako k ostatnímu nábytku. Ovšem toho je tu vzhledem k místu pomálu. Za dveře se vešlo velké bílé zrcadlo, v němž se ukrývá šperkovnice, a němý sluha na odkládání oblečení.

Ve výklenku vedle zase našly místo staré noční stolky, které manželé dostali darem od kamarádky. K posteli už se nevešly, a tak je šikovný truhlář s fantazií proměnil pomocí nástavce v originální přebalovací pult, který natřel bílou a šeříkovou. Až malá Eliška povyroste, promění se pult v toaletní stolek pro maminku.

Nezapomnělo se na praktické věci

Zařizovalo se úsporně, ale prakticky. V malé ložnici, kterou kromě rodičů obývá i miminko, je potřeba využít každý myslitelný úložný prostor. Kromě šuplíků a skříněk původních nočních stolků tedy Denisa dodala i ozdobné krabice a velké látkové vaky, do nichž se vejde spousta dětských i dospěláckých nezbytností.

Kouzlo růžových detailů

Jedním z přání Bohunky bylo doladit styl. To jí Denisa splnila prostřednictvím doplňků, které do pokoje vnesly něhu i vtip. Textilie na posteli hrají všemi odstíny růžové a fialové, zrovna jako na šeříkovém keři, a stejné barevné škály se drží i fialový kruhový koberec před postelí a centrální lustr. Jeho skleněné ověsy dodávají místnosti romantiku a fialová římská roleta na okně zase zajišťuje jemné denní světlo.

Šeříkový nátěr dostala i dřevěná stolička a poličky s obrázky zvířátek, které zdobí přebalovací pult. Až se Eliška přesune do svého pokoje, vezme si je s sebou.

V prostoru ložnice zbývá ještě dost místa na dětskou postýlku na kolečkách, díky nimž může Eliška „putovat“ po pokoji a přes den po celém bytě.

TŘI BODY K ÚSPĚCHU

ŠEŘÍKOVÁ

Elegantní a něžná barva dokonale ladí s bílým nábytkem a dřevěnou podlahou.

DOBRÝ NÁPAD

Na staré noční stolky nebylo místo, a tak se proměnily v přebalovací pult.

DETAILY

Romantický lustr spolu s barevnými polštáři a dekami dotváří hřejivý pocit útulné ložnice.

STRUČNĚ A RYCHLE

KOLIK TO STÁLO

Nábytek 25 063 Kč
Podlaha a dveře 9 299 Kč
Textil a doplňky 15 138 Kč
Celkem 49 500 Kč

BAREVNOST

Reprezentativní příklad (Rychloúvěr):


RPSN níže uvedeného příkladu je 5,62 %.
Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 110 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 %. Měsíční splátky: 1.–180. splátka je 893 Kč, 181. splátka je 777 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 161 542 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Roční úroková sazba 4,99 % je podmíněna splácením úvěru z účtu v Komerční bance a sjednáním rizikového životního pojištění k úvěru v Modré pyramidě.

Číst další článek

123

Nejčtenější články

Top