Proměna ložnice

Proměna ložnice

Dámská ložnice s mašlí

19. 6. 2018

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Rekonstrukce dámské ložnice v rodinném domě designérky nezní jako problém. Takže jak zařídit ložnici v malém prostoru? Najít řešení pro malou ložnici chtělo jen trochu experimentování se vzpomínkami a jeden originální nápad.
Majitelé domů a větších bytů tohle moc dobře znají. Dříve nebo později zjistíte, že se nějaká vedlejší místnost stala skladištěm nepoužívaných věcí, příležitostnou trucovnou, jednoduše prostorem, který nemá účel. A když místnost nemá účel, stává se z ní bezdomovec. Už jen pro vnitřní hygienu a energii vašeho domova je dobré jí nějaký smysl dát.
A přitom se ještě můžete rozmazlit. Třeba tím, že si v ní zařídíte svůj budoár, tedy skvělou dámskou ložnici. To přesně udělala designérka Jana Vařechová Holoubková, která pro sebe vytvořila pokoj pro odpočinek, rozjímání a vzpomínání.


Centrální velká postel působí vzdušně

V malé místnosti, která se nějakou dobu nepoužívala, byla stará stěna ze skříněk a velká postel přiražená bokem ke stěně. Pod ní se schovávaly banánové krabice plné věcí a na věšáku v rohu odpočívalo nepotřebné oblečení.
Jasné bylo, že velká postel s nebesy zůstane, byť jde o ložnici pro jednu osobu. Jana ji jen pootočila – ke stěně přisadila čelo, čímž se postel stala ústředním bodem místnosti. Navíc je teď přístupná z obou stran, což umožnilo nainstalovat i dva malé noční stolky se zásuvkami. Bílý panel elektrického topení na stěně tak povýšil na umělecké dílo v hlavě postele.


Pár dobrých nápadů na recyklaci

V prostoru, který je tak intimní jako ložnice, se opravdu nemusíte ohlížet na nikoho jiného. Pro Janu to znamenalo použít stěnu skříněk ze 70. let, nebo třeba samolepky ptáčka a medvěda na zdi z doby, kdy pokoj obývaly děti. K samolepkám přidala rámečky koupené v antiku a vznikly originální doplňky se sentimentální hodnotou.

Staré skříňky, které zabíraly celou stěnu naproti posteli, měly už nejlepší léta za sebou, působily trochu těžce a ani se s nimi nepočítalo. Jana jim ale dala nový nátěr ve dvou odstínech světle modré a v růžové, která ladí s tapetou, nové keramické nebo látkové úchytky a originální, „lehounká“ stěna byla na světě. Růžové police na knihy nainstalovala až pod strop, takže vznikl další odkládací prostor na horní straně skříněk.

Tapeta jen od pasu dolů

Růžová je Janina oblíbená barva, takže od začátku měla jasno, že ji použije. Vybrala jemnou tapetu s květinami, jíž pokryla spodní část zdi do výše okenního parapetu. Neobvyklé řešení vneslo do pokoje ženskou něhu a eleganci, kterou podtrhla ještě tmavě modrá sametová stužka na horní hraně tapety. Stejnou stužku pak Jana použila i na výrobu úchytek šuplíků ve stěně. Jinak bílý minimalistický interiér doplnily korková stolička s úložným prostorem, oblíbené vázy a dózy na drobnosti i lůžkoviny v něžných pastelových tónech, stejně jako smetanová roleta na okně a jednoduchý bílý lustr.

Něco starého na konec

Při jedné proměně dostala Jana od klientky neobvyklý dárek – oválný obraz madony, který nějaký čas čekal na svoji příležitost. Ta přišla teď. S trochou zručnosti mu Jana s pomocí polystyrenové latě a tmelu vyrobila „štukový“ rám a přilepila ho na strop ložnice jako nástropní fresku. Originální detail!

Neobvyklé řešení vneslo do pokoje ženskou něhu a eleganci.
Oválný obraz madony se přilepil na strop ložnice a vytvořil tak originální detail.

TŘI BODY K ÚSPĚCHU

RECYKLACE

I čtyřicet let staré skříňky můžou do moderního interiéru dobře zapadnout. Stačí jim dát druhou šanci a nový nátěr.

VELKÁ POSTEL

Malá místnost nemusí nutně znamenat malou postel. Dvoulůžko s čelem u kratší zdi je dokonalým ústředním bodem.

BARVY

Růžová tapeta s modrou mašlí a modré skříňky z ložnice udělaly romantické místo pro odpočinek.

STRUČNĚ A RYCHLE

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Nábytek 16 104 Kč
Osvětlení 3 688 Kč
Textil, dekorace, tapeta 26 830 Kč
Barvy, tmel, mořidlo 3 334 Kč
   
Celkem 49 965 Kč

Reprezentativní příklad (Rychloúvěr):
RPSN níže uvedeného příkladu je 5,62 %.


Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 110 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 %. Měsíční splátky: 1.–180. splátka je 893 Kč, 181. splátka je 777 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 161 542 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Roční úroková sazba 4,99 % je podmíněna splácením úvěru z účtu v Komerční bance a sjednáním rizikového životního pojištění k úvěru v Modré pyramidě.

Nejčtenější články

Top