Proměna koupelny

Proměna koupelny

Koupelnu a záchod jsme při rekonstrukci rozdělili. A jsme nadšení!

16. 8. 2016

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

„Milujeme naši sprchu,“ říká Šárka Balková po rekonstrukci koupelny, s níž jí pomohl časopis Nové proměny bydlení. O přestavbě miniaturní koupelny v panelákovém bytě snila dlouho – kromě změny vzhledu původní koupelny chtěla navíc oddělit i toaletu, do níž se vstupovalo úzkými dveřmi přímo z koupelny.

Takové řešení bylo nepraktické hned nadvakrát – ubíralo místo a nedopřávalo členům rodiny potřebné soukromí.

Koupelna s malou vanou a umyvadlem sousedí s kuchyní. Při stěhování se Balkovi pustili do první rekonstrukce – jádro upravili tak, že horním světlíkem proudí z kuchyně do koupelny denní světlo. Druhou rekonstrukci koupelny už měla na starosti interiérová designérka Lenka Damová: „Paneláková koupelna se vstupem na WC byla hodně malá, takže zázraky se dělat nedaly. Ale oddělení koupelny a toalety je dobrý základ, který pomůže i dalšímu zařizování.“

 

Praktické uspořádání i elegantní styl

Šárka Balková byla z výsledku rekonstrukce nadšená. „Byla to moje první zkušenost s interiérovým designérem a nyní vím, že je to k nezaplacení. Lenka kromě praktického uspořádání přidala i elegantní styl koupelny a toalety,“ usmívá se Šárka Balková. Chybí jí snad jen jediná věc – moc si přála zcela bezbariérový sprchový kout, ten však musí být kvůli rozvodům na vyvýšeném stupínku. „V paneláku to jinak prostě nejde. I tak z něj mám radost.“

Celou proměnu koupelny a toalety konzultovala nejen s designérkou, ale i se svým bratrem, který se dobře vyzná v nabídce sanity. „Doporučoval mi jen ty věci, o kterých ví, že jsou opravdu kvalitní, a nebudu je muset brzy reklamovat,“ vzpomíná paní Šárka.

Přiznává, že největší anabáze byla se sprchovým koutem, ke kterému jí bratr radil dát černou vaničku. Ta nakonec nebyla na skladě. „Ulevilo se mi. Při odtékání vody by totiž na povrchu mohly zůstat stopy, které by na černé barvě byly vidět a já bych je určitě pořád utírala. Bílá sanita je z tohoto pohledu mnohem praktičtější,“ vysvětluje.

 

Užívají si tropický déšť i obkladačky

Bílou sanitu a obklady jako klasický symbol čistoty doplnila designérka barevnými doplňky – peprmintově zelená na několika doplňcích působí jako osvěžující prvek, tmavě šedá na podlaze zase elegantně zvýrazňuje světlé obklady.

Šárka Balková doplňuje, že z rekonstrukce a povedené proměny má radost celá rodina. „Nejvíc nás baví užívat si tropický déšť v našem parádně velkém sprchovém koutě. Nebo když návštěvám ukazujeme naše obkladačky s neviditelným křížkem,“ zakončuje Šárka Balková své povídání pro časopis Nové proměny bydlení.

Stříbrné křížky na obkladech
„Obklady v koupelně a na WC mají při pohledu ze strany ještě stříbrné křížky, což je další zajímavý motiv. Proto jsem měla pocit, že už by se plocha neměla rušit výraznými spárami, a doporučovala jsem bílé. Šárka nakonec zvolila praktickou šedou barvu,“ říká Lenka Damová.

STRUČNĚ A RYCHLE

PROSTOR

Koupelna v paneláku měří 185 × 252 cm a vstupovalo se z ní také na toaletu, která neměla samostatný vchod z chodby.

PROBLÉM

Nahradit mini vanu pohodlným a prostorným sprchovým koutem (hybrid mezi vanou a sprchovým koutem rodině nevyhovoval). Oddělit koupelnu a toaletu.

ŘEŠENÍ

Zazdít vstup na WC a vybourat vlastní dveře z chodbičky, což v koupelně vytvořilo mnohem více místa pro vybavení. Vedle sprchového koutu v ní nyní může být i pračka, aniž by se v ní obyvatelé bytu mačkali. 

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Stavební práce 60 000 Kč
Sanita 32 000 Kč
Obklady a dlažba 8 410 Kč
Nábytek 19 400 Kč
Doplňky 3 003 Kč
Celkem 122 813 Kč

Reprezentativní příklad (Rychloúvěr):
RPSN níže uvedeného příkladu je 5,61 %. Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 100 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 %. Měsíční splátky: 1.– 180. splátka je 816 Kč, 181. splátka je 674 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 147 110 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Nabídka platí pro žádosti o Rychloúvěr podepsané v době od 14. 8. – 29. 9. 2017 a zároveň doručené na centrálu Modré pyramidy nejpozději do 6. 10. 2017.

Nejčtenější články

Top