Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny

Elegantní paneláková koupelna

26. 2. 2018

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Rekonstrukce panelákové koupelny většinou není to, o čem sníte. Jenže když máte v kapse výhru v soutěži o proměnu a odbornou pomoc, tak rozhodně neodmítnete. Designérka Denisa se vrhla do práce a z nepříliš funkčního prostoru vytvořila moderní panelákovou koupelnu se sprchovým koutem. 

Modernizovat, ale zachovat to dobré

Koupelna v panelákovém bytě, kde už třicet let bydlí Miroslav s Ivanou, pamatovala opravdu hodně. Bylo to na ní vidět. A nešlo jen o to, že se majitelům prostě okoukala. Malý prostor s vanou, umyvadlem a pračkou byl stísněný a rozhodně nezval k relaxaci. Řešení nebylo optimální ani vzhledem k rozdílné výšce manželů. Paneláková koupelna zkrátka nutně potřebovala rekonstrukci, stejně jako přilehlá toaleta.

Jediné, co Denisa na přání majitelů z pohledu designu zachovala, bylo oddělení obou místností a použitá barevná škála. Neutrální, zemité barvy ve světlých tónech koupelnu i toaletu sjednotily a opticky zvětšily. Požadavkem také bylo, aby v koupelně zůstala pračka, která tak společně s umyvadlem dodala bílý akcent. 

Sprchový kout je výhra

Vana je sice příjemná, ale nakonec se majitelé a designérka shodli, že ji vymění za rohový sprchový kout se sedátkem. Nejen že zabírá méně prostoru, ale jeho atypicky vysoké skleněné dveře umožňují pohodlné sprchování i vysokému Miroslavovi.

Chyběl úložný prostor

Díky vysoké rohové skříni a skříňce pod umyvadlem je teď v koupelně dost místa také na uložení všech nezbytností. A na drobnosti, které je potřeba mít po ruce, nebo na nějakou tu dekoraci, jsou tady poličky.

Hlavní téma: čisté linie

Čisté linie a střízlivá neutrální barevnost – dle přání majitelů – udělaly z retro panelákové koupelny a toalety moderní, a přitom nadčasový prostor. Jednoduchý design světle šedých obkladů a dlažby Casa a Trend od firmy Rako doplnily skříňky s dekorem dřeva, zrcadlo, umyvadlo a baterie ze série Koncept 10° od firmy Ravak.

TŘI BODY K ÚSPĚCHU

Sprchový kout

Sprchový kout se skleněnou zástěnou a sedátkem uvolnil prostor a dovoluje komfortní sprchování.

Série Koncept 10°

Série Koncept 10° od Ravaku – vše je pootočené nebo nakloněné, takže uživatelsky velmi příjemné.

Neutrální barevnost

Neutrální barevnost dlažby a obkladů sjednotila a opticky zvětšila prostor malé koupelny i toalety.

STRUČNĚ A RYCHLE

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Keramické obklady 40 000 Kč
Vybavení 50 00 Kč
Doplňky 18 761 Kč
Celkem 108 761 Kč

Reprezentativní příklad (Rychloúvěr):

RPSN níže uvedeného příkladu je 5,62 %. Výše úvěru na bydlení, s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření, je 110 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba je 4,99 %. Měsíční splátky: 1.–180. splátka je 893 Kč, 181. splátka je 777 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 161 542 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: zasílání ročního výpisu z účtu stavebního spoření i účtu úvěru 25 Kč, vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Roční úroková sazby 4,99 % je podmíněna splácením úvěru z účtu v Komerční bance a sjednáním rizikového životního pojištění k úvěru v Modré pyramidě.

Nejčtenější články

Top