Dětský pokoj pro pilota a pracovna v jednom

Dětský pokoj pro pilota a pracovna v jednom

Dětský pokoj pro pilota a pracovna v jednom

16. 4. 2018

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Jak zařídit dětský pokoj s pracovnou pro maminku? S trochou fantazie. Stačí vybrat praktický nábytek a zajímavé, ne nutně ostré barvy. A nechat se inspirovat osobností dítěte.

Zařídit první dětský pokoj je velká odpovědnost. Rodiče se ale při rekonstrukci dětského pokoje většinou dopouštějí té chyby, že vybírají nevhodné barvy a nepraktický nábytek. Často si také neuvědomují, jak je která část pokoje během dne osvětlená přirozeným světlem. I podle toho by totiž měli rozmisťovat nábytek.

Rozhodnout se, na co se v dětském pokoji soustředit a jak vybírat, aby dítě dostalo perfektní vlastní prostor, kde by se mu líbilo, ovšem není jednoduché. A pokud máte ještě speciální požadavky, jako třeba že chcete dětský pokoj používat zároveň jako pracovnu, pak je to opravdu oříšek. Rodiče tříletého Jáchyma se proto obrátili na designérku Šárku Richtrovou ze studia Viabel, aby jim pomohla najít originální řešení.

Pro syna i pro maminku

Pokoj s rozměry 4 × 2 metry chce maminka – až půjde Jáchym do školky – využívat i jako pracovnu. K tomu účelu jí jako úložné prostory poslouží existující vestavěná knihovna a vedlejší šatna. Šárka se proto soustředila na tu část pokoje, která má sloužit Jáchymovi a která má plnit dvě důležité funkce – spánek a hraní. Musela se tam vejít postel, úložné prostory, malý pracovní stolek a místo na hraní. Rodiče si také přáli, aby byl pokoj praktický a dal se do budoucna upravovat. Nábytek by tedy měl vydržet, fyzicky i designově, několik let, aby mohl s Jáchymem takzvaně růst.

Praktické výsuvy a úložné prostory

Do kouta, kam z velkého okna dopadá nejméně světla, umístila Šárka postel. Vzhledem k tomu, že pokoj není příliš velký, zvolila variantu zvýšené postele s odnímatelnou zábranou, bezpečným přístupem po stabilních schůdcích a s dalším výsuvným lůžkem. To může sloužit pro přespání Jáchymových kamarádů nebo pro denní rošťárny. Druhá postel se snadno vysune a další matrace se tak stane přistávací plochou pro malého pilota. Spousta hraček se zase jednoduše a rychle schová do úložných boxů, které jsou pod postelí i v komodě vedle ní. I ty jsou výsuvné, takže Jáchym si s nimi lehce poradí sám. Praktická je i závěsná polička na hraně lůžka, kam se vejdou nejoblíbenější plyšáci, knížka nebo třeba lahvička s pitím na noc.

 

Barvy inspirovala obloha

Pokud jde o barvy, byla v případě Jáchyma volba poměrně jednoduchá. Malý kluk se totiž potatil a zahořel pro svět letadel. Škála barev byla tedy jasná. Původní ostře oranžovou nahradila světle modrá připomínající oblohu, mraky zase inspirovaly bílou a šedou, které pokoj pocitově zvětšily, a teplý dotek sluníčka dodaly žluté doplňky. Kombinace barev tvoří harmonický, klidný celek, který podněcuje fantazii a uklidňuje.

Prostor na zemi před postelí pokryl šedý koberec s hvězdičkami, který se dokonale hodí na hraní. A navíc se dá prát v pračce, což ocení maminka. Jáchyma ovšem nejvíc nadchla letadla. Tedy dvě hravá nástěnná svítidla z poloprůhledného priplaku v podobě letadel. „Priplak, ze kterého se dělají třeba i kancelářské desky, je měkký, netoxický a odolný plast, který vydrží i opakované zkoumání dětských prstíčků,“ vysvětluje Šárka Richtrová.

Doplňky z priplaku

„Priplak, ze kterého se dělají třeba i kancelářské desky, je měkký, netoxický a odolný plast, který vydrží i opakované zkoumání dětských prstíčků"

STRUČNĚ A RYCHLE

BAREVNOST

KOLIK TO STÁLO

Postel se dvěma lůžky 69 216 Kč
Komoda 16 685 Kč
Osvětlení 14 684 Kč
Sedací nábytek 7 910 Kč
Textílieí 2 240 Kč
Celkem 112 735 Kč

Nejčtenější články

Top