Finanční poradce nám pomohl k novému domu

Finanční poradce nám pomohl k novému domu

Kateřina Kubíčková vidí ze zahrady v Odoleně Vodě na střechu svého prvního domu. Druhý dům totiž postavila s manželem jen o pár ulic dál. Čerstvě pětičlenná rodina si nové bydlení bohužel příliš neužila, neboť manžel paní Kubíčkové krátce po dokončení stavby druhého domu tragicky zemřel. Rodina se naštěstí znovu nadechla a žije dnes spokojeně spolu s novým přítelem paní Kateřiny. Když se dvakrát do měsíce sejde v přízemním domku všech pět dětí najednou, je o zábavu postaráno.

24. 10. 2016

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Původně jste bydlela v Karlíně. Co vás přivedlo do Odoleny Vody?

Manžel pracoval v Aeru Vodochody. Dozvěděl se o tom, že se v Odoleně Vodě prodávají parcely, a protože jsme v té době hledali společné vlastní bydlení, rozhodli jsme se pro dům. Chtěli jsme jít do nového. Nechtěli jsme se pouštět do nekonečné rekonstrukce staré nemovitosti. V roce 2003 jsme začali stavět, na podzim 2004 jsme se nastěhovali a rok nato jsme měli svatbu.

Po několika letech vám ale byl domek o dispozici 4 + kk těsný…

Ano, měli jsme dvě dcery a třetí byla na cestě. V Odoleně Vodě jsme byli spokojení, tak jsme se rozhodli, že druhý dům postavíme jen o kousek dál. Obrátili jsme se na Stanislava Petříčka, finančního poradce Modré pyramidy, který nám pomáhal i s vyřizováním úvěru pro první dům. Je to náš soused „přes plot“.

 

Finanční poradce nám prozradil, že jste dům postavili v rekordním čase!

Všichni se smáli, když jsme říkali, že budeme mít za půl roku postaveno. V roce 2012 jsme se pustili do stavby a v témže roce už domek stál. Manžel byl moc šikovný a hrubou stavbu i vnitřek domu postavil sám. Sám domek dokonce i vyprojektoval. Jen na odborné práce jsme si najali firmy.

Jednu stavbu už jste měli za sebou. Jaké změny jste udělali u druhého domku?

Předchozí zkušenost pro nás byla velkou výhodou. Druhý dům musel být vzhledem k dalšímu přírůstku do rodiny samozřejmě větší. Má celkem 205 m2, dispozičně 5 + kk, takže každá dcera má svůj vlastní pokoj. Dále jsem chtěla mít technickou místnost, která v předchozím domě nebyla. Navazuje na koupelnu a mám v ní pračku a kotel. Určitě jsem chtěla kuchyňskou spíž, která se mi v předchozím domě velmi osvědčila. Pochvalujeme si také, že ze vstupní chodby vedou jedny dveře přímo do garáže. A při hustém provozu jednou za čtrnáct dní jsme rádi, že kromě WC v koupelně máme ještě jeden samostatný záchod navíc. 

kuchyň

Je v domě něco, na čem jste trvala?

Kromě spižírny jsem chtěla, aby byla kuchyň s jídelnou oddělená od obývacího pokoje malým schůdkem. Jinak je totiž dům prakticky bezbariérový. Manžel chtěl zase malou pracovní místnost a především velké akvárium, které jsme trochu netradičně zabudovali do stěny mezi jídelnou a ložnicí. Můžeme pozorovat ryby od jídelního stolu i z postele. S instalací akvária pomáhal i náš finanční poradce Stanislav se synem, bylo to tehdy dost dramatické (směje se).

Nebylo pro vás těžké zvyknout si na život v malém městě?

Už bych neměnila. V Odoleně Vodě žiji jedenáct let, mám tu přátele, teď už i rodiče, o pár ulic dál bydlí můj finanční rádce (směje se). Odolena Voda má veškerou občanskou vybavenost, každých dvacet minut odjíždí autobus do Prahy, není tu hustý provoz, takže děti mohou běhat venku a jezdit na kole, aniž bych se o ně musela bát. Dvě starší dcerky (10 a 8 let) už chodí do školy, nejmladší (4) začala chodit do školky, všechno máme v dosahu pěší chůze.

bazén u domu

A co v domě nejvíc baví vaše tři holčičky?

Kromě vlastních pokojů si nejvíc užívají bazén, který jsme s přítelem vybudovali na zahradě. Tam se s přáteli a rodinou moc rádi scházíme na společné grilování a pivko. Teď se chystáme pořídit pejska, pudlíka, tak holky nadšeně plánují, kde bude mít pelíšek a jak se bude pejsek jmenovat. Zatím vede Maylie.

Profil

Stanislav Petříček Generální reprezentant

Stanislav Petříček

Generální reprezentant Modré pyramidy

Stanislav Petříček pracuje pro společnost Modrá pyramida jako finanční poradce více než 15 let s hlavním cílem – aby si jeho klienti, jichž je přes 1 200, mohli díky dobrému plánování a hospodaření splnit své sny.

Jak jste se s paní Kubíčkovou seznámil?

Byla to náhoda. Odmalička žiji v Odoleně Vodě a před lety jsem si tam koupil parcelu sousedící s pozemkem paní Kateřiny a jejího manžela, tehdy ještě přítele. Když jsme se blíže poznali a vyšlo najevo moje povolání, pomohl jsem panu Kubíčkovi zajistit Hypoúvěr na 500 000 korun, aby mohli dokončit stavbu. V té době už měla paní Kateřina u Modré pyramidy úvěr na 400 000 korun.

Provázel jste je i na cestě do druhého domu?

Stavba druhého domu se financovala částečně z prostředků, které získali manželé z prodeje starého domu, na zbytek jsem jim vyřídil u Modré pyramidy Hypoúvěr na částku 2 200 000 korun.

Jste s rodinou stále v kontaktu?

Ano, spřátelili jsme se a jsme spolu v kontaktu nejen ohledně financí. Jako rádce na finance se jim snažím vždy co nejlépe poradit. Paní Kateřina ještě splácí poslední úvěr, dva předchozí už má splacené. Všechny tři holky mají u „Modré“ stavební spoření a dětská konta Beruška.

Další články v rubrice

Celý život snila o domě. Teď v něm bydlí

Celý život snila o domě. Teď v něm bydlí

S manželem bydlela Anna Drhová v nájemním bytě, ale toužila mít vlastní dům. Nejlépe přímo v šumavských Prášilech, kde žijí už čtyřicet let a zvykli si na to, že to mají do krásné přírody jen co by kamenem dohodil. „Manžel tady tehdy dostal po vojně práci jako lesák, já jsem sem jela na svatební cestu. Prášily jsme si zamilovali, je tu moc krásně,“ líčí Anna Drhová.

Už se nám nechtělo dávat peníze do podnájmu

Už se nám nechtělo dávat peníze do podnájmu

Marketingová analytička z Prahy Katka Bendová je ženou činu. Sama říká, že když se pro něco rozhodne, jde do toho po hlavě. Proto po koupi staršího, ale jinak ideálního bytu dlouho neotálela a s pomocí Rychloúvěru od Modré pyramidy ho rychle a od podlahy zrekonstruovala.

Jako malá jsem si kreslila žlutý domeček s červenou střechou

Jako malá jsem si kreslila žlutý domeček s červenou střechou

Dokud nevyšlo najevo, že pán, který sedí u Vytlačilových v obývacím pokoji, je jejich finanční poradce, vypadalo to, že se staří známí sešli, aby si sdělili svoje plány na letošní dovolenou. V družném rozhovoru pokračovali i na zahradě nad osvěžující studniční vodou a domácím koláčem. Povídání, ve kterém si nemohli vynachválit letní posezení na zahradě po návratu z práce, přerušil až fotograf s požadavkem, aby se všichni přesunuli zpod slunečníku do stínu platanu v rohu zahrady. Do tichého sobotního dopoledne pronikalo jen šumění nedalekého borového háje a občasný štěkot fenky Cherry.

Těším se, až si dám kávu na své zahradě

Těším se, až si dám kávu na své zahradě

Velkou část svého snu už si splnila, když si Žaneta Marková s přítelem pořídila malý domek za Jihlavou. „Když jsem obcházela banky sama, neuspěla jsem. Pomohla mi až finanční poradkyně Modré pyramidy, na níž jsem se na radu přátel obrátila,“ říká s tím, že pořízení domu je jen začátkem cesty. Nyní totiž pár čeká náročná rekonstrukce, do níž se pustil svépomocí. „Naštěstí nám pomáhají přátelé. Teď se nejvíc ze všeho těším na to, až bude hotovo a já si budu moci dát na zahradě v klidu kávu,“ usmívá se.

Top