Celý život snila o domě. Teď v něm bydlí

Celý život snila o domě. Teď v něm bydlí

S manželem bydlela Anna Drhová v nájemním bytě, ale toužila mít vlastní dům. Nejlépe přímo v šumavských Prášilech, kde žijí už čtyřicet let a zvykli si na to, že to mají do krásné přírody jen co by kamenem dohodil. „Manžel tady tehdy dostal po vojně práci jako lesák, já jsem sem jela na svatební cestu. Prášily jsme si zamilovali, je tu moc krásně,“ líčí Anna Drhová.

21. 12. 2015

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Místo bylo jasné, ovšem vlastní prostředky na stavbu nového domu nestačily. Proto manželé Drhovi hledali hypoteční úvěr s výhodnou úrokovou sazbou a co nejnižšími splátkami. „Nejlépe nám vyšla hypotéka u Modré pyramidy. Navíc jsem u ní měla několik let stavební spoření a jejich úvěry na bydlení mají také obě naše dcery,“ vypráví Anna Drhová.

Jakmile měli zajištěné financování nového bydlení, začali plánovat. „Od počátku jsme chtěli přízemní dům. Přece jen už nejsme nejmladší,“ usmívá se paní Drhová a dodává: „Podkroví ale bude připravené pro možnou vestavbu, i když tu my už nejspíš dělat nebudeme.“

Oba manžele těší, že mají konečně místo, kam za nimi bude jezdit celá rodina. Mají tři děti a sedm vnoučat, a tak se dá očekávat, že v jejich domě bude hodně rušno a veselo. „Všichni nás často navštěvují, těšíme se, až za námi budou jezdit do nového.“

Anna Drhová (vlevo) se svou poradkyní Miluší Štádlíkovou

Dlouhé a drsné zimy

Vše dělali svépomocí a radovali se z každé řady cihel. Od chvíle, kdy poprvé „hrábli“ do země, to trvalo dva roky. Zimy jsou totiž na Šumavě drsné a dlouhé. Kvůli tomu se práce na domě protáhly.

„Přes zimu nešlo nic dělat – byly velké mrazy a také jsme čekali, až roztaje sníh. Nijak nám to ale nevadilo, vždyť tak krásný bílý sníh třeba v Praze není. A měli byste vidět vnoučata, jak se v něm vyřádí,“ směje se Anna Drhová 

Své oblíbené místo má v kuchyni, kterou si také sama navrhla. „Doufám, že pěkně i prakticky,“ říká. „Trávím v kuchyni nejvíc času – ostatně spolu s dětmi a vnoučaty nás je patnáct, takže se u nás hodně vaří a peče,“ dodává.

Kromě kuchyně podle svých představ si paní Drhová prosadila také francouzské okno na jihozápadní stranu, kde chce mít terasu s příjemným sezením. „To je asi vše. Je to spíš takový jednoduchý dům, ale – je náš,“ rozzáří se.

"Anna Drhová působila dříve u Modré pyramidy jako finanční poradkyně. A dodnes na ni sází jako na spolehlivého finančního partnera."

Vyšli nám vstříc
Anna Drhová působila dříve u Modré pyramidy jako finanční poradkyně. A dodnes na ni sází jako na spolehlivého finančního partnera. Koneckonců u ní měla několik let své stavební spoření. „Když jsme stavěli, tak nám vyšli vstříc při prodlužování čerpání úvěru i tehdy, když dcera zapomněla poslat dokládající faktury. Vše se bez problémů vyřešilo, což opravdu oceňuji,“ říká. 

Další úvěry už Drhovi neplánují, zato jejich děti ano. „Starší dcera má také úvěr od Modré pyramidy – koupili si domek a svépomocí ho nyní předělávají. Do budoucna uvažuje o vlastním bydlení i syn s rodinou, takže už roky ukládá u Modré pyramidy peníze na stavební spoření a bude rovněž čerpat hypoteční úvěr,“ vypráví.

Profil

 

Miluše Štádlíková

Generální reprezentantka Modré pyramidy

Miluše Štádlíková začínala v poradenském centru Modré pyramidy v Klatovech v roce 2003. Postupně prošla všemi pozicemi od poradkyně přes vedoucí obchodní skupiny až po generálního reprezentanta a v této roli působí již více než sedm let.

Svým klientům poskytuje komplexní finanční servis, nejen financování jejich bydlení, ale i ochranu příjmů a majetku. Pomáhá jim také vytvářet finanční polštář a zajištění na stáří. „Spokojenost klienta je pro mě na prvním místě. Více než finanční ohodnocení mě hřeje, když klient vyjádří svou spokojenost a sám mě doporučí svým známým,“ říká Miluše Štádlíková.

Mezi takovými klienty je i Anna Drhová, se kterou se znají od roku 2007, kdy si k ní přišla pro radu. Postupně se pak seznámila s celou rodinou. „A dnes jsou všichni mými dobrými známými,“ usmívá se. „Pro mě je důležité vědomí, že mají dobře vyřešenou bytovou situaci, že jsou pojištění proti nečekaným událostem a že si tvoří rezervy, které jsou tak nezbytné.“

Další články v rubrice

Raději splácet vlastní dům než platit nájem

Raději splácet vlastní dům než platit nájem

Stejně jako mnozí další chtěli mít i Hana Caltová s přítelem svůj dům, ale okolnosti byly dlouho nepříznivé. Žili proto i s dětmi v nájemním domě v Sedlčanech a snili o tom, jaké to jednou bude ve vlastním. Teprve když děti trochu odrostly a začaly samy dojíždět do školy, uvědomila si Hana Caltová, že si konečně mohou splnit svůj sen o domě. A tak se pustila do práce.

Už se nám nechtělo dávat peníze do podnájmu

Už se nám nechtělo dávat peníze do podnájmu

Marketingová analytička z Prahy Katka Bendová je ženou činu. Sama říká, že když se pro něco rozhodne, jde do toho po hlavě. Proto po koupi staršího, ale jinak ideálního bytu dlouho neotálela a s pomocí Rychloúvěru od Modré pyramidy ho rychle a od podlahy zrekonstruovala.

Jako malá jsem si kreslila žlutý domeček s červenou střechou

Jako malá jsem si kreslila žlutý domeček s červenou střechou

Dokud nevyšlo najevo, že pán, který sedí u Vytlačilových v obývacím pokoji, je jejich finanční poradce, vypadalo to, že se staří známí sešli, aby si sdělili svoje plány na letošní dovolenou. V družném rozhovoru pokračovali i na zahradě nad osvěžující studniční vodou a domácím koláčem. Povídání, ve kterém si nemohli vynachválit letní posezení na zahradě po návratu z práce, přerušil až fotograf s požadavkem, aby se všichni přesunuli zpod slunečníku do stínu platanu v rohu zahrady. Do tichého sobotního dopoledne pronikalo jen šumění nedalekého borového háje a občasný štěkot fenky Cherry.

Těším se, až si dám kávu na své zahradě

Těším se, až si dám kávu na své zahradě

Velkou část svého snu už si splnila, když si Žaneta Marková s přítelem pořídila malý domek za Jihlavou. „Když jsem obcházela banky sama, neuspěla jsem. Pomohla mi až finanční poradkyně Modré pyramidy, na níž jsem se na radu přátel obrátila,“ říká s tím, že pořízení domu je jen začátkem cesty. Nyní totiž pár čeká náročná rekonstrukce, do níž se pustil svépomocí. „Naštěstí nám pomáhají přátelé. Teď se nejvíc ze všeho těším na to, až bude hotovo a já si budu moci dát na zahradě v klidu kávu,“ usmívá se.

Top