Toužíte po změně, ale nemáte na ni momentálně finance? I s menší částkou můžete interiér osvěžit pomocí několika snadných triků. Jedním z nich je „revitalizace“ lampiček, které už jsou staré nebo se nehodí k ostatnímu zařízení.
Lampy a lampičky nepotřebujeme jen k tomu, abychom ve tmě viděli. Vhodně umístěné svítidlo dokáže vytvořit příjemnou atmosféru. A když má navíc stínítko podle vašeho vkusu, bude pro vás posezení u sklenky vína nebo šálku čaje ještě větším potěšením.

K oživení lampy stačí několik jednoduchých kroků. Není třeba vyrábět novou konstrukci, pojednejte podle svých výtvarných schopností stávající stínítko. Pokud je stínítko textilní, můžete jen vyměnit starou látku za novou. Pomocí metody nazvané dekupáž, ke které budete potřebovat jen dekupážní lepidlo, nůžky, štětec a akrylový lak, lze lampičku pojednat tematicky. V rodině hudebníků se ujme stínítko s notovým zápisem oblíbené skladby, cestovatelé zase ocení lampu opatřenou mapou světa.

Jednoduše proměníte vzhled svítidla třeba tím, že stínidlo polepíte nebo pošijete různobarevnými knoflíky či korálky. Můžete ho také omotat režným nebo barevným provázkem. Zajímavě působí, když z papíru kontrastní barvy vyřežete siluetu a nalepíte ji na vnitřní stranu stínítka. Po rozsvícení se vám „vyjeví“ skryté scény a obrazce. Kdo má výtvarné ambice, určitě se pustí do vlastní kresby nebo malby. Nebo stačí napsat na stínidlo vzkaz fixem na látku. Třeba: „Rozsviť mě!“

Zdroj ilustračních obrázků: pinterest.com

Sdílet článek