Pusťte si do interiéru beton! Oživí jej a skvěle se kombinuje se dřevem i sklem

Pusťte si do interiéru beton! Oživí jej a skvěle se kombinuje se dřevem i sklem

Kvůli nevalné pověsti, kterou si nese z dob minulého režimu, se beton ve spojení s designem dlouho netěšil oblibě. Ovšem v poslední době je tomu právě naopak. Pokud chcete svůj příbytek oživit něčím netradičně designovým i elegantním zároveň, vsaďte na beton. K dostání jsou imitace i solitérní kusy nábytku z pravého betonu, doplňky a můžete zkusit i pohledový beton na stěnu či podlahu.

29. 10. 2019

Beton v interiéru

Beton si v posledních letech velmi oblíbili architekti a bytoví designéři. Hojně jej využívají v moderních interiérech domácností i veřejných prostorách. Tvář betonu je sice stále velmi funkční, ve spojení s neotřelým designem však i velmi vkusná a elegantní.

„Betonový nábytek si v poslední době získává stále více příznivců. Je opravdu elegantní a každý kus je téměř originál, zákazníkům často vyráběný na míru,“ říká ke stoupající oblibě tohoto materiálu Miroslav Jiránek, marketingový manažer firmy New Visit, která se mimo jiné specializuje i na betonový nábytek.

Jídelní stůl z betonu

Beton na podlaze i na jídelním stole

Pracovní deska kuchyňské linky z betonu

Pracovní deska kuchyňské linky z betonu - vkusná a elegantní.

Materiál se skvělými vlastnostmi

Beton je přírodní materiál, který je téměř bezúdržbový. Výhodou je jeho vysoká pevnost, trvanlivost a odolnost vůči teplu. „Další výhodou je šetrnost k životnímu prostředí. Beton se dá snadno recyklovat a neobsahuje žádné toxické látky,“ uvádí Miroslav Jiránek. Beton disponuje originální texturou a dobře se kombinuje se dřevem, sklem i kovem.

„V interiéru dokáže snadno přitáhnout pozornost, a proto ho stačí použít v podobě několika málo prvků. Obecně se hodí do moderních interiérů, ve kterých se pracuje se základními odstíny, jako je bílá a černá, ve spojení s dalšími přírodními materiály,“ vysvětluje Ladislav Eberl, marketingový manažer firmy Gravelli.

Beton se hodí i do koupelny

Beton se hodí i do koupelny.

Umyvadlo z betonu

Proč by umyvadlo nemohlo být z betonu?

Do kuchyně i koupelny

Beton nabízí mnoho variant opracování – výsledný povrch může být hladký, hrubý i plastický. Z hlediska tvarů je možností nespočet. V kuchyni můžete mít třeba pracovní betonovou deskou, barový pult či kuchyňský ostrůvek. A co takhle stolování u betonového jídelního stolu?

Obývací pokoj může oživit betonový konferenční či odkládací stolek. V koupelně se bude vyjímat umyvadlo či vana z betonu. „Například v koupelně s betonovým umyvadlem lze použít úplně čisté bílé obklady a celkový dojem je úplně jiný než v případě klasické bílé keramiky,“ míní Ladislav Eberl. Možností, jak začlenit tento zajímavý materiál do interiéru, je opravdu celá řada. A pokud se nebojíte netradičních řešení a změn, můžete využít i pohledový beton, tedy nechat si ostěrkovat stěnu nebo celou podlahu.

Betonový stůl

Betonový jídelní stůl něco vydrží.

V interiéru se bude vyjímat i betonová stěna.

V interiéru se bude vyjímat i betonová stěna.

Nejen stěny, i podlaha může být z betonu.

Nejen stěny, i podlaha může být z betonu.

A na terasu se hodí praktický nábytek z betonu.

A na terasu se hodí praktický nábytek z betonu.

Tip Rádce na finance

Také vás nadchla naše betonová inspirace a zatoužili jste po novém interiéru? S financováním vám pomůže Rychloúvěr od Modré pyramidy.

Číst další článek

Další články v rubrice

Dejte doma šanci chytrým technologiím. Tohle všechno umí!

Dejte doma šanci chytrým technologiím. Tohle všechno umí!

Inteligentní lednice, která monitoruje spotřebu potravin, rekuperační jednotka, která má „pod palcem“ přísun čerstvého vzduchu, či dokonce hlasem ovládaní asistenti – rozhraní na bázi umělé inteligence. V našich domovech se čím dál častěji obklopujeme moderními technologiemi. Co všechno ještě dokážou? 

Trendy kuchyně: Letos vedou tmavé a pastelové barvy, místo lesku mat

Trendy kuchyně: Letos vedou tmavé a pastelové barvy, místo lesku mat

Krásná moderní kuchyně je snem snad každé ženy. Při budování nového bytu či domu je to právě místo, na kterém si dáváme snad nejvíce záležet. A tak to má být, chytře zařízená, navíc oku lahodící kuchyně nabízí pro přípravu pokrmů skvělé zázemí a ušetří i spoustu času. Než se pustíte do zařizování kuchyně, jistě se hodí inspirace. Jaké trendy vládnou letos v kuchyňských studiích?

Jak postavit dům podle feng shui

Jak postavit dům podle feng shui

Pokud se chystáte pustit do stavby domu, máte skvělou příležitost využít všechen potenciál, který vám nový start nabízí. Rodinný dům podle zásad feng shui vám pomůže vytvořit harmonický domov a vnést do života úspěch a prosperitu.

Sníte o domácím wellness? Tohle se vyplatí vědět

Sníte o domácím wellness? Tohle se vyplatí vědět

Relax ve vlastní vířivce nebo třeba domácí saunování, které nejen uvolní mysl a tělo, ale také posílí imunitu v zimních měsících. To vše může nabídnout domácí wellness. Kdo by nechtěl využívat takového komfortu, že?

Top