Elektronická novoroční přání jsou jednoduchá a rychlá, vlastnoručně vyrobené PF ale potěší víc. Najděte si letos čas a vyrobte pro své blízké originální novoročenky. Výroba DIY PF nemusí být nijak složitá.
Pošlete novoroční přání s rodinnými fotkami, aby kamarádi viděli, že děti rostou jako z vody. Vtipné aranžmá je přidaná hodnota.

Nechte příjemce PF, ať se taky trochu namáhají. Spojovačka nebo křížovka s tajenkou „Šťastný nový rok 2017“ udělá radost nadšeným luštitelům.

Knoflíky má doma snad každý. Výroba PF zabere jen dvě minuty, a to včetně obstarání materiálu.

Zapojte do vytvoření novoročního přání i nejmenší členy domácnosti. Základ PF tvoří otisky nožiček, ručiček nebo prstíků, zbytek dotvoří kreativní rodiče.

Když pošlete novoroční přání s předstihem, můžete k němu přiložit i drobnosti, které se hodí při oslavách Nového roku.

S quillingem se dají dělat divy. Hlavním materiálem jsou papírové proužky, které se stáčí do spirálek. Ty se pak prsty formují do různých tvarů a lepidlem se přichycují na podklad.

Vyšívané originální PF aneb řekněte to jehlou a nití. Když nemáte moc času, postačí pár stehů.

První tzv. „péefko“ u nás poslal údajně pražský purkrabí Karel Chotek z Chotkova a Vojnína v roce 1827. Protože nestihl navštívit o svátcích všechny svoje přátele, rozeslal jim blahopřání poštou. Na kartičky připsal „PF“ , zkratku pro francouzské „Pour féliciter“, což lze přeložit jako „pro štěstí“ nebo „k blahopřání“. Ve Francii se tato zkratka psávala na zadní stranu vizitky jako zpráva „nezastiženému navštívenému“ nebo se připojovala ke kytici s blahopřáním nepřítomnému. Výraz „PF“ u nás zdomácněl, ale v jiných zemích, včetně Francie, by mu v tomto kontextu nikdo nerozuměl.

Zdroj ilustračních obrázků: pinterest.com

Sdílet článek