Když se řekne zvonkohra, představíme si soustavu různě velkých zvonů a zvonečků, jejichž zvuk se nese z kostelů a katedrál. Zvonkohra je však také hudební nástroj založený na rozeznívání zvonů s požadovaným tónem. Pokud se necháte rádi unášet zvoněním a cinkáním, ale nemáte poblíž žádný kostel, vyrobte si větrné zvonkohry do zahrady. Podívejte se na naše tipy, jak vyrobit zvonkohru za pár korun.
Zvonkohra z mušliček vás přenese na písečné pobřeží, nad kterým se vznáší slaný opar a křik racků. Zavěste mušličky na klacík, abyste zachovali přírodní ráz zvonkohry.

Zvonkohra, která se hodí především do letních kuchyní. Využijte staré kuchyňské náčiní, jehož zvonění vás bude zvát na odpolední kávu do zahrady.

Také si nejste nikdy jistí, jak naložit se starými klíči? Třeba se budou ještě někdy hodit… Nevyhazujte je. Navěste je třeba na vyšívací rám omotaný režným provázkem, a originální zvonkohra je na světě.

Máte doma hromady pestrobarevných víček, ale nemáte kam je uložit? Vyrobte si z nich větrné zvonkohry na zahradu. Zvlášť pěkně se budou vyjímat zavěšená na starém kovovém pařáku na knedlíky nebo na plechovce.

Divoké zahradě bude slušet zvonkohra z přírodnin. Zavěste na velikou borovou šišku úlomky hornin, které se ve vánku krásně rozezní.

Zvonkohra na zahradu jako záznam minulosti. Zavěste si do zvonkohry všechno, k čemu se vážou vaše nejkrásnější vzpomínky.

Zdroj ilustračních obrázků: pinterest.com

Sdílet článek