„Rozdíly v regulaci účelovosti se však projevují jen ve specifických případech. Pro běžného zájemce o pořízení vlastního bydlení jsou z pohledu účelovosti obvykle vyhovující oba typy úvěrů zajištěných nemovitostí,“ vysvětluje Hana Vaněčková, tisková mluvčí Modré pyramidy.
Na rozdíl od hypotéky pak můžete úvěrem od stavební spořitelny financovat například i vybavení pořizované nemovitosti. Naopak nemůžete financovat například pořízení investičního bytu určeného k pronájmu.
Výhody Hypoúvěru
Oproti klasickému hypotečnímu úvěru vám Hypoúvěr dává jistotu ohledně vývoje úrokových sazeb – a tedy i výše splátky – do budoucnosti.
Hlavním zdrojem pro úvěrování stavebních spořitelen jsou totiž vklady klientů na stavebním spoření. To znamená, že úrokové sazby úvěrů stavebních spořitelen nejsou obecně do takové míry citlivé na vývoj tržních úrokových sazeb. Dá se tedy očekávat růst zájmu o úvěry stavebních spořitelen.
„Stejně jako u hypotéky je při refixaci úrokové sazby klientovi nabídnuta nová sazba reflektující aktuální tržní sazby. Na rozdíl od hypoték má však Hypoúvěr stanovenou maximální hranici úrokové sazby. A tu za celou dobu splatnosti nepřekročí. A to ani v případě výrazného růstu tržních sazeb v budoucnosti,“ dodává Hana Vaněčková.