Kdo s koho aneb Hypotéka versus Hypoúvěr od Modré pyramidy

Kdo s koho aneb Hypotéka versus Hypoúvěr od Modré pyramidy

Možností, jak financovat svůj vysněný domov, máte hned několik. Na první dobrou se nabízí hypotéka, ovšem takový Hypoúvěr od Modré pyramidy se nenechá zahanbit, ba právě naopak. Pojďme si oba produkty porovnat.

21. 5. 2019

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Přečtěte si také

#bydlení #rekonstrukce #stavební spoření

Střecha korunuje dům. Vyberte tu správnou střešní krytinu

2 minuty čtení

Jak už samotný název – Hypoúvěr – napovídá, produkt nebude mít k hypotéce daleko. Hypotéka a Hypoúvěr Modré pyramidy jsou velmi podobné produkty, ať se to týká úrokové sazby, splatnosti, výše splátek, RPSN a dalších podmínek. Záleží vždy na konkrétní situaci, který typ úvěru bude vhodnější.

Z pohledu nějakého „omezení“ jsou úvěry od stavební spořitelny limitovány účelovostí dle zákona o stavebním spoření na financování bytových potřeb. Hypoteční banky oproti tomu kryjí své úvěry hypotečními zástavními listy a jejich účelovost je tedy regulována právě podmínkami pro emitování těchto cenných papírů.

 

„Rozdíly v regulaci účelovosti se však projevují jen ve specifických případech. Pro běžného zájemce o pořízení vlastního bydlení jsou z pohledu účelovosti obvykle vyhovující oba typy úvěrů zajištěných nemovitostí,“ vysvětluje Hana Vaněčková, tisková mluvčí Modré pyramidy.

Na rozdíl od hypotéky pak můžete úvěrem od stavební spořitelny financovat například i vybavení pořizované nemovitosti. Naopak nemůžete financovat například pořízení investičního bytu určeného k pronájmu.

Výhody Hypoúvěru

Oproti klasickému hypotečnímu úvěru vám Hypoúvěr dává jistotu ohledně vývoje úrokových sazeb – a tedy i výše splátky – do budoucnosti.

Hlavním zdrojem pro úvěrování stavebních spořitelen jsou totiž vklady klientů na stavebním spoření. To znamená, že úrokové sazby úvěrů stavebních spořitelen nejsou obecně do takové míry citlivé na vývoj tržních úrokových sazeb. Dá se tedy očekávat růst zájmu o úvěry stavebních spořitelen.

„Stejně jako u hypotéky je při refixaci úrokové sazby klientovi nabídnuta nová sazba reflektující aktuální tržní sazby. Na rozdíl od hypoték má však Hypoúvěr stanovenou maximální hranici úrokové sazby. A tu za celou dobu splatnosti nepřekročí. A to ani v případě výrazného růstu tržních sazeb v budoucnosti,“ dodává Hana Vaněčková.

Tip Rádce na finance

Zajímá vás, jak výhodně financovat váš nový domov? Obraťte se na poradce Modré pyramidy. Možná právě Hypoúvěr bude tou pravou cestou.

Další články v rubrice

Jak na čerpání dovolené bez zbytečných starostí

Jak na čerpání dovolené bez zbytečných starostí

Prázdniny jsou tu a s nimi i doba čerpání dovolených. Dle zákoníku práce je dovolená pravomocí zaměstnavatele. Dobrou praxí v řadě firem ale je, že si zaměstnanci požádají o dovolenou v termínu, který si sami vyberou. Následně ji zaměstnavatel musí schválit.

Chcete domácí studnu? Podívejte se, co vás čeká

Chcete domácí studnu? Podívejte se, co vás čeká

Přemýšlíte o vybudování vlastní studny? Pokud máte na pozemku příhodné podmínky, neváhejte. Ceny vody stále stoupají a se studnou ušetříte.

Dešťovka: Získat můžete příspěvek až 105 000 korun

Dešťovka: Získat můžete příspěvek až 105 000 korun

Sucho je problémem nás všech a stejně tak bychom měli přistupovat k jeho řešení. I běžný občan se může zapojit do boje. Jak? Třeba využitím dotačního programu Dešťovka.

Jak levně na dovolenou s nocováním ve stanu nebo v autě

Jak levně na dovolenou s nocováním ve stanu nebo v autě

Chcete na dovolené v zahraničí ušetřit za ubytování, užít si trochu dobrodružství a přespávat při cestě ve stanu nebo v autě, podle toho, kam právě dojedete? Na parkovišti, na odpočívadle nebo ve volné přírodě se to ale v mnoha evropských zemích nesmí! A tak místo abyste ušetřili za poplatek v autokempu, můžete se dočkat tučné pokuty. Zdaleka ne ve všech zemích jsou tak tolerantní jako u nás, kde se kromě soukromých pozemků, národních parků, chráněných krajinných oblastí a vojenských újezdů dá stanovat všude.

Top