Plánovaná rekonstrukce nemovitosti patří většinou mezi příjemné povinnosti. Kdo by si nechtěl vylepšit bydlení? Pokud máte připravený kvalitní plán, a to i ten finanční, může běžet rekonstrukce hladce až do zdárného konce.
To máte vápno, cement, cihly, tvárnice, ale hlavně rozpočty a plánování výdajů. Z hlediska financování je na začátku rekonstrukce nejdůležitější sestavení reálného rozpočtu, který počítá s úvahami typu:
„Ještě tohle, a pak už to bude ideální.“
Praxe ukazuje, že téměř každý rozpočet bývá překročen minimálně o 20 procent. Proto je třeba pracovat vždy s určitou finanční rezervou. Jak na to?

Rekonstrukci plánujte měsíce nebo i roky dopředu. Každé zařízení má svou životnost. Jak z hlediska funkčnosti, tak z hlediska módních trendů. Vhodnou formou dlouhodobé přípravy na rekonstrukci bydlení je stavební spoření. Pokud zjistíte v průběhu rekonstrukce, že nemáte na účtu dostatečný zůstatek, můžete získat potřebnou částku díky úvěru na bydlení. Mimochodem, úvěr pomůže vyřešit i méně příjemné neplánované rekonstrukce, které jsou nutné například v důsledku havárie, jako je závada na topení, zatékání střechy apod. Při rekonstrukci do půl milionu korun doporučuji financovat rekonstrukci úvěry ze stavebního spoření. Modrá pyramida sama nabízí možnost úvěru klientům, kteří si již po určitou dobu spoří prostřednictvím stavebního spoření. Ale i ti, kdo ještě neuzavřeli smlouvu o stavebním spoření, mohou využít velmi snadný způsob financování, a to pomocí Rychloúvěru Modré pyramidy. Jaké jsou jeho výhody? Rychloúvěr se ve většině případů poskytuje bez nutnosti dokládání příjmů; V případě nových klientů stačí doložit potvrzení o příjmu a dvě poslední výplatní pásky. Pro nastavení parametrů se k žádosti o úvěr přikládá plánovaný rozpočet na rekonstrukci. Tímto způsobem může klient získat až 700 000 Kč bez jakéhokoliv zajištění. V praxi má klient vyčerpat úvěr na rekonstrukci v průběhu jednoho roku. Finanční prostředky dostává zálohově na svůj účet a následně prokazuje jejich účelové využití prostřednictvím faktur. Pokud klient provedl rekonstrukci již v minulosti, má možnost zpětného proplacení vynaložených prostředků.

Sdílet článek