Hypocentra Vám ušetří čas i peníze

Hypocentra Vám ušetří čas i peníze

Rádi byste si pořídili nové bydlení, ale máte obavu z nekonečného pobíhání mezi bankou, právníky, úřady a katastrem nemovitostí? Bydlení si přitom můžete zařídit i bez stresu. Přesvědčí vás o tom v Hypocentrech Modré pyramidy, kde vám vše připraví na klíč.

11. 8. 2015

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Komplexnost, flexibilita a spolehlivost

Projekt Hypocenter Modré pyramidy je na trhu bydlení unikátní nejen díky komplexnosti služeb, flexibilitě vůči klientům a profesionalitě specialistů na bydlení, ale také díky dlouholeté praxi ředitele Hypocenter Jiřího Lejnara. Ten přišel s myšlenkou komplexního řešení bydlení již v roce 2003. První Hypocentrum v centru Prahy v Jindřišské ulici otevřela Modrá pyramida o pět let později, postupem času vznikla řada dalších po celé republice.

 
Řešení na klíč

Výhodou Hypocenter je především to, že vyřeší skutečně vše, co klient potřebuje. Kromě financování pomohou i s výběrem nemovitosti, výstavbou, právním servisem, projektovou dokumentací, stavební firmou a podobně. Samozřejmostí je pojištění majetku a odpovědnosti nebo životní pojištění. Hypocentrum vyjde vstříc i klientům, kteří chtějí jednu nemovitost prodat a jinou koupit. Díky spolupráci se stovkami realitních kanceláří či vlastní nabídce může jít rovněž o nemovitost neinzerovanou veřejně. Novinkou pro ty, kteří už mají v Hypocentru schválenou hypotéku, je nabídka nemovitostí klientů, kteří přecenili své síly a při splácení bydlení se dostali do potíží. V Hypocentru klientům v nesnázích pomohou s prodejem nemovitosti a zároveň nabídnou koupi nebo pronájem jiného bydlení, a tím je ochrání před případnou exekucí nebo nuceným prodejem nemovitosti.

  

KDE HLEDAT?

Hypocentra Modré pyramidy najdete na www.hypocentrum.cz

Rádce pro finance

Zeptali jsme se Jiřího Lejnara, ředitele Hypocenter Modré pyramidy

Co je základní filozofií Hypocentra?

Lidé si stále více uvědomují, že čas jsou peníze. Naše filozofie je proto jednoduchá – na prvním místě je u nás komplexnost služeb a spokojenost klienta. Chceme, aby od nás měl vždy nejvýhodnější nabídku a nemusel se při vyřizování nového bydlení o nic starat – chodit za finančním poradcem, do banky, realitky, za právníkem, na finanční úřad, katastr apod. U nás vše získá pod jednou střechou. 

Jaký postup byste doporučil klientům hledajícím nové bydlení?

Každému, kdo hledá nemovitost, doporučuji Pohotovostní úvěr. Klient má díky němu devět měsíců na vyhledání správné nemovitosti – nejde tak prakticky do žádného rizika, že by mu nemovitost, kterou hledá, utekla, realitní kanceláře a prodávající ho navíc vnímají jako klienta s hotovostí.

A co ti, kteří své bydlení prodávají?

Jejich nabídku propojíme se všemi našimi klienty, kteří bydlení poptávají a mnohdy již mají podepsané smlouvy na Pohotovostní úvěr. Nemusejí se tak obávat, že by neměli včas peníze od kupujícího, a nebo že by kupující úvěr nedostal. 

Liší se požadavky klientů od dob, kdy Hypocentra začínala?

Vítáme to, že jsou stále náročnější. Nejdůležitější je pro ně důvěryhodnost našich lidí v Hypocentrech, rychlost zpracování a komplexní služby, které jsme schopni poskytnout. Je dobře, že stále více klientů pečlivě porovnává konkurenční nabídky a nevěří slepě tomu, co mu připraví rádoby nezávislý poradce či makléř, který zpravidla sleduje hlavně výši své provize, nikoli zájem klienta.

Co byste poradil těm, kteří se rozhodli financovat bydlení Hypoúvěrem Modré pyramidy nebo hypotékou?

Sazby našich Hypoúvěrů i hypoték jsou nyní na historickém minimu. Nízké úroky umožňují klientům splácet i tak vysoké úvěry, o kterých se jim například před několika lety ani nesnilo, měsíční splátky jsou někdy téměř poloviční. Opravdu se vyplatí pořídit si vlastní nemovitost. Klientům, kteří již bydlení mají, nabízíme tzv. investiční nemovitosti – garantujeme výši pronájmu, i to, že nemovitost bude po dobu splácení hypotéky pronajatá. Mnohdy je přitom výše splátky hypotéky nižší než nájemné.

Jak těžké je vybrat si Hypoúvěr nebo hypotéku?

Pro laika je to obtížné. Banky se předhánějí, která ukáže opticky nejnižší sazbu a naláká největší množství klientů. Do nabídky zahrnují různé další produkty, které klient ani nepotřebuje. A nejde vlastně jen o sazbu, ale o měsíční splátku, tedy zatížení rodinného rozpočtu. Navíc se mnoho lidí nechá zlákat často velmi výhodnou sazbou při prvním jednání, a když podepisují smlouvu, jsou úroky úplně jiné. Pořízení bydlení je zpravidla největší finanční transakcí v životě každého z nás a hypotéka není nejjednodušším produktem. Už proto by se měl každý obrátit na opravdové profesionály v oboru. V Hypocentrech Modré pyramidy takoví jsou – první vzniklo již v roce 2005 a nyní jich je v České republice již osm. Působí v nich nejzkušenější a největší hypoteční tým.

Mluvil jste o tom, že banky nabízejí k hypotékám další služby a produkty. Které z nich se opravdu vyplatí?

Z doplňkových služeb dává smysl pojištění nemovitosti a solidní životní pojištění pro případ, že by se s živitelem rodiny něco stalo. Tato pojištění doporučuji i v případě, že jimi banka získání výhodné hypotéky nepodmiňuje. Ale pořizovat si např. různá drahá pojištění (i několikanásobně dražší než naše životní pojištění) kvůli optické slevě na úrokové sazbě hypoték se opravdu nevyplácí.

Na co všechno se při pořizování bydlení dá hypotéka rozumně použít?

Do hypotéky je dobré zahrnout třeba i náklady na vybavení bytu, pokud klient nemá k dispozici vlastní hotovost. Hypotéka je totiž vždy levnější než dodatečně pořízený spotřebitelský úvěr.

Co vše pro klienty Hypocentrum udělá?

 

Zařídí

  • vhodný produkt pro financování bydlení
  • doplňkové finanční služby: pojištění majetku, životní pojištění
  • právní servis
  • bankovní úschovu při převodu nemovitosti
  • vklady a přepisy na Katastru nemovitostí
  • daňové přiznání za převod nemovitosti

Pomůže

  • s prodejem stávající nemovitosti
  • s vyhledáním a koupí nemovitosti
  • doporučí stavební firmu i firmu pro zpracování kompletní stavební dokumentace
  • připraví klientovi výhodnější podmínky pro refinancování stávajícího úvěru

Další články v rubrice

Jak získat plnou státní podporu na stavebním spoření

Jak získat plnou státní podporu na stavebním spoření

Státní podpora je velkým lákadlem i motivací, jež ještě více umocňuje výhodnost stavebního spoření. Za jeden kalendářní rok můžete získat až 2 000 korun. Na co pamatovat, abyste zbytečně nepřišli třeba o část příspěvku ze strany státu?

Výhody (a jedna nevýhoda) stavebního spoření

Výhody (a jedna nevýhoda) stavebního spoření

Stabilní finanční produkty by měly být základním stavebním portfoliem snad každého střadatele. Jedním takovým je stavební spoření. Majitelům smlouvy nabízí hned několik výhod. Najdeme i nějakou tu nevýhodu? Jistě, ovšem především záleží na úhlu pohledu. Pojďme stavební spoření probrat pěkně ze všech stran.

Topná sezona je v plném proudu! Máme hned několik tipů, jak ušetřit

Topná sezona je v plném proudu! Máme hned několik tipů, jak ušetřit

Teplo, které se v létě nedařilo z našich domovů vyvětrat, je nenávratně pryč. O slovo se tak nyní – přinejmenším navečer, když se celá rodina sejde – opět hlásí radiátory. Jak za topení neutratit majlant a zároveň mít doma příjemnou pohodu? Přinášíme hned několik užitečných tipů.

123456 aneb Jsou vaše hesla v bezpečí?

123456 aneb Jsou vaše hesla v bezpečí?

Pro přístup k prakticky každé internetové službě, sociální síti či firemnímu systému se neobejdete bez hesla. Z pravidelně publikovaných seznamů nejpoužívanějších hesel ale jasně vyplývá, že jeho význam, resp. síla je stále podceňována.

Top