Schváleno: MŽP přidá na kotlíkové dotace 1,5 miliardy korun

Schváleno: MŽP přidá na kotlíkové dotace 1,5 miliardy korun

O výměnu starých kotlů za ty ekologické je v Česku velký zájem. Celkový převis poptávky se v jednotlivých krajích nyní odhaduje na přibližně 1,5 mld. korun. Vláda proto schválila podporu občanům prostřednictvím krajských úřadů v rámci nového podprogramu Adaptační a mitigační opatření NZÚ.

7. 8. 2019

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

„Jak jsem přislíbil, vláda schválila náš návrh na rozšíření programu Nová zelená úsporám, jehož součástí je především přesun prostředků, které plynou do státního rozpočtu z prodeje emisních povolenek, na kotlíkové dotace a půjčky. Díky tomu pokryjeme jednou a půl miliardou korun aktuální zájem o kotlíkové dotace v krajích České republiky, ve kterých je vysoká poptávka po výměnách nevyhovujících zdrojů tepla,“ řekl ministr Richard Brabec.

V rámci nového podprogramu NZÚ Adaptační a mitigační opatření (snižování emisí skleníkových plynů a posilování jejich propadů) bude podpora poskytována zejména na podporu výměn nevyhovujících zdrojů tepla v domácnostech po vyčerpání prostředků z OPŽP 2014–2020 a na půjčky, jak je známe z již běžících kotlíkových dotací ve zmíněných „uhelných“ krajích ČR.

Box

Dotace podporují zdroje tepla, které splňují požadavky směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES. Tyto požadavky musí splnit pro všechna paliva a všechny způsoby přikládání.

Na co dostanete dotaci?

  • Zdroj včetně nákladů na jeho instalaci
  • Nová otopná soustava
  • Rekonstrukce otopné soustavy včetně nezbytné regulace a měření, úpravy spalinových cest
  • Projektová dokumentace

Nový je také další podprogram NZÚ – Finanční záruky. Ten má dle MŽP zvýšit dostupnost úvěrů určených na realizaci opatření vedoucích k úsporám energie v bytových a rodinných domech a podpořit jejich vlastníky při realizaci komplexních a nákladnějších renovací. To znamená, že Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s bankovním sektorem připraví schéma, díky kterému bude možné získat dostupnější a výhodnější úvěry na dofinancování renovací.

„Navíc se prodlužuje zdrojové krytí programu podílem z výnosů dražeb emisních povolenek do roku 2021 a v segmentu bytových domů (pro sladění výše podpory s podporou bytových domů v rámci programu IROP) navyšujeme podporu na maximálně 40 % způsobilých výdajů,“ doplňuje náměstek ministra životního prostředí Jan Kříž.

Tip Rádce na finance

Tip Rádce na finance

Pomoc s vyřízením kotlíkové dotace – zdarma nebo se slevou

Patříte mezi klienty Modré pyramidy a plánujete využít kotlíkové dotace? Máme pro vás dobrou zprávu a ještě lepší nabídku. Díky firmě Dům kotlů můžete využít nabídku vyřízení dotace na nový kotel nebo tepelné čerpadlo včetně přípravy všech podkladů, podání žádosti a závěrečné zprávy buď za zvýhodněnou cenu 3 000 Kč bez DPH, nebo zdarma při současném uzavření objednávky na nový kotel nebo tepelné čerpadlo.

Revize kotlů také zdarma

Využijte další zajímavou nabídku pro klienty Modré pyramidy. Prostřednictvím největšího topenářství v ČR Dům kotlů vám zařídíme zdarma revizi kotle 1. a 2. emisní třídy. Revize se týká značek kotlů Dakon, Opop, Slokov a Viadrus.

Jak nabídku využít?

Lze ji uplatnit do 31. 12. 2019 pomocí kontaktního formuláře na www.dumkotlu.cz, na telefonním čísle 777 663 799, e-mailem na info@dumkotlu.cz nebo ve všech vzorkovnách Domu kotlů.

Nezapomeňte uvést heslo „Modrá pyramida“!

Více informací o společnosti Dům kotlů najdete na www.dumkotlu.cz
Více informací o speciální nabídce získáte u svého poradce https://www.modrapyramida.cz/kontakty nebo na telefonu +420 604 220 590.

Další články v rubrice

Stavební spoření v Česku je v rámci Evropy třetí největší, smlouvu má třetina populace

Stavební spoření v Česku je v rámci Evropy třetí největší, smlouvu má třetina populace

V rámci Evropy se Česká republika umístila hned za Německem a Rakouskem, co se velikosti trhu stavebního spoření týče. České stavební spořitelny si ukrojily šest procent vkladů i úvěrů z celého evropského stavebního spoření. Němci mají přibližně 80 procent a Rakušané deset. S údaji seznámil veřejnost Jan Jeníček, prezident Evropského sdružení stavebních spořitelen, a to konkrétně na tiskové konferenci v rámci výročního zasedání této organizace. Za Českou republikou skončilo Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.

Sezona stavebního spoření je tu!

Sezona stavebního spoření je tu!

Právě podzim by se dal nazvat sezonou stavebního spoření. Pokud ještě nespoříte, nyní je ideální doba začít.

Pronájmy zdražují. Začněte spořit co nejdříve, ať můžete do vlastního

Pronájmy zdražují. Začněte spořit co nejdříve, ať můžete do vlastního

Chcete do vlastního? Začněte raději spořit co nejdříve. Tak by se dalo ve zkratce shrnout doporučení mladým budoucím zájemcům o vlastní bydlení. Současná situace totiž ukazuje, jak je důležité mít plán a finanční polštář. Bez něj je velká pravděpodobnost, že budete nuceni minimálně nějaký čas zakotvit v nájmu – tak jako čím dál větší část Čechů. Ovšem kvůli poptávce zdražují i pronájmy.

Vyrovnávací příspěvek v mateřství a těhotenství: Víte, kdy můžete požádat?

Vyrovnávací příspěvek v mateřství a těhotenství: Víte, kdy můžete požádat?

Pokud jste právě v očekávání a toto období vám komplikuje nelehká pracovní situace, vězte, že můžete požádat stát alespoň o malou útěchu – konkrétně v podobě vyrovnávacího příspěvku v mateřství a těhotenství.

Top