Zdeňka Zemanová: Cesta do Modré pyramidy byla cílená

Zdeňka Zemanová: Cesta do Modré pyramidy byla cílená

Liberecká obchodní manažerka Modré pyramidy Zdeňka Zemanová měla o svém budoucím povolání jasnou představu již v době studií, téměř tři roky totiž pracovala brigádně pro Call centrum Komerční banky. Nástup do Modré pyramidy byl po ukončení školy logickým krokem směrem k tomu, co ji bavilo a zajímalo. Práci se začala věnovat naplno a s nadšením a často se přistihne, že „pracuje“ i ve volných chvílích.

13. 8. 2015

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

Co vás přivedlo do Modré pyramidy?

Když jsem si vybírala brigádu při studiu, hledala jsem takovou, která by mě obohatila a uvedla mě do budoucího povolání. Rozhodla jsem se pro práci operátorky v Call centru KB. Po dokončení ekonomické školy už jsem byla rozhodnutá, že moje cesta povede do Modré pyramidy. Znala jsem veškeré produkty, několikrát jsem byla na pobočce, protože jsem sama měla založené stavební spoření, pouze jsem čekala na možnost přihlásit se do výběrového řízení.


Jak dlouho zde působíte?

Letos v září budu v Modré pyramidě pět let. Začátky nebyly úplně jednoduché, tak jak to bývá. Naštěstí jsem měla podporu doma i v práci. V Liberci se o mě starala skvělá obchodní manažerka Andrea Lipertová, která nyní působí jako obchodní manažer pro Prahu – sever.


Musela jste si po nástupu do „Modré“ doplnit vzdělání?

Hodně mi pomohlo nadstandardní vzdělání, konkrétně Akademie finančního plánování, kterou prochází každý poradce Modré pyramidy. Komplexní finanční poradenství nemůže dělat každý a potřebuje jak důkladné vstupní školení, tak neustálé vzdělávání, což právě unikátní Akademie, která má několik fází, umožňuje.


Na jaké jste pozici v současné době?

Nyní jsem na pozici obchodního manažera pro oblast Liberec, kde mám na starosti rodinné bankéře, nováčky a zajištění obchodních výsledků. Moje oblastní ředitelka Veronika Honzejková je pro mě velkou podporou a motivací. Řekla bych, že máme kvalitní tým rodinných bankéřů, který plánujeme dál rozšiřovat. Na pozici obchodního manažera jsem již půl roku a také zde platí, že je důležité mít dobré zázemí. Práce obchodního manažera mě opravdu baví a naplňuje. Často slýchám, že někoho jeho práce nebaví nebo že se mu do ní nechce. Já to mám přesně naopak. Musím říct, že je tomu tak i díky našemu libereckému týmu, na který se vždy těším.


Co vás baví nejvíc?

Jako poradkyni mě nejvíc baví to, že mohu pomáhat klientům řešit jejich finanční situace a jsem ráda, že díky finanční akademii jim dokážu kvalitně poradit a zpracovat finanční plán. Pokud se za mnou pak vrátí nebo mne doporučí, je to pro mě signál, že to dělám dobře. Hned na začátku jsem pochopila, že nejdůležitější je budování dobrých vztahů s klienty, kteří mě pak budou doporučovat dále. Jako obchodního manažera mě baví možnost předávat své znalosti a dovednosti poradcům.


Komu byste Modrou pyramidu doporučila?

Modrou pyramidu bych doporučila všem a hlavně těm, kteří chtějí mít uspořádané své finance. Umíme klientům vyřešit běžné finanční situace související například se standardní koupí nemovitosti, ale i nestandardní záležitosti, jako je vymanění se z úvěrové spirá- ly a podobně. Pro větší pohodlí klientů se Modrá pyramida rozhodla jít cestou finančního poradenství a mnoho klientů už to velice ocenilo.


Čemu se věnujete ve volném čase?

Volný čas trávím se svým manželem, který, stejně jako já, vyhledává adrenalinové sporty. Máme rádi jízdu na motorce a jezdíme na motorkářské srazy. To je pro mne vždy největší odreagování. Někdy nám ale nestačí ani to a manžel pak vymýšlí různé aktivity, jako kurzy paraglidingu, kittingu a jiné. Musím říct, že ve volném čase se opravdu nenudím.

KONTAKTUJTE NAŠE FINANČNÍ PORADCE

Další články v rubrice

Nezávislost finančních poradců je mýtus

Nezávislost finančních poradců je mýtus

V Modré pyramidě pracuje finanční poradce Jaroslav Kothánek již osmnáctým rokem. Za tu dobu se jeho práce hodně proměnila. „Když jsem nastupoval, měli jsme jen stavební spoření. Nic víc,“ usmívá se. Nyní může klientům předkládat komplexní nabídku finančních produktů. „Baví mě, že je Modrá pyramida velmi dynamická a v podstatě každé tři roky úplně jiná. Není to žádná rutina,“ libuje si.

Nejlepší odměnou je osobní doporučení

Nejlepší odměnou je osobní doporučení

Cesta finančního poradce Tomáše Kmínka k Modré pyramidě byla klikatá. Po střední škole v ní pracoval dva měsíce, pak strávil několik let v počítačových firmách, aby se obloukem zase do Modré pyramidy vrátil. Znovu do ní nastoupil na jaře 2004, prý v nejhorší možné době. „Státní podpora na stavební spoření se tehdy snižovala a všichni okolo tvrdili, že už to nepůjde jako dřív,“ vzpomíná. On se ovšem hned během prvního roku dostal do VIP klubu pro nejlepší finanční poradce a manažery.

Pět mýtů o finančních poradcích

Pět mýtů o finančních poradcích

Když je máme, řešíme, kam je uložit a co s nimi dál. A když nám chybějí, přemýšlíme, kde je vzít. Peníze. Jak s nimi správně nakládat a proč se nevydávat po zajetých kolejích, které položili už naši rodiče či lidé z blízkého okolí? Ukážeme vám, jak s vlastními penězi nevjet do slepé uličky a proč je dobré nedat na mýty o finančních poradcích.

Jak Češi přicházejí o peníze? Nenechávají je vydělávat

Jak Češi přicházejí o peníze? Nenechávají je vydělávat

Do roku 2016 by si Češi mohli dát hned několik finančních předsevzetí. Podle poradce Modré pyramidy Petra Carvana totiž stále opakují stejné chyby – nechávají i velké sumy ležet ladem na špatně úročených účtech, přehlížejí zajímavé příležitosti, nemají dostatečnou rezervu, půjčují si drahé peníze a podceňují pojištění.

Top