RÁDCI NA FINANCE

poradí i vám

Zdenka Zemanová

oblastní ředitelka Modré pyramidy
Jak naučit dítě zodpovědnosti? Začněte včas

Jak naučit dítě zodpovědnosti? Začněte včas

Vzdělání je důležitý vklad do života, samo o sobě však nezaručuje, že z dítěte vyroste samostatně myslící bytost, která se o sebe dokáže postarat a bude mít svůj život pod kontrolou. Jak vštípit dětem již od malička důležité životní návyky, včetně tolik potřebné finanční gramotnosti? Psychologové se shodují na tom, že nejdůležitější je začít včas

Rozhodla brigáda

Zdeňka Zemanová začala o svém profesním zaměření uvažovat už během studia ekonomické školy, když si našla brigádu jako operátorka v call centru Komerční banky, a.s. Po dokončení školy už byla rozhodnutá, že její další cesta povede do Modré pyramidy. V roce 2010 nastoupila na pozici poradce a během následujících let se vypracovala na pozici oblastní ředitelky pro Liberec, kde působí dosud.

Narození syna přineslo posun v práci

Zdeňka hned na začátku správně vycítila, že nejdůležitější je budovat dobré vztahy s klienty. S tím měla ostatně zkušenost už od dětství. „Odmalička jsem se setkávala se zákazníky v květinářství rodičů a učila jsem se s nimi komunikovat. Těšilo mě, když jsem lidem dobře poradila s kytičkami a oni se k nám pak znovu vraceli. A stejnou mám radost i teď, když se mi vrací spokojení klienti,“ říká. Další životní zkušeností, která ovlivnila Zdenčinu práci, bylo narození syna. „Lépe se teď dokážu vžít do situace rodin s dětmi, a tak jsem se začala více zabývat financemi rodin,“ dodává Zdeňka Zemanová.“


Práce na rodičovské? Hlavní je organizace času

V práci pro Modrou neustala Zdeňka ani během rodičovské dovolené. Velkou výhodou je pro ni možnost organizovat si čas podle svého. Bez podpory v rodině by to ovšem nešlo. „Největší oporou je mi manžel, na kterého se mohu kdykoli spolehnout,“ říká Zdeňka Zemanová. Svoje zkušenosti se skloubením práce a mateřství předávala maminkám v únoru 2017, kdy se stala ambasadorkou Modré pyramidy pro maminkovský portál Modrý koník a informovala maminky o možnostech práce v Modré pyramidě.

Volný čas

Volný čas trávím se svým manželem, který, stejně jako já, vyhledává adrenalinové sporty. Máme rádi jízdu na motorce a jezdíme na motorkářské srazy. To je pro mě vždy největší odreagování. Někdy nám ale nestačí ani to a manžel pak vymýšlí různé aktivity jako kurzy paraglidingu, kitingu a jiné.

 

 

 

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zeptejte se našich finančních poradců.

 

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Další články v rubrice

Top