Modrá pyramida nám ušetřila spoustu času

Modrá pyramida nám ušetřila spoustu času

Nejprve se rozhodla pro koupi bytu a s jeho rekonstrukcí v blízké budoucnosti nepočítala. Pak s manželem vše přehodnotili a usnesli se, že se do ní přece jen pustí. V obou případech jim vyšla modrá pyramida vstříc a dnes již obývají moderní byt v panelovém domě blízko centra Rakovníka.

10. 8. 2015

Kde se váš nový byt nachází?

Je to panelový byt asi pět minut chůze od centra. Zároveň máme snadno dostupné vlakové i autobusové nádraží a asi dvě stě metrů od domu vede cyklostezka podél Rakovnického potoka, po které můžeme dojet až na Křivoklát. Je to výborná lokalita, v blízkosti máme také mateřskou školu, která by se nám mohla v budoucnu hodit. 

Proč jste řešila bydlení právě s Modrou pyramidou?

Na Modrou pyramidu jsem přišla přes kamarádku, která mi doporučila poradkyni Šárku Mourkovou. Protože jsme oba s manželem velmi pracovně vytížení, potřebovali jsme, aby naše komunikace byla maximálně flexibilní, což paní poradkyně splňovala, proto jsme se rozhodli pro spolupráci. 

Jaký postup jste společně zvolili?

Nejprve jsme využili ke koupi bytu Hypoúvěr, ale již po roce jsme se navzdory původnímu plánu rozhodli pro kompletní rekonstrukci bytu, proto jsme hledali produkt, který by nám ji umožnil. Nakonec jste rekonstrukci řešili Rychloúvěrem také od Modré pyramidy. 

Jaké to mělo výhody?

Potřebovali jsme finance čerpat v poměrně krátkém čase a tak byl pro nás Rychloúvěr ideálním řešením vzhledem k tomu, že je vyřízen velmi rychle, je k němu potřeba jen minimum dokladů a navíc je bez nutnosti zajištění.

Jak probíhala rekonstrukce?

Protože jsme chtěli úplně změnit dispozici bytu, potřebovali jsme vyřídit souhlas s provedením ohlášené stavby u městského úřadu a nechat vypracovat návrh od statika, což trvalo asi ze všeho nejdéle. Původně jsme měli ložnici orientovanou na východ a do hlavní ulice, navíc se nacházela hned vedle vchodových dveří, za kterými je výtah. Obývací pokoj byl naopak na klidnější straně s výhledem do malého parku, takže jasnou volbou bylo prohození místností. Rekonstrukci se nevyhnula ani kuchyň, kterou jsme zvětšili. Manžel totiž velmi rád vaří a pracovní prostor ve stávající kuchyni mu nestačil.

Setkali jste se během rekonstrukce s nějakými potížemi?

Celková doba rekonstrukce se protáhla a tím se pochopitelně prodloužila i doba, po kterou jsme bydleli jinde. Manžel v té době pracoval ve sportovním centru v Rakovníku, kde byla možnost ubytování. Využili jsme toho a připomněli jsme si tak bydlení na ubytovně, kde jsme kdysi začínali naše společné soužití.

Kde jste nabrali největší skluz?

V první řadě začala firma pracovat později, než jsme původně předpokládali. Vlastní postavení příček, jádra a sádrokartonových podhledů tak dlouho netrvalo, ale nějaký čas jsme čekali zejména na dodání obkladů, koupelnového nábytku, plovoucích podlah a dveří. To bylo dáno dlouhou dodací lhůtou, se kterou jsme nepočítali. Naštěstí byly faktury, které nám vystavovala stavební firma a které jsme předávali Modré pyramidě, propláceny velmi rychle, takže nedocházelo k dalším zbytečným průtahům.

Jak probíhala vaše spolupráce s paní Mourkovou?

Pracuji jako lékařka v soukromém dialyzačním středisku v pražském Motole a navíc ještě docházím jednou týdně do ambulance v Rakovníku, proto je pro mě velmi důležitá úspora času. S ŠárkouMourkovou jsme vše řešili rychle a hladce po telefonu a následně pak – například podpisy dokumentů – u ní v kanceláři. Telefonicky jsem vlastně domlouvala velkou část věcí. Tuto možnost jsem ocenila především v situacích, kdy se vyskytly zádrhele ze strany firmy, která byt rekonstruovala, a bylo potřeba vše operativně řešit.

Jste s vaší finanční poradkyní v kontaktu dodnes?

Ano, jsme v kontaktu a veškeré finanční záležitosti řešíme spolu. Šárka Mourková nám vypracovala finanční plán, který nám pomůže v řízení našich rodinných financí. Věřím, že naše spolupráce poběží i nadále tak hladce a rychle jako doposud.

Profil

 

Šárka Mourková

Generální reprezentantka Modré pyramidy pro oblast Kladno, pobočka Rakovník, Nádražní 259

V Modré pyramidě pracuji od roku 2001. Práce finančního poradce mě velmi naplňuje a jsem ráda, že mohu pomáhat plnit přání a sny mých klientů. Mým každodenním cílem je nalézt řešení pro každého klienta a jeho následná spokojenost. Potřebnou energii do práce nacházím v přírodě při pravidelných vycházkách. Ráda cestuji, čtu a snažím se užívat si života stejně tak naplno, jak pracuji.

Jak dlouho se znáte se svou klientkou MUDr. Simonou Vlkovou?

Setkaly jsme se poprvé před čtyřmi lety, kdy jsme řešily koupi rakovnického bytu. Posléze jsme v rámci klientského servisu začaly mluvit o jeho rekonstrukci, která se pak také uskutečnila.

Jak probíhala vaše spolupráce?

Musela jsem brát v potaz, že moje klientka pracuje jako lékařka a opravdu nemá času nazbyt. Snažila jsem se jí maximálně vyjít vstříc. Setkávaly jsme se proto i mimo rámec úředních hodin, často i večer po pracovní době paní Simony. Veškeré materiály jsem měla vždy perfektně připravené, abych jí ušetřila čas.

Jakou formou se bydlení MUDr. Vlkové financovalo?

K financování koupě bytu jsme využily Hypoúvěr. Na rekonstrukci pak paní Vlková čerpalaRychloúvěr na částku 300 tisíc. V průběhu přestavby však nastaly vícepráce, které celkový rozpočet navýšily a bylo nutné zajistit další financování. Zařídila jsem tedy ještě druhý Rychloúvěr, který pomohl rekonstrukci dokončit.

Jaké další produkty uzavřela vaše klientka u Modré pyramidy?

Současně s Hypoúvěrem jsme sjednali Rizikové životní pojištění Pyramida. Během naší spolupráce se pak stala Simona Vlková klientkou mateřské Komerční banky, u které si zřídila běžný účet. Dále jsme s paní Vlkovou uzavřeli smlouvu k investování do Podílových fondů IKS, která umožňuje rychlé a jednoduché investování prostřednictvím elektronického bankovnictví. Vyřešili jsme rovněž pojištění nového bytu a do budoucna plánujeme životní pojištění „Moudré pojištění“

Další články v rubrice

Finanční poradce nám pomohl k novému domu

Finanční poradce nám pomohl k novému domu

Kateřina Kubíčková vidí ze zahrady v Odoleně Vodě na střechu svého prvního domu. Druhý dům totiž postavila s manželem jen o pár ulic dál. Čerstvě pětičlenná rodina si nové bydlení bohužel příliš neužila, neboť manžel paní Kubíčkové krátce po dokončení stavby druhého domu tragicky zemřel. Rodina se naštěstí znovu nadechla a žije dnes spokojeně spolu s novým přítelem paní Kateřiny. Když se dvakrát do měsíce sejde v přízemním domku všech pět dětí najednou, je o zábavu postaráno.

Raději splácet vlastní dům než platit nájem

Raději splácet vlastní dům než platit nájem

Stejně jako mnozí další chtěli mít i Hana Caltová s přítelem svůj dům, ale okolnosti byly dlouho nepříznivé. Žili proto i s dětmi v nájemním domě v Sedlčanech a snili o tom, jaké to jednou bude ve vlastním. Teprve když děti trochu odrostly a začaly samy dojíždět do školy, uvědomila si Hana Caltová, že si konečně mohou splnit svůj sen o domě. A tak se pustila do práce.

Celý život snila o domě. Teď v něm bydlí

Celý život snila o domě. Teď v něm bydlí

S manželem bydlela Anna Drhová v nájemním bytě, ale toužila mít vlastní dům. Nejlépe přímo v šumavských Prášilech, kde žijí už čtyřicet let a zvykli si na to, že to mají do krásné přírody jen co by kamenem dohodil. „Manžel tady tehdy dostal po vojně práci jako lesák, já jsem sem jela na svatební cestu. Prášily jsme si zamilovali, je tu moc krásně,“ líčí Anna Drhová.

Už se nám nechtělo dávat peníze do podnájmu

Už se nám nechtělo dávat peníze do podnájmu

Marketingová analytička z Prahy Katka Bendová je ženou činu. Sama říká, že když se pro něco rozhodne, jde do toho po hlavě. Proto po koupi staršího, ale jinak ideálního bytu dlouho neotálela a s pomocí Rychloúvěru od Modré pyramidy ho rychle a od podlahy zrekonstruovala.

Top