RÁDCI NA FINANCE

poradí i vám

V Modré pyramidě pracuje finanční poradce Jaroslav Kothánek již osmnáctým rokem. Za tu dobu se jeho práce hodně proměnila. „Když jsem nastupoval, měli jsme jen stavební spoření. Nic víc,“ usmívá se. Nyní může klientům předkládat komplexní nabídku finančních produktů. „Baví mě, že je Modrá pyramida velmi dynamická a v podstatě každé tři roky úplně jiná. Není to žádná rutina,“ libuje si.

Co je klíčem k tomu, aby byl finanční poradce úspěšný tak dlouho jako vy?
Samozřejmě důvěra – to je alfa a omega při vytváření a naplňování finančního plánu. Lidé jsou nyní otevřenější než dříve, kdy se bránili před námi odkrýt karty. Zároveň jsou však také mnohem opatrnější, protože se potkali s řadou rádoby poradců a spálili se.

Jsou také poučenější?
Ano, ovšem stále se potkáváme s některými mýty. Častý je třeba ten, že je důležité mít finančního poradce nezávislého na produktech jedné značky.

A jaká je skutečnost?
Nezávislost je hodně ošidná. Vždyť už jen zorientovat se v široké nabídce všech spořitelen, bank, pojišťoven a dalších institucí je nad lidské síly. Většinou to končí tak, že si tzv. „nezávislí poradci“ vytáhnou z celé té šíře jen pár produktů a ty pak klientům nabízejí. Svou roli v tom hrají různé provize. A pak mám i další argument – například Modrá pyramida, ale i některé další společnosti, s těmito „nezávislými poradci“ vůbec nespolupracují. Takže v jejich portfoliu pak chybí minimálně produkty Modré pyramidy. Tak jak je tomu pak s tou nezávislostí…

No dobrá. V čem je tedy výhoda „jednobarevné“ nabídky?
V Modré pyramidě máme velmi dobře zmapované vlastní produkty a dokážeme pro klienty vybrat takové, které opravdu potřebují. Nesnažíme se jim prodat všechno, co máme. Navíc klient celou dobu jedná jen s jedním člověkem, nemusí mít na každý produkt jiného zprostředkovatele.

Který z produktů máte nejraději?
Pro mě je pořád jedničkou stavební spoření. Je to multifunkční nástroj, s nímž mohou lidé výhodně spořit, ale zároveň ho mohou využít i jako cestu k levnému úvěru. Žádný jiný produkt tak všestranný není – vždy si můžete buď jen spořit, nebo půjčit. Navíc stavebko odměňuje klienty za loajalitu a vytrvalost – čím déle spoří, tím levněji a více si mohou půjčit.

A na jaké produkty se nejvíce ptají samotní klienti?
Řeší hlavně úvěry. Díky příznivým úrokovým sazbám je to logické – vždyť například u Hypoúvěru je současná úroková sazba dokonce pod dvě procenta ročně.

Děláte poradce skoro dvě dekády. Máte klienty, kteří jsou s vámi od začátku?
Nejen to, v mnoha rodinách, s nimiž spolupracuji, už také dospěly děti a mají své děti a zase se obracejí na mě. Je samozřejmě velmi příjemné, když vztah poradce a klienta takto pokračuje. Cením si také toho, že mi moji klienti často volají a ověřují si u mě třeba informace z médií, aby se nespálili.

Čím to je, že vás za těch 18 let nezlákala práce pro jinou firmu?
Na Modré pyramidě oceňuji, že se mohu spolu s kolegy podílet na výsledné podobě firmy. Vedení s námi komunikuje a diskutuje případné změny – tomu osobně přikládám velkou váhu. Nikdo nám tu neordinuje změny shora. Všechny novinky se probírají s obchodní sítí, s lidmi, kteří pracují v terénu, pak následuje testovací program, teprve když jsou odzkoušené, vyladěné a technicky zpracované, spouštějí se naostro. Navíc mě těší, že jsme technologicky napřed a sledujeme trendy – například máme jako jedna z mála finančních institucí u nás biometrické podpisy smluv, které šetří energii, peníze a čas. Náš i klientů.

 

Aleš Nováček

Specialista finančního plánování
Finanční poradce nám pomohl k novému domu

Finanční poradce nám pomohl k novému domu

Kateřina Kubíčková vidí ze zahrady v Odoleně Vodě na střechu svého prvního domu. Druhý dům totiž postavila s manželem jen o pár ulic dál. Čerstvě pětičlenná rodina si nové bydlení bohužel příliš neužila, neboť manžel paní Kubíčkové krátce po dokončení stavby druhého domu tragicky zemřel. Rodina se naštěstí znovu nadechla a žije dnes spokojeně spolu s novým přítelem paní Kateřiny. Když se dvakrát do měsíce sejde v přízemním domku všech pět dětí najednou, je o zábavu postaráno.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zeptejte se našich finančních poradců.

 

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Další články v rubrice

Top