Paneláková koupelna v novém. Jde to bez bourání

Paneláková koupelna v novém. Jde to bez bourání

Řada panelákových koupelen už má odslouženy desítky let. Některým majitelům s nimi již došla trpělivost a pustili se do náročných a drahých rekonstrukcí, při nichž měnili bytová jádra, posunovali příčky a upravovali dispozice bytu. Ti, kdo s velkou investicí do přeměny koupelny otáleli, mohou nyní využít jednodušší možnost, jak jí dát novou tvář.

11. 2. 2016

Ústecká stavební společnost UL*KRAS totiž přišla s unikátní formou přestavby starých umakartových koupelen s využitím speciálního vinylového materiálu. Ojedinělá metoda AquaVinyl je velmi rychlá, zabere většinou jen čtyři dny. Je také cenově velmi dostupná, neboť stojí zhruba polovinu ceny běžné rekonstrukce. A také je výhodná v tom, že se během úpravy koupelny není nutné stěhovat.

Použití vinylu bylo dosud běžné jen u velkých stavebních projektů – stavebníci ho využívali třeba na vybavení šaten a zázemí sportovních areálů, v nemocnicích či obchodních domech. Jde o prověřený a kvalitní materiál, který zvládne i hodně náročný provoz. „Dříve byl dostupný jen v obrovských rolích, nyní už je konečně také v řezech. Proto jsme se rozhodli využít ho pro rekonstrukce bytových jader,“ přibližuje Pavel Žák z firmy UL*KRAS. 

 

Zajímavé řešení stropu

Samotná rekonstrukce začíná vyjmutím vnitřku umakartového jádra včetně podlahy. Zůstanou jen stěny a strop. Stěny stavebníci odmastí a očistí, protože bývají často dost opotřebované. Když jsou dostatečně hladké, polepí je vinylovým materiálem, uzpůsobeným tak, aby dobře odolával vodě. Vinyl s protiskluzovou úpravou dávají i na podlahu. „Když lidé vylezou z vany s mokrýma nohama, neuklouznou,“ zdůrazňuje Pavel Žák.

Koupelnu pak vybaví moderními zařizovacími předměty, takže doopravdy prokoukne. Zajímavé je i řešení stropu. „Po obvodu místnosti připevníme hliníkové lišty, na ty nalepíme LED diodové pásky, a pak napneme stropy z transparentní fólie,“ říká. Fólie rozptyluje světlo tak, že v místnosti nevznikají žádné stíny, což ocení zejména ženy při česání a líčení. Navíc také skryje vady stávajícího stropu 

Nová koupelna za 50 000 korun

A cena? Zatímco běžná přestavba koupelny se pohybuje od 120 000 korun a výše, za „aquavinylovou“ koupelnu klienti zaplatí necelých 50 000 korun. V případě, že kromě koupelny obléknou do nového i toaletu, cena vzroste o cca 10 000 korun. Inovace tak ušetří minimálně polovinu běžné sumy. 

Ale nejde jen o výhodnější cenu. „Lidem se líbí také to, že se v bytě nic nebourá a přitom mají novou, čistou koupelnu, která se dobře udržuje,“ vysvětluje Pavel Žák. Zájemci o levnou proměnu koupelny mohou volit z pestré nabídky barevných kombinací stěn i podlah – k dispozici mají přes třicet různých variant stěn a více než čtyřicet barev podlah. Pro snadnější vybírání mohou volit již připravené kombinace, které se drží pravidla „tón v tónu“.

Realizované rekonstrukce koupelen si můžete prohlédnout i na webu www.aquavinyl.cz. Na webu najdete také video o tom, jak celá proměna probíhá a jak vypadá konečný výsledek.

 

Další články v rubrice

Kdo chce mít doma letadlo?

Kdo chce mít doma letadlo?

Holky, slečny ani dámy to možná neocení, ale malí i velcí kluci budou nadšení. Kdo z nich někdy nesnil o tom, že bude pilotovat své vlastní letadlo? Než se jim to splní, přeneste jim něco z létání alespoň do interiéru. 

Hyacint vám přinese do bytu kousek jara

Hyacint vám přinese do bytu kousek jara

Jaro je ještě daleko a na kvetoucí sněženky, bledule a modřence si tedy budeme muset ještě chvíli počkat. Pokud si chcete doma vytvořit kousek rozkvetlé jarní zahrádky, pořiďte si hyacint a vytvořte z něj originální dekoraci do bytu. 

Valentýnské perníčky, které to řeknou za vás

Valentýnské perníčky, které to řeknou za vás

Přemýšlíte, čím potěšit svou lásku na den svatého Valentýna? Nechcete kupovat ponožky, parfém ani bonboniéru? Upečte svému vyvolenému či své vyvolené valentýnské perníčky, které řeknou vše podstatné za vás. 

Pompon rozněžní dům i byt

Pompon rozněžní dům i byt

Jako děti jsme si vyráběli bambulky z bavlnek. Podobným způsobem můžete vytvořit pompony – papírové koule různých velikostí a odstínů. Budete na to potřebovat hedvábný nebo krepový papír či třívrstvé ubrousky. Tak se dejte do skládání

Top