Paneláková koupelna v novém. Jde to bez bourání

Paneláková koupelna v novém. Jde to bez bourání

Řada panelákových koupelen už má odslouženy desítky let. Některým majitelům s nimi již došla trpělivost a pustili se do náročných a drahých rekonstrukcí, při nichž měnili bytová jádra, posunovali příčky a upravovali dispozice bytu. Ti, kdo s velkou investicí do přeměny koupelny otáleli, mohou nyní využít jednodušší možnost, jak jí dát novou tvář.

11. 2. 2016

Ústecká stavební společnost UL*KRAS totiž přišla s unikátní formou přestavby starých umakartových koupelen s využitím speciálního vinylového materiálu. Ojedinělá metoda AquaVinyl je velmi rychlá, zabere většinou jen čtyři dny. Je také cenově velmi dostupná, neboť stojí zhruba polovinu ceny běžné rekonstrukce. A také je výhodná v tom, že se během úpravy koupelny není nutné stěhovat.

Použití vinylu bylo dosud běžné jen u velkých stavebních projektů – stavebníci ho využívali třeba na vybavení šaten a zázemí sportovních areálů, v nemocnicích či obchodních domech. Jde o prověřený a kvalitní materiál, který zvládne i hodně náročný provoz. „Dříve byl dostupný jen v obrovských rolích, nyní už je konečně také v řezech. Proto jsme se rozhodli využít ho pro rekonstrukce bytových jader,“ přibližuje Pavel Žák z firmy UL*KRAS. 

 

Zajímavé řešení stropu

Samotná rekonstrukce začíná vyjmutím vnitřku umakartového jádra včetně podlahy. Zůstanou jen stěny a strop. Stěny stavebníci odmastí a očistí, protože bývají často dost opotřebované. Když jsou dostatečně hladké, polepí je vinylovým materiálem, uzpůsobeným tak, aby dobře odolával vodě. Vinyl s protiskluzovou úpravou dávají i na podlahu. „Když lidé vylezou z vany s mokrýma nohama, neuklouznou,“ zdůrazňuje Pavel Žák.

Koupelnu pak vybaví moderními zařizovacími předměty, takže doopravdy prokoukne. Zajímavé je i řešení stropu. „Po obvodu místnosti připevníme hliníkové lišty, na ty nalepíme LED diodové pásky, a pak napneme stropy z transparentní fólie,“ říká. Fólie rozptyluje světlo tak, že v místnosti nevznikají žádné stíny, což ocení zejména ženy při česání a líčení. Navíc také skryje vady stávajícího stropu 

Nová koupelna za 50 000 korun

A cena? Zatímco běžná přestavba koupelny se pohybuje od 120 000 korun a výše, za „aquavinylovou“ koupelnu klienti zaplatí necelých 50 000 korun. V případě, že kromě koupelny obléknou do nového i toaletu, cena vzroste o cca 10 000 korun. Inovace tak ušetří minimálně polovinu běžné sumy. 

Ale nejde jen o výhodnější cenu. „Lidem se líbí také to, že se v bytě nic nebourá a přitom mají novou, čistou koupelnu, která se dobře udržuje,“ vysvětluje Pavel Žák. Zájemci o levnou proměnu koupelny mohou volit z pestré nabídky barevných kombinací stěn i podlah – k dispozici mají přes třicet různých variant stěn a více než čtyřicet barev podlah. Pro snadnější vybírání mohou volit již připravené kombinace, které se drží pravidla „tón v tónu“.

Realizované rekonstrukce koupelen si můžete prohlédnout i na webu www.aquavinyl.cz. Na webu najdete také video o tom, jak celá proměna probíhá a jak vypadá konečný výsledek.

 

Číst další článek

Další články v rubrice

Dekorace z korku

Dekorace z korku

Hromadí se vám doma korkové zátky? Zužitkujte svou zálibu ve vínu a spojte příjemné s užitečným. S každou otevřenou lahví se vám nabízí materiál na stylové dekorace z korku.   

Co vyrobit ze šišek? Sovu nebo nevadnoucí květiny

Co vyrobit ze šišek? Sovu nebo nevadnoucí květiny

Podzim je to správné roční období na tvoření ze šišek. Pohrajte si s přírodními materiály a vyrobte si jednoduché dekorace ze šišek na stůl nebo na okenní parapet. Výrobky ze šišek v podobě zvířátek potěší jistě i děti. 

Hračky z ponožek nejen pro děti

Hračky z ponožek nejen pro děti

Jak se pozná, že máte doma lichožrouta? Jednoduše. Ačkoliv do pračky vkládáte celý pár ponožek, na sušák se dostane jen jedna z nich. A co s lichými kousky, které se hromadí na dně prádelního koše? Pusťte se do šití. Hračky z ponožek potěší i dospělé

Kasička na peníze z rámu na obraz nebo z plastové lahve

Kasička na peníze z rámu na obraz nebo z plastové lahve

Chcete se pustit do spoření a nechcete krmit klasické porcelánové prasátko? Přemýšlíte, jak si vyrobit pokladničku? Inspirujte se našimi tipy. Nejlepší je motivační kasička opatřená obrázkem nebo symbolem toho, co si chcete za naspořené peníze pořídit. 

Top