Rádce na finance z Českých Budějovic: Lidé na jihu Čech hledají byty i pozemky pro dřevostavbu

Rádce na finance z Českých Budějovic: Lidé na jihu Čech hledají byty i pozemky pro dřevostavbu

Zvýšený zájem o nákup nemovitosti zaznamenávají Hypocentra po celé České republice. Výjimkou není ani to českobudějovické. „Lidé se zajímají především o koupi bytů v osobním vlastnictví s dispozicí 2 + 1 nebo 3 + 1,“ říká manažer tamního Hypocentra Josef Sládek s tím, že na trhu je takových bytů nedostatek.

26. 11. 2016

Klienti se proto více než dříve spoléhají na nákup nemovitosti s pohotovostním úvěrem. Při jednání o koupi nemovitosti v Českých Budějovicích je totiž důležitá rychlost, a tudíž i dopředu zajištěné financování. To garantuje pohotovostní úvěr. Výše průměrné hypotéky se pohybuje okolo 1,4 milionu korun.
V českobudějovickém Hypocentru se ovšem zároveň stále častěji objevují i klienti, kteří kupují nové bydlení za hotovost. 

hypocentrum Modré pyramidy v Českých Budějovicích

V jihočeské metropoli a blízkém okolí v poslední době výrazněji roste také zájem o pozemky s následnou výstavbou dřevostavby. „V takovém případě můžeme nabídnout služby vlastní stavební firmy zaměřené právě na dřevostavby. Poskytujeme klientům kompletní servis od vyhledání vhodného pozemku přes financování jeho koupě a stavby domu až po zápis do katastru nemovitostí.
To jsme samozřejmě schopni nabídnout při každé realitní transakci,“ uvádí Josef Sládek.

Mezi nejžádanější lokality v Českých Budějovicích podle něj patří střed a stará zástavba či sídliště Vltava. „Lákavá je i nedaleká Včelná, kde se staví nové bytové domy a zároveň jsou tam na prodej pozemky pro výstavbu rodinných domů. V nabídce máme i cenově velmi zajímavé apartmány Kyselov na Lipně. Další výstavba se však po krizi teprve rozjíždí,“ upozorňuje manažer českobudějovického Hypocentra.

Josef Sládek, Hypocentrum České BudějoviceJosef Sládek, manažer obchodního týmu hypocentra České Budějovice

Další články v rubrice

Sousedské vztahy vám mohou udělat ze života ráj i peklo

Sousedské vztahy vám mohou udělat ze života ráj i peklo

Sousedské spory jsou problém, který dočista přehlížíme, dokud se nás nedotýká. Jsou-li naše sousedské vztahy dobré, většinou ani nevíme, jaké máme štěstí. Ale jakmile se začneme handrkovat třeba o plot nebo komu patří stromy mezi pozemky, věříme, že nic horšího se nám nemohlo stát.

Převod družstevního bytu do vlastnictví a jak na to

Převod družstevního bytu do vlastnictví a jak na to

V případě, že si kupujete družstevní byt, zjistěte si od původního nájemce, nebo ještě lépe přímo na družstvu, jaké máte vyhlídky získat byt do osobního vlastnictví.

Jak financovat pořízení družstevního bytu

Jak financovat pořízení družstevního bytu

Možností získat úvěr na pořízení družstevního bytu je hned několik, a to jak při koupi staršího bytu, tak nově stavěného. Nejschůdnějším řešením je úvěr od stavební spořitelny.

Jak připravit byt na prodej? Klíčová je atmosféra a kvalitní fotografie

Jak připravit byt na prodej? Klíčová je atmosféra a kvalitní fotografie

Nedaří se vám prodat byt? I v případě nemovitosti platí, že nejdůležitější je první dojem. Pomocí několika jednoduchých zásahů můžete nejen urychlit prodej bytu, ale také výrazně navýšit cenu nemovitosti.

Top