Rádce na finance z Českých Budějovic: Lidé na jihu Čech hledají byty i pozemky pro dřevostavbu

Rádce na finance z Českých Budějovic: Lidé na jihu Čech hledají byty i pozemky pro dřevostavbu

Zvýšený zájem o nákup nemovitosti zaznamenávají Hypocentra po celé České republice. Výjimkou není ani to českobudějovické. „Lidé se zajímají především o koupi bytů v osobním vlastnictví s dispozicí 2 + 1 nebo 3 + 1,“ říká manažer tamního Hypocentra Josef Sládek s tím, že na trhu je takových bytů nedostatek.

26. 11. 2016

Klienti se proto více než dříve spoléhají na nákup nemovitosti s pohotovostním úvěrem. Při jednání o koupi nemovitosti v Českých Budějovicích je totiž důležitá rychlost, a tudíž i dopředu zajištěné financování. To garantuje pohotovostní úvěr. Výše průměrné hypotéky se pohybuje okolo 1,4 milionu korun.
V českobudějovickém Hypocentru se ovšem zároveň stále častěji objevují i klienti, kteří kupují nové bydlení za hotovost. 

hypocentrum Modré pyramidy v Českých Budějovicích

V jihočeské metropoli a blízkém okolí v poslední době výrazněji roste také zájem o pozemky s následnou výstavbou dřevostavby. „V takovém případě můžeme nabídnout služby vlastní stavební firmy zaměřené právě na dřevostavby. Poskytujeme klientům kompletní servis od vyhledání vhodného pozemku přes financování jeho koupě a stavby domu až po zápis do katastru nemovitostí.
To jsme samozřejmě schopni nabídnout při každé realitní transakci,“ uvádí Josef Sládek.

Mezi nejžádanější lokality v Českých Budějovicích podle něj patří střed a stará zástavba či sídliště Vltava. „Lákavá je i nedaleká Včelná, kde se staví nové bytové domy a zároveň jsou tam na prodej pozemky pro výstavbu rodinných domů. V nabídce máme i cenově velmi zajímavé apartmány Kyselov na Lipně. Další výstavba se však po krizi teprve rozjíždí,“ upozorňuje manažer českobudějovického Hypocentra.

Josef Sládek, Hypocentrum České BudějoviceJosef Sládek, manažer obchodního týmu hypocentra České Budějovice

Další články v rubrice

Mít vlastní bazén? Nadzemní, zapuštěný, nebo vnitřní?

Mít vlastní bazén? Nadzemní, zapuštěný, nebo vnitřní?

Obzvlášť v parném létě sní spousta z nás o tom, mít hned u domu možnost se v soukromí ochladit a zaplavat si. Jestliže zakoupení bazénu zvažujete, odpovězte si na několik otázek: Mám zvolit bazén venkovní, či vnitřní, nadzemní, či zapuštěný? Jaký vybrat tvar, materiál, hloubku a velikost? Nákupem bazénu navíc investice nekončí – musí se počítat i s provozními náklady. Jak na to?

K čemu slouží pojištění odpovědnosti a jak si vybrat to nejvhodnější

K čemu slouží pojištění odpovědnosti a jak si vybrat to nejvhodnější

Svůj majetek si pojišťujeme už jaksi automaticky. Co když ale svou neopatrností neúmyslně poškodíme majetek někoho jiného my sami? A k tomu, abychom někoho srazili třeba při jízdě na lyžích nebo na kole a způsobili mu zranění, stačí jen malá chvilka nepozornosti. Náhrada škody na majetku, ale hlavně odškodnění při újmě na zdraví se může vyšplhat i na statisíce korun. Záchranou v těchto situacích je kvalitní pojištění odpovědnosti.

Jak naučit dítě zodpovědnosti? Začněte včas

Jak naučit dítě zodpovědnosti? Začněte včas

Vzdělání je důležitý vklad do života, samo o sobě však nezaručuje, že z dítěte vyroste samostatně myslící bytost, která se o sebe dokáže postarat a bude mít svůj život pod kontrolou. Jak vštípit dětem již od malička důležité životní návyky, včetně tolik potřebné finanční gramotnosti? Psychologové se shodují na tom, že nejdůležitější je začít včas

Po vlastní ose, nebo mamahotel? Kdy se odstěhovat od rodičů?

Po vlastní ose, nebo mamahotel? Kdy se odstěhovat od rodičů?

Přijdete z práce, uklidíte si komínky vyžehleného prádla, ohřejete si jídlo připravené na sporáku a trochu si odpočinete před tím, než vyrazíte večer do baru s kamarády. Vítejte v mamahotelu, nejlevnějším a nejpohodlnějším hotelu na světě, který obývá každý třetí Čech mezi 25 a 34 lety.

Top