Rádce na finance z Českých Budějovic: Lidé na jihu Čech hledají byty i pozemky pro dřevostavbu

Rádce na finance z Českých Budějovic: Lidé na jihu Čech hledají byty i pozemky pro dřevostavbu

Zvýšený zájem o nákup nemovitosti zaznamenávají Hypocentra po celé České republice. Výjimkou není ani to českobudějovické. „Lidé se zajímají především o koupi bytů v osobním vlastnictví s dispozicí 2 + 1 nebo 3 + 1,“ říká manažer tamního Hypocentra Josef Sládek s tím, že na trhu je takových bytů nedostatek.

26. 11. 2016

Klienti se proto více než dříve spoléhají na nákup nemovitosti s pohotovostním úvěrem. Při jednání o koupi nemovitosti v Českých Budějovicích je totiž důležitá rychlost, a tudíž i dopředu zajištěné financování. To garantuje pohotovostní úvěr. Výše průměrné hypotéky se pohybuje okolo 1,4 milionu korun.
V českobudějovickém Hypocentru se ovšem zároveň stále častěji objevují i klienti, kteří kupují nové bydlení za hotovost. 

hypocentrum Modré pyramidy v Českých Budějovicích

V jihočeské metropoli a blízkém okolí v poslední době výrazněji roste také zájem o pozemky s následnou výstavbou dřevostavby. „V takovém případě můžeme nabídnout služby vlastní stavební firmy zaměřené právě na dřevostavby. Poskytujeme klientům kompletní servis od vyhledání vhodného pozemku přes financování jeho koupě a stavby domu až po zápis do katastru nemovitostí.
To jsme samozřejmě schopni nabídnout při každé realitní transakci,“ uvádí Josef Sládek.

Mezi nejžádanější lokality v Českých Budějovicích podle něj patří střed a stará zástavba či sídliště Vltava. „Lákavá je i nedaleká Včelná, kde se staví nové bytové domy a zároveň jsou tam na prodej pozemky pro výstavbu rodinných domů. V nabídce máme i cenově velmi zajímavé apartmány Kyselov na Lipně. Další výstavba se však po krizi teprve rozjíždí,“ upozorňuje manažer českobudějovického Hypocentra.

Josef Sládek, Hypocentrum České BudějoviceJosef Sládek, manažer obchodního týmu hypocentra České Budějovice

Další články v rubrice

Cesta k finanční gramotnosti dětí krok za krokem

Cesta k finanční gramotnosti dětí krok za krokem

Ať chceme nebo ne, finanční gramotnost je celoživotním studium, které nikdy nekončí a do kterého se opravdu vyplatí investovat dostatek času. U dětí to platí dvojnásob. Naučit je hospodařit s penězi tak při troše píle rozhodně nemusí patřit jen do kategorie rodičovských snů. Poradíme několik zásad, jak na to.

Šetřit peníze může být i zábava. Nevěříte?

Šetřit peníze může být i zábava. Nevěříte?

Když se řekne „šetřit peníze“, máme pocit, že si musíme něco odpírat. Že o něco přicházíme. My vám ale představíme 11 způsobů šetření, které vám naopak něco přinesou. Kromě peněz i zážitky, zábavu, zkušenosti nebo čas strávený s vašimi blízkými.

Penzijní spoření nepodceňujte, jednoduše ho mějte

Penzijní spoření nepodceňujte, jednoduše ho mějte

Jestliže si i v seniorském věku chcete užívat a zachovat si slušnou životní úroveň, je penzijní spoření nutné. Otázkou ovšem je, jaké je nejlepší důchodové spoření a kolik spořit na důchod. Proto vám poradíme, jak si nejvhodněji vytvářet vlastní finanční rezervy na stáří.

Upcyklace dává věcem druhou šanci

Upcyklace dává věcem druhou šanci

Zrcadlo ze staré tenisové rakety, taška z vysloužilých džínů, police ze žebříku, který už to má za sebou. Říká se tomu upcyklace neboli upcycling. Z věcí a materiálů na odpis vznikají předměty s novou funkcí, někdy i umělecká díla. Proč se pouštět do zhodnocování potenciálního odpadu? Protože je to zábavné a šetří to životní prostředí i peněženky.

Top