Jak dodržet novoroční předsevzetí s pomocí aplikací

Jak dodržet novoroční předsevzetí s pomocí aplikací

Začátek nového roku je tradičně ve znamení novoročních předsevzetí. Naštěstí dnes máme chytré telefony, které nejenže nám usnadňují každý den, ale pomohou i předsevzetí dodržovat. Stačí si jen zvolit tu správnou aplikaci.

24. 1. 2017

A že jich je! Některé vám pomohou zhubnout, jiné poradí, jak ušetřit či jak se správně motivovat. Ovšem je tu jedno „ale“: Aplikace je sice skvělým pomocníkem, ale začátek rozhodnutí, že konečně uděláte změnu, je jen a jen na vás. Dali jsme proto dohromady tři dobré rady, které vás budou motivovat k tomu, aby letos vaše předsevzetí vydržela déle než do konce ledna.

1. Motivujte se konkrétní představou.

Rada číslo jedna zní: Mějte vizi a tu si představujte. Tvrzení chci zhubnout nebo víc šetřit ale nestačí. Je totiž příliš abstraktní a tím pádem vás ani nemůže plně motivovat. Buďte proto ve svých počátečních představách o svém „lepším já“ zcela konkrétní.

Představte si samu sebe v krásných šatech, které jste už léta pro nějaké to kilo navíc neoblékla. Určete si přesnou částku, kterou chcete měsíčně ušetřit, sepište si seznam knížek, které máte v plánu přečíst. Chcete-li se naučit cizí jazyk, představte si, jak na dovolené sebevědomě objednáváte večeři, bez trapasů a zaškobrtnutí. Uvidíte, že to pak všechno půjde mnohem snadněji.

2. Buďte aktivní.

Je jen na nás, jestli si budeme život řídit, nebo budeme jen reagovat na to, co se okolo nás děje. Buďte proto ve svých rozhodnutích proaktivní, jedině tak dokážete něco změnit. Nenechte se zlomit sami sebou, spíše využijte vůli a představivost k tomu, abyste si vybrali, jak se zachováte. Nastane-li „krajní situace“ („vybílit“ či „nevybílit“ ledničku v jedenáct večer), postavte se tomu! Uděláte-li chybu, přiznejte si ji, pořád to přece jen bylo vaše rozhodnutí.

3. To nejdůležitější dávejte na 1. místo a nepolevujte v tom.

Chcete zhubnout, přestat kouřit, víc se věnovat rodině nebo odbourat letité zlozvyky? Mějte to jako prioritu, protože tento návyk vás naučí efektivně využívat energii a čas, který tomuto úkolu věnujete.

Teorii máme zvládnutou, teď si pojďme představit praktické mobilní aplikace, které vám pomohu ukočírovat vaše novoroční předsevzetí.

Jak zhubnout

7 minutes workout

Pokud nemáte moc času na cvičení, je pro vás tato aplikace jako dělaná. Stačí podle ní každý den cvičit sedm minut a věřte, že i tak se pořádně zapotíte.

Walking Diet

Nejste-li běžecký typ, nainstalujte si krokoměr Walking Diet. Apka vám po zadání výšky a váhy ukáže, kolik byste toho měli denně ujít. Pozor, je to návykové…

Endomondo

Jistě zná většina běžců, cyklistů, milovníků chůze nebo třeba kajakářů. Endomondo totiž podporuje téměř všechny sporty, je tedy skutečným osobním trenérem. Měří čas, zaznamenává trasy, statistiky a spálené kalorie. Své tréninky můžete také sdílet na sociálních sítích.

NutriAtlas

Aplikace pro každého fanouška zdravého životního stylu. Naskenujte si čárový kód potraviny, a hned víte, co obsahuje; apka vám také ukáže, co znamená které „éčko“. Najdete v ní i zdravé recepty.

Kalorické tabulky

Svůj příjem kalorií si můžete měřit s aplikací Kalorické tabulky od českých vývojářů, s poměrně širokou komunitou uživatelů, kteří do aplikace přidávají stále nová a nová jídla.

Diet Assistant

Nechcete utrácet za výživového poradce? Nainstalujte si do telefonu aplikaci „dietního asistenta“. Po zadání potřebných údajů vám apka sestaví osobní dietní plán.

Jak šetřit

Spendee

Česká aplikace Spendee se velmi rychle stane vaším komplexním správcem osobních financí. Aplikace je v podstatě takový zápisníček, ve kterém si poznamenáváte své peníze utracené za služby, občerstvení, cestování, kulturu a podobně. Pomocí ikony „+Add“ přidáte svou novou útratu nebo příjem, zadáte částku a následně vyberete kategorii služby, za kterou jste své peníze utratili nebo naopak vydělali.

Následně máte možnost sledovat v přehledném seznamu jednotlivé částky nebo můžete přepnout na grafy, které vám ukážou i celkové výdaje a příjmy za aktuální měsíc.

Money lover – Správce výdajů

Aplikace Money lover připomíná diář, který zaznamená veškeré vaše finanční transakce, ať už jde o jídlo, nebo o zábavu. Finance jsou zde rozdělovány do různých kategorií, které si sami vytvoříte, což váš rozpočet dělá přehlednějším.

Jak dodržovat pitný režim

Water Drink Reminder

Zapomínáte často pít vodu? Potom by ve vašem telefonu neměla chybět tato aplikace, která vás upozorní, že jste se už dlouho nenapili. Po zadání vaší hmotnosti aplikace vypočítá váš optimální příjem vody.

Jak správně dýchat

Calming Breath

Ne nadarmo je základem meditace správné dýchání. Aplikace Calming Breath vás naučí dýchat tak, abyste se dokázali zbavit stresu, uvolnit se a detoxikovat. V aplikaci vidíte virtuální plíce, které se vyprazdňují i naplňují přesně tak, jak by to měly dělat i vaše plíce. Stačí si nastavit čas, po který chcete relaxovat tímto způsobem, a aplikace vás bude zvukovými signály navigovat, jak máte vdechovat i vydechovat.

Jak přestat kouřit

QuitNow!

Je skvělým parťákem pro ty, kdo chtějí přestat kouřit. QuitNow! zaznamenává, kolik jste ušetřili peněz či jaký to má vliv na vaše zdraví, když nekouříte, a uvidíte dokonce, o kolik máte méně vrásek, které by vznikly kouřením. Součástí apky je komunita lidí, kteří se navzájem podporují a dávají si rady, jak přežít první dny odvykání. Hodně motivační záležitost.

Jak si plánovat čas a úkoly

Wunderlist

Neustále nestíháte a na něco zapomínáte? Nainstalujte si do svého telefonu apku Wunderlist. Ta je kvalitním společníkem při organizaci osobních a pracovních úkonů. Nespornou výhodou je možnost veřejného publikování a zejména pak správa s více uživateli, což využijete při rodinném plánování. Můžete tak zadávat úkoly nejen dětem, ale i svému protějšku…

Jak se motivovat

Mé cíle, návyky a předsevzetí

Tak se jmenuje naše poslední aplikace, která je obecnou aplikací na plnění závazků, které jste si předsevzali. Můžete si do ní zaznamenávat svá každodenní předsevzetí a následně si odškrtávat, co jste splnili. Po několika dnech se z vašich splněných úkolů vytvoří řetěz. Pokračujte, a řetěz poroste každým dnem. Věřte, že na řetěz se budete rádi dívat, zvlášť když jej vydržíte několik týdnů nepřerušit…

 

Vizualizace, papír a tužka pomáhají

  • Nic vás od nočního mlsání neodradí víc než vaše nelichotivá fotka, kterou si vystavíte na ledničce.
  • Máte v šatníku oblíbený kousek, který pro pár kilo navíc neoblečete? Neschovávejte jej hluboko ve skříni. Naopak, dejte ho na viditelné místo, budete tak mít svůj závazek pořád na očích.
  • Své cíle si sepište. Lépe si utřídíte myšlenky a platí přece, že co je psáno, to je dáno.

Číst další článek

Další články v rubrice

Mít vlastní bazén? Nadzemní, zapuštěný, nebo vnitřní?

Mít vlastní bazén? Nadzemní, zapuštěný, nebo vnitřní?

Obzvlášť v parném létě sní spousta z nás o tom, mít hned u domu možnost se v soukromí ochladit a zaplavat si. Jestliže zakoupení bazénu zvažujete, odpovězte si na několik otázek: Mám zvolit bazén venkovní, či vnitřní, nadzemní, či zapuštěný? Jaký vybrat tvar, materiál, hloubku a velikost? Nákupem bazénu navíc investice nekončí – musí se počítat i s provozními náklady. Jak na to?

K čemu slouží pojištění odpovědnosti a jak si vybrat to nejvhodnější

K čemu slouží pojištění odpovědnosti a jak si vybrat to nejvhodnější

Svůj majetek si pojišťujeme už jaksi automaticky. Co když ale svou neopatrností neúmyslně poškodíme majetek někoho jiného my sami? A k tomu, abychom někoho srazili třeba při jízdě na lyžích nebo na kole a způsobili mu zranění, stačí jen malá chvilka nepozornosti. Náhrada škody na majetku, ale hlavně odškodnění při újmě na zdraví se může vyšplhat i na statisíce korun. Záchranou v těchto situacích je kvalitní pojištění odpovědnosti.

Jak naučit dítě zodpovědnosti? Začněte včas

Jak naučit dítě zodpovědnosti? Začněte včas

Vzdělání je důležitý vklad do života, samo o sobě však nezaručuje, že z dítěte vyroste samostatně myslící bytost, která se o sebe dokáže postarat a bude mít svůj život pod kontrolou. Jak vštípit dětem již od malička důležité životní návyky, včetně tolik potřebné finanční gramotnosti? Psychologové se shodují na tom, že nejdůležitější je začít včas

Po vlastní ose, nebo mamahotel? Kdy se odstěhovat od rodičů?

Po vlastní ose, nebo mamahotel? Kdy se odstěhovat od rodičů?

Přijdete z práce, uklidíte si komínky vyžehleného prádla, ohřejete si jídlo připravené na sporáku a trochu si odpočinete před tím, než vyrazíte večer do baru s kamarády. Vítejte v mamahotelu, nejlevnějším a nejpohodlnějším hotelu na světě, který obývá každý třetí Čech mezi 25 a 34 lety.

Top