Jak dodržet novoroční předsevzetí s pomocí aplikací

Jak dodržet novoroční předsevzetí s pomocí aplikací

Začátek nového roku je tradičně ve znamení novoročních předsevzetí. Naštěstí dnes máme chytré telefony, které nejenže nám usnadňují každý den, ale pomohou i předsevzetí dodržovat. Stačí si jen zvolit tu správnou aplikaci.

24. 1. 2017

TÉMATA ČLÁNKU

Všechna témata

A že jich je! Některé vám pomohou zhubnout, jiné poradí, jak ušetřit či jak se správně motivovat. Ovšem je tu jedno „ale“: Aplikace je sice skvělým pomocníkem, ale začátek rozhodnutí, že konečně uděláte změnu, je jen a jen na vás. Dali jsme proto dohromady tři dobré rady, které vás budou motivovat k tomu, aby letos vaše předsevzetí vydržela déle než do konce ledna.

1. Motivujte se konkrétní představou.

Rada číslo jedna zní: Mějte vizi a tu si představujte. Tvrzení chci zhubnout nebo víc šetřit ale nestačí. Je totiž příliš abstraktní a tím pádem vás ani nemůže plně motivovat. Buďte proto ve svých počátečních představách o svém „lepším já“ zcela konkrétní.

Představte si samu sebe v krásných šatech, které jste už léta pro nějaké to kilo navíc neoblékla. Určete si přesnou částku, kterou chcete měsíčně ušetřit, sepište si seznam knížek, které máte v plánu přečíst. Chcete-li se naučit cizí jazyk, představte si, jak na dovolené sebevědomě objednáváte večeři, bez trapasů a zaškobrtnutí. Uvidíte, že to pak všechno půjde mnohem snadněji.

2. Buďte aktivní.

Je jen na nás, jestli si budeme život řídit, nebo budeme jen reagovat na to, co se okolo nás děje. Buďte proto ve svých rozhodnutích proaktivní, jedině tak dokážete něco změnit. Nenechte se zlomit sami sebou, spíše využijte vůli a představivost k tomu, abyste si vybrali, jak se zachováte. Nastane-li „krajní situace“ („vybílit“ či „nevybílit“ ledničku v jedenáct večer), postavte se tomu! Uděláte-li chybu, přiznejte si ji, pořád to přece jen bylo vaše rozhodnutí.

3. To nejdůležitější dávejte na 1. místo a nepolevujte v tom.

Chcete zhubnout, přestat kouřit, víc se věnovat rodině nebo odbourat letité zlozvyky? Mějte to jako prioritu, protože tento návyk vás naučí efektivně využívat energii a čas, který tomuto úkolu věnujete.

Teorii máme zvládnutou, teď si pojďme představit praktické mobilní aplikace, které vám pomohu ukočírovat vaše novoroční předsevzetí.

Jak zhubnout

7 minutes workout

Pokud nemáte moc času na cvičení, je pro vás tato aplikace jako dělaná. Stačí podle ní každý den cvičit sedm minut a věřte, že i tak se pořádně zapotíte.

Walking Diet

Nejste-li běžecký typ, nainstalujte si krokoměr Walking Diet. Apka vám po zadání výšky a váhy ukáže, kolik byste toho měli denně ujít. Pozor, je to návykové…

Endomondo

Jistě zná většina běžců, cyklistů, milovníků chůze nebo třeba kajakářů. Endomondo totiž podporuje téměř všechny sporty, je tedy skutečným osobním trenérem. Měří čas, zaznamenává trasy, statistiky a spálené kalorie. Své tréninky můžete také sdílet na sociálních sítích.

NutriAtlas

Aplikace pro každého fanouška zdravého životního stylu. Naskenujte si čárový kód potraviny, a hned víte, co obsahuje; apka vám také ukáže, co znamená které „éčko“. Najdete v ní i zdravé recepty.

Kalorické tabulky

Svůj příjem kalorií si můžete měřit s aplikací Kalorické tabulky od českých vývojářů, s poměrně širokou komunitou uživatelů, kteří do aplikace přidávají stále nová a nová jídla.

Diet Assistant

Nechcete utrácet za výživového poradce? Nainstalujte si do telefonu aplikaci „dietního asistenta“. Po zadání potřebných údajů vám apka sestaví osobní dietní plán.

Jak šetřit

Spendee

Česká aplikace Spendee se velmi rychle stane vaším komplexním správcem osobních financí. Aplikace je v podstatě takový zápisníček, ve kterém si poznamenáváte své peníze utracené za služby, občerstvení, cestování, kulturu a podobně. Pomocí ikony „+Add“ přidáte svou novou útratu nebo příjem, zadáte částku a následně vyberete kategorii služby, za kterou jste své peníze utratili nebo naopak vydělali.

Následně máte možnost sledovat v přehledném seznamu jednotlivé částky nebo můžete přepnout na grafy, které vám ukážou i celkové výdaje a příjmy za aktuální měsíc.

Money lover – Správce výdajů

Aplikace Money lover připomíná diář, který zaznamená veškeré vaše finanční transakce, ať už jde o jídlo, nebo o zábavu. Finance jsou zde rozdělovány do různých kategorií, které si sami vytvoříte, což váš rozpočet dělá přehlednějším.

Jak dodržovat pitný režim

Water Drink Reminder

Zapomínáte často pít vodu? Potom by ve vašem telefonu neměla chybět tato aplikace, která vás upozorní, že jste se už dlouho nenapili. Po zadání vaší hmotnosti aplikace vypočítá váš optimální příjem vody.

Jak správně dýchat

Calming Breath

Ne nadarmo je základem meditace správné dýchání. Aplikace Calming Breath vás naučí dýchat tak, abyste se dokázali zbavit stresu, uvolnit se a detoxikovat. V aplikaci vidíte virtuální plíce, které se vyprazdňují i naplňují přesně tak, jak by to měly dělat i vaše plíce. Stačí si nastavit čas, po který chcete relaxovat tímto způsobem, a aplikace vás bude zvukovými signály navigovat, jak máte vdechovat i vydechovat.

Jak přestat kouřit

QuitNow!

Je skvělým parťákem pro ty, kdo chtějí přestat kouřit. QuitNow! zaznamenává, kolik jste ušetřili peněz či jaký to má vliv na vaše zdraví, když nekouříte, a uvidíte dokonce, o kolik máte méně vrásek, které by vznikly kouřením. Součástí apky je komunita lidí, kteří se navzájem podporují a dávají si rady, jak přežít první dny odvykání. Hodně motivační záležitost.

Jak si plánovat čas a úkoly

Wunderlist

Neustále nestíháte a na něco zapomínáte? Nainstalujte si do svého telefonu apku Wunderlist. Ta je kvalitním společníkem při organizaci osobních a pracovních úkonů. Nespornou výhodou je možnost veřejného publikování a zejména pak správa s více uživateli, což využijete při rodinném plánování. Můžete tak zadávat úkoly nejen dětem, ale i svému protějšku…

Jak se motivovat

Mé cíle, návyky a předsevzetí

Tak se jmenuje naše poslední aplikace, která je obecnou aplikací na plnění závazků, které jste si předsevzali. Můžete si do ní zaznamenávat svá každodenní předsevzetí a následně si odškrtávat, co jste splnili. Po několika dnech se z vašich splněných úkolů vytvoří řetěz. Pokračujte, a řetěz poroste každým dnem. Věřte, že na řetěz se budete rádi dívat, zvlášť když jej vydržíte několik týdnů nepřerušit…

 

Vizualizace, papír a tužka pomáhají

  • Nic vás od nočního mlsání neodradí víc než vaše nelichotivá fotka, kterou si vystavíte na ledničce.
  • Máte v šatníku oblíbený kousek, který pro pár kilo navíc neoblečete? Neschovávejte jej hluboko ve skříni. Naopak, dejte ho na viditelné místo, budete tak mít svůj závazek pořád na očích.
  • Své cíle si sepište. Lépe si utřídíte myšlenky a platí přece, že co je psáno, to je dáno.

Další články v rubrice

Jak (ne)prodělat při nákupu na splátky bez navýšení

Jak (ne)prodělat při nákupu na splátky bez navýšení

Reklamy nám vytrvale vštěpují, že není potřeba si na novou pračku, ledničku či televizi našetřit, resp. koupit je za vlastní peníze. Všechno můžete mít hned teď. Proč ne?! Vždyť nic nepřeplatíte. Skutečně? Víte, v čem spočívají rizika nákupů na splátky bez navýšení?

Zasněžené, nebo zadlužené? Jaké budou vaše Vánoce?

Zasněžené, nebo zadlužené? Jaké budou vaše Vánoce?

Vánoce nejsou a neměly by být hlavně o materiálnu. Ovšem ať zvedne ruku ten, koho vánoční atmosféra, resp. všudypřítomné reklamy nepolapí. Dárek nakonec koupíme i pro rybičku v akvárku… S dárky pak přichází otázka jejich financování. Jenže, co když na ně z rodinného rozpočtu moc nezbyde? Je rozumným řešením půjčka?

Zálohy na energie: Kdy vám je může dodavatel zvednout a jak si je nastavit

Zálohy na energie: Kdy vám je může dodavatel zvednout a jak si je nastavit

Zálohy na energie jsou nezbytnou položkou rodinného rozpočtu. A ten bývá u velké části rodin dosti napnutý. Navýšení záloh pak jistě není příjemné. Kdy vám mohou dodavatelé plynu a elektřiny platby zvednout? A kdy se ohradit?

Jak ušetřit peníze, čas i starosti s autem? Zvolte operativní leasing

Jak ušetřit peníze, čas i starosti s autem? Zvolte operativní leasing

Výběr auta bývá někdy stresující, nemluvě o jeho provozu, údržbě a všech dalších starostech, které jsou s tím spojené. Pokud se toho všeho chcete zbavit a „jen jezdit“, operativní leasing pro fyzické osoby je tím, co hledáte.

Top