Jak a kde vyhledat nejlevnější letenky a aplikace, které musíte mít

Jak a kde vyhledat nejlevnější letenky a aplikace, které musíte mít

Jedna z českých aplikací, které slouží k nákupu levných letenek, má v podtitulu, že létat se dá skoro zadarmo. Nevěříte? Na následujících řádcích vám poradíme, jak se k tomuto tvrzení co možná nejvíc přiblížit. Dáme vám několik tipů, které zaručí, že nyní už budete umět nakupovat výhodné letenky, a ukážeme, kde je koupit a jaké jsou šikovné aplikace na nákup těch nejlevnějších letenek.

5. 7. 2017

Pro koho by nebyla každá ušetřená tisícovka na letence radostí! Někteří baťůžkáři jsou dokonce v umění nákupu super levných letenek tak dokonalí, že se jim podaří sehnat letenku do Malajsie za 5 000 Kč či do New Yorku za 2 500 Kč. To jsou samozřejmě extrémní ceny, i tak ale díky několika zásadám, které budete dodržovat, a díky technologickým nástrojům se dá při nákupu hodně ušetřit. Pojďme na to!

Je pravda, že ceny letenek se mění nejen ze dne na den, ale někdy i z hodiny na hodinu. Proto jsou nejrůznější aplikace na nákup levných letenek postavené na tom, že projíždí servery nabízející levné letenky a „vyzobávají“ to nejzajímavější. Pro uživatele to znamená, že nemusí totéž dělat ručně, což znamená hodiny ušetřeného času.

I když se to nezdá, cesta k nákupu levné letenky není zas tak složitá. Jde jen o to dodržovat 5 základních zásad.

  Mějte platební kartu a na ní peníze

Úhrady čehokoli platební kartou online jsou dnes standardem. Je však nutné mít na kartě povoleny platby na internetu. Není nic horšího než představa nemožnosti zaplatit levnou letenku ihned a čekat, zda dojde k převodu prostředků včas, než se akce zruší.

  Buďte časově flexibilní a rozhodněte se hned

Nuže, kartu i peníze na ní máte. Nyní vám v aplikaci v chytrém telefonu naskočila nabídka letět do Asie doslova za velmi přijatelnou cenu. Jestliže budete váhat a v práci několik dní řešit, zda dostanete v daném termínu dovolenou, máte s nákupem levné letenky smůlu. Platí totiž, že jestliže chcete levně létat nejen po Evropě, ale i po celém světě, je třeba umět se rychle rozhodnout a zaplatit. To znamená vědět dlouho dopředu, jestli budete mít v určitém termínu volno. Kdo tuto možnost nemá, má smůlu.

  Neřešte destinaci

Víte, že na zimu chcete někam do exotiky, ale neřešíte, jestli to bude Thajsko, nebo Filipíny? Super, cestu k levné letence máte s tímto přístupem hned jednodušší. To samé platí i pro Evropu. Chcete se podívat do některé z metropolí na severu a je vám jedno, zda to budou Helsinky, Riga, nebo Stockholm? Opět máte vyhráno.

  Vybírejte lety ve všední dny

Obecně platí, že lety na víkend, o svátcích a o prázdninách jsou dražší, poletí totiž všichni. Raději si vybírejte odlety od úterý do čtvrtka.

  Sledujte ceny letenek

To, že budete na Facebooku sledovat stránky, které nabízí levné letenky, v praxi moc neznamená. Někteří uživatelé vidí nový nabízený příspěvek s akční cenou letenky okamžitě, jiným se zobrazí třeba až druhý den, a to už může být pozdě.

Stejné je to, když se na stránky podíváte jednou za dva dny. Věřte, že cesta k levné letence spočívá v pravidelném sledování vyhledávačů, je také dobré mít nastavené notifikace v mobilu.

A teď už se pojďme podívat na konkrétní vyhledávače, které se zaměřují na levné letenky.

Jednoduchý vyhledávač letenek Airixo

airxo.com
Systém bez otálení přehledně vypíše nejlevnější destinace a termíny letů. Airixo.com pracuje s databázemi 26 nízkonákladových aerolinek.

Stačí do vyhledávacího okénka zadat cíl vašeho letu a v přehledném výpisu termínů nebude problém se rychle zorientovat. Jste nerozhodní a nevíte, kam poletíte? Nevadí, Airixo vypíše seznam letenek podle kontinentů od Evropy až po západní Asii a vy si vyberete vyhovující variantu. V přehledné grafice vidíte vše podstatné. V patičce webu máte pro zjednodušení seznam osmi nejhledanějších měst a zemí.

Levné lowcost letenky na AZair.cz

Český projekt AZair.cz najde ty nejlevnější letenky po Evropě, Blízkém východě, Asii a okolí. Stačí vědět, na jak asi dlouho chcete letět, v jakém zhruba období (např. v červenci a v srpnu“) a do jaké oblasti (např. „pobřeží Středozemního moře“, „Jižní Španělsko“ nebo „Řecké ostrovy“). AZair sám zkombinuje všechny dostupné možnosti spojení včetně přestupů mezi různými přepravci a nabídne vám přehled těch nejlevnějších.

Oceňované Momondo a jeho aplikace

momodo.cz
Webový vyhledávač Momondo získal mnoho ocenění jako nejlepší stránka pro srovnávání letů, doporučují jej CNN, New York Times a The Daily Telegraph. Můžete zkusit také jeho aplikaci do chytrého telefonu či tabletu.

České Kiwi.com s aplikací

Kiwi.com, dříve známé jako Skypicker, je inovativní celosvětový vyhledávač letenek, který se zaměřuje na kombinace nespolupracujících aerolinek, kde je schopen díky vlastnímu unikátnímu technickému řešení vyhledávat letecká spojení a cenové nabídky letenek, které na trhu nemají konkurenci. I Kiwi.com má vlastní aplikaci do chytrého telefonu a tabletu.

Aplikace Nejrychlejší letenky

nejrychlejsiletenky.cz
Autorem aplikace Nejrychlejší letenky je fotograf, zkušený cestovatel a programátor Jiří Dolejš. Díky aplikaci Nejrychlejší letenky máte možnost mít veškeré akční letenky ve svém mobilu již v okamžiku zveřejnění. Odpadá tak složité hledání a kontrolování jednotlivých webů.

Vše je velmi jednoduché, stačí stáhnout aplikaci a nastavit si upozornění, které vám dá vědět v okamžiku zveřejnění nové akční slevy letenky.

Další články v rubrice

Cesta k finanční gramotnosti dětí krok za krokem

Cesta k finanční gramotnosti dětí krok za krokem

Ať chceme nebo ne, finanční gramotnost je celoživotním studium, které nikdy nekončí a do kterého se opravdu vyplatí investovat dostatek času. U dětí to platí dvojnásob. Naučit je hospodařit s penězi tak při troše píle rozhodně nemusí patřit jen do kategorie rodičovských snů. Poradíme několik zásad, jak na to.

Šetřit peníze může být i zábava. Nevěříte?

Šetřit peníze může být i zábava. Nevěříte?

Když se řekne „šetřit peníze“, máme pocit, že si musíme něco odpírat. Že o něco přicházíme. My vám ale představíme 11 způsobů šetření, které vám naopak něco přinesou. Kromě peněz i zážitky, zábavu, zkušenosti nebo čas strávený s vašimi blízkými.

Penzijní spoření nepodceňujte, jednoduše ho mějte

Penzijní spoření nepodceňujte, jednoduše ho mějte

Jestliže si i v seniorském věku chcete užívat a zachovat si slušnou životní úroveň, je penzijní spoření nutné. Otázkou ovšem je, jaké je nejlepší důchodové spoření a kolik spořit na důchod. Proto vám poradíme, jak si nejvhodněji vytvářet vlastní finanční rezervy na stáří.

Upcyklace dává věcem druhou šanci

Upcyklace dává věcem druhou šanci

Zrcadlo ze staré tenisové rakety, taška z vysloužilých džínů, police ze žebříku, který už to má za sebou. Říká se tomu upcyklace neboli upcycling. Z věcí a materiálů na odpis vznikají předměty s novou funkcí, někdy i umělecká díla. Proč se pouštět do zhodnocování potenciálního odpadu? Protože je to zábavné a šetří to životní prostředí i peněženky.

Top