Hypocentra Vám ušetří čas i peníze

Hypocentra Vám ušetří čas i peníze

Rádi byste si pořídili nové bydlení, ale máte obavu z nekonečného pobíhání mezi bankou, právníky, úřady a katastrem nemovitostí? Bydlení si přitom můžete zařídit i bez stresu. Přesvědčí vás o tom v Hypocentrech Modré pyramidy, kde vám vše připraví na klíč.

11. 8. 2015

Komplexnost, flexibilita a spolehlivost

Projekt Hypocenter Modré pyramidy je na trhu bydlení unikátní nejen díky komplexnosti služeb, flexibilitě vůči klientům a profesionalitě specialistů na bydlení, ale také díky dlouholeté praxi ředitele Hypocenter Jiřího Lejnara. Ten přišel s myšlenkou komplexního řešení bydlení již v roce 2003. První Hypocentrum v centru Prahy v Jindřišské ulici otevřela Modrá pyramida o pět let později, postupem času vznikla řada dalších po celé republice.

 
Řešení na klíč

Výhodou Hypocenter je především to, že vyřeší skutečně vše, co klient potřebuje. Kromě financování pomohou i s výběrem nemovitosti, výstavbou, právním servisem, projektovou dokumentací, stavební firmou a podobně. Samozřejmostí je pojištění majetku a odpovědnosti nebo životní pojištění. Hypocentrum vyjde vstříc i klientům, kteří chtějí jednu nemovitost prodat a jinou koupit. Díky spolupráci se stovkami realitních kanceláří či vlastní nabídce může jít rovněž o nemovitost neinzerovanou veřejně. Novinkou pro ty, kteří už mají v Hypocentru schválenou hypotéku, je nabídka nemovitostí klientů, kteří přecenili své síly a při splácení bydlení se dostali do potíží. V Hypocentru klientům v nesnázích pomohou s prodejem nemovitosti a zároveň nabídnou koupi nebo pronájem jiného bydlení, a tím je ochrání před případnou exekucí nebo nuceným prodejem nemovitosti.

  

KDE HLEDAT?

Hypocentra Modré pyramidy najdete na www.hypocentrum.cz

Rádce pro finance

Zeptali jsme se Jiřího Lejnara, ředitele Hypocenter Modré pyramidy

Co je základní filozofií Hypocentra?

Lidé si stále více uvědomují, že čas jsou peníze. Naše filozofie je proto jednoduchá – na prvním místě je u nás komplexnost služeb a spokojenost klienta. Chceme, aby od nás měl vždy nejvýhodnější nabídku a nemusel se při vyřizování nového bydlení o nic starat – chodit za finančním poradcem, do banky, realitky, za právníkem, na finanční úřad, katastr apod. U nás vše získá pod jednou střechou. 

Jaký postup byste doporučil klientům hledajícím nové bydlení?

Každému, kdo hledá nemovitost, doporučuji Pohotovostní úvěr. Klient má díky němu devět měsíců na vyhledání správné nemovitosti – nejde tak prakticky do žádného rizika, že by mu nemovitost, kterou hledá, utekla, realitní kanceláře a prodávající ho navíc vnímají jako klienta s hotovostí.

A co ti, kteří své bydlení prodávají?

Jejich nabídku propojíme se všemi našimi klienty, kteří bydlení poptávají a mnohdy již mají podepsané smlouvy na Pohotovostní úvěr. Nemusejí se tak obávat, že by neměli včas peníze od kupujícího, a nebo že by kupující úvěr nedostal. 

Liší se požadavky klientů od dob, kdy Hypocentra začínala?

Vítáme to, že jsou stále náročnější. Nejdůležitější je pro ně důvěryhodnost našich lidí v Hypocentrech, rychlost zpracování a komplexní služby, které jsme schopni poskytnout. Je dobře, že stále více klientů pečlivě porovnává konkurenční nabídky a nevěří slepě tomu, co mu připraví rádoby nezávislý poradce či makléř, který zpravidla sleduje hlavně výši své provize, nikoli zájem klienta.

Co byste poradil těm, kteří se rozhodli financovat bydlení Hypoúvěrem Modré pyramidy nebo hypotékou?

Sazby našich Hypoúvěrů i hypoték jsou nyní na historickém minimu. Nízké úroky umožňují klientům splácet i tak vysoké úvěry, o kterých se jim například před několika lety ani nesnilo, měsíční splátky jsou někdy téměř poloviční. Opravdu se vyplatí pořídit si vlastní nemovitost. Klientům, kteří již bydlení mají, nabízíme tzv. investiční nemovitosti – garantujeme výši pronájmu, i to, že nemovitost bude po dobu splácení hypotéky pronajatá. Mnohdy je přitom výše splátky hypotéky nižší než nájemné.

Jak těžké je vybrat si Hypoúvěr nebo hypotéku?

Pro laika je to obtížné. Banky se předhánějí, která ukáže opticky nejnižší sazbu a naláká největší množství klientů. Do nabídky zahrnují různé další produkty, které klient ani nepotřebuje. A nejde vlastně jen o sazbu, ale o měsíční splátku, tedy zatížení rodinného rozpočtu. Navíc se mnoho lidí nechá zlákat často velmi výhodnou sazbou při prvním jednání, a když podepisují smlouvu, jsou úroky úplně jiné. Pořízení bydlení je zpravidla největší finanční transakcí v životě každého z nás a hypotéka není nejjednodušším produktem. Už proto by se měl každý obrátit na opravdové profesionály v oboru. V Hypocentrech Modré pyramidy takoví jsou – první vzniklo již v roce 2005 a nyní jich je v České republice již osm. Působí v nich nejzkušenější a největší hypoteční tým.

Mluvil jste o tom, že banky nabízejí k hypotékám další služby a produkty. Které z nich se opravdu vyplatí?

Z doplňkových služeb dává smysl pojištění nemovitosti a solidní životní pojištění pro případ, že by se s živitelem rodiny něco stalo. Tato pojištění doporučuji i v případě, že jimi banka získání výhodné hypotéky nepodmiňuje. Ale pořizovat si např. různá drahá pojištění (i několikanásobně dražší než naše životní pojištění) kvůli optické slevě na úrokové sazbě hypoték se opravdu nevyplácí.

Na co všechno se při pořizování bydlení dá hypotéka rozumně použít?

Do hypotéky je dobré zahrnout třeba i náklady na vybavení bytu, pokud klient nemá k dispozici vlastní hotovost. Hypotéka je totiž vždy levnější než dodatečně pořízený spotřebitelský úvěr.

Co vše pro klienty Hypocentrum udělá?

 

Zařídí

  • vhodný produkt pro financování bydlení
  • doplňkové finanční služby: pojištění majetku, životní pojištění
  • právní servis
  • bankovní úschovu při převodu nemovitosti
  • vklady a přepisy na Katastru nemovitostí
  • daňové přiznání za převod nemovitosti

Pomůže

  • s prodejem stávající nemovitosti
  • s vyhledáním a koupí nemovitosti
  • doporučí stavební firmu i firmu pro zpracování kompletní stavební dokumentace
  • připraví klientovi výhodnější podmínky pro refinancování stávajícího úvěru

Další články v rubrice

Mít vlastní bazén? Nadzemní, zapuštěný, nebo vnitřní?

Mít vlastní bazén? Nadzemní, zapuštěný, nebo vnitřní?

Obzvlášť v parném létě sní spousta z nás o tom, mít hned u domu možnost se v soukromí ochladit a zaplavat si. Jestliže zakoupení bazénu zvažujete, odpovězte si na několik otázek: Mám zvolit bazén venkovní, či vnitřní, nadzemní, či zapuštěný? Jaký vybrat tvar, materiál, hloubku a velikost? Nákupem bazénu navíc investice nekončí – musí se počítat i s provozními náklady. Jak na to?

K čemu slouží pojištění odpovědnosti a jak si vybrat to nejvhodnější

K čemu slouží pojištění odpovědnosti a jak si vybrat to nejvhodnější

Svůj majetek si pojišťujeme už jaksi automaticky. Co když ale svou neopatrností neúmyslně poškodíme majetek někoho jiného my sami? A k tomu, abychom někoho srazili třeba při jízdě na lyžích nebo na kole a způsobili mu zranění, stačí jen malá chvilka nepozornosti. Náhrada škody na majetku, ale hlavně odškodnění při újmě na zdraví se může vyšplhat i na statisíce korun. Záchranou v těchto situacích je kvalitní pojištění odpovědnosti.

Jak naučit dítě zodpovědnosti? Začněte včas

Jak naučit dítě zodpovědnosti? Začněte včas

Vzdělání je důležitý vklad do života, samo o sobě však nezaručuje, že z dítěte vyroste samostatně myslící bytost, která se o sebe dokáže postarat a bude mít svůj život pod kontrolou. Jak vštípit dětem již od malička důležité životní návyky, včetně tolik potřebné finanční gramotnosti? Psychologové se shodují na tom, že nejdůležitější je začít včas

Po vlastní ose, nebo mamahotel? Kdy se odstěhovat od rodičů?

Po vlastní ose, nebo mamahotel? Kdy se odstěhovat od rodičů?

Přijdete z práce, uklidíte si komínky vyžehleného prádla, ohřejete si jídlo připravené na sporáku a trochu si odpočinete před tím, než vyrazíte večer do baru s kamarády. Vítejte v mamahotelu, nejlevnějším a nejpohodlnějším hotelu na světě, který obývá každý třetí Čech mezi 25 a 34 lety.

Top