Do práce na kole – už potřetí

Do práce na kole – už potřetí

Cyklističtí nadšenci z Modré pyramidy se již potřetí zapojili do celorepublikové soutěže Do práce na kole, kterou organizuje iniciativa Auto*Mat už od roku 2011.

7. 9. 2015

V rámci akce šlápla letos do pedálů celkem třicítka cyklistů, která během jednoho měsíce našlapala téměř 11 tisíc kilometrů. Nejenže tak spálili spoustu kalorií a šetřili životní prostředí, zároveň přitom pomohli prostřednictvím společnosti Černí koně handicapovaným cyklistům. Získali pro ně 22 tisíc korun, protože Modrá pyramida se zavázala poslat Černým koním dvě koruny za každý ujetý kilometr.

Černí koně jsou nezisková organizace, která pořádá závody pro handicapované cyklisty v terénu i na silnici, bezplatně půjčuje lidem s pohybovým omezením speciály, jež jim kompenzují jízdu na kole, a zasazuje se o další projekty rozvíjející cyklistiku handicapovaných od té rekreační až po výkonnostní.

Další články v rubrice

Stavebko vede žebříček nejoblíbenějších spořicích produktů už přes dva roky

Stavebko vede žebříček nejoblíbenějších spořicích produktů už přes dva roky

Agentura IBRS přinesla výsledky prvního letošního barometru spokojenosti klientů se spořicími produkty. Většina z tisícovky respondentů uvedla jako nejoblíbenější produkt stavební spoření, více než polovina pak také poprvé penzijní spoření.

Hypoúvěr nyní bez poplatků

Hypoúvěr nyní bez poplatků

Hypoúvěr Modré pyramidy je nyní ještě výhodnější. Hypoúvěry do výše 80 % hodnoty zastavené nemovitosti mohou nově klienti získat již za 2,69 % p.a. a při podání žádosti v období od 1. 3. do 8. 4. 2018 navíc bez poplatků.

Sleva na dani z příjmu: odečtěte si úroky z hypotéky

Sleva na dani z příjmu: odečtěte si úroky z hypotéky

Splácíte-li hypotéku nebo úvěr od stavební spořitelny, nezapomeňte si odečíst zaplacené úroky od základu pro výpočet daně z příjmu. Na dani můžete ročně teoreticky ušetřit až 45 000 korun. Stavební spořitelny a banky právě teď rozesílají potvrzení o zaplacených úrocích, tak si to pohlídejte.

U penzijního spoření a životního pojištění si za rok 2017 odečtete dvojnásobek než dosud

U penzijního spoření a životního pojištění si za rok 2017 odečtete dvojnásobek než dosud

Platíte-li si soukromě životní pojištění anebo penzijní spoření (tedy doplňkové penzijní spoření nebo transformovaný fond - dříve penzijní připojištění), nezapomeňte využít daňové úlevy. Od loňského roku se možné odpočty od základu pro výpočet daně z příjmu zvýšily na dvojnásobek. Za oba tyto produkty dohromady si můžete odečíst až 48 000 korun a na dani ušetřit až 7 200 korun. Pokud vám ale v rámci zaměstnaneckých výhod přispívá na životní pojištění a doplňkové penzijní spoření (penzijní připojištění) jen zaměstnavatel a vy si neplatíte nic, daňové výhody vám nevznikají.

Top